Skocz do zawartości

Obiekt na lipiec - propozycje


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ciekawostka. Ten sam canon na fotce Bartosza jednak widział?

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=298219

 

C6N widać pozamiatał mojego achromata... Hmmm... Na 2x mniejszym Iso? Na prawie 2x krótszych czasach?

 

Kurna , magia miecza i podziemia. Bartosz możesz zapodac jedną surową klatke z tej sesji dla porównania?

 

Co za schiza jakaś, zaczynam podejrzlliwie spoglądac na mój filtr IR-cut... co ty jeszce radośniaczku filtrujesz a?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przymierzyłem. Ręcznie gajdowałem, powiesiwszy 350 z kitem na barana.

Chyba jednak za szeroko ...

6x około 300s iso 800 obróbka Iris (wybaczcie zieleń)

image

Czy na zaznaczonym miejscu nie jest przypadkiem bąbel ?

Celowałem w okolice Cas. I zdaje się, M31 również się załapała.

Co prawda porównywałem tylko z mapą nieba więc zapewne niedokładnie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekj, momento. A doczytał w jakim powiększeniu tak wygląda M52? ;)

 

"Ob. Place: Jyväskylä, Finland

Date/Time: 29./30.1.1992, 18.35

Telescope: N 205/1000

Magnification: 133x"

 

Nawet przez lornetke 10x50 , M52 to mikra plamusia, żeby ją rozwalić na punkciki to trzeba kawałka ogniskowej a ty waliłeś szeroki kadr KITem :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie TOA pokazał pazury, jest to tak naprawdę "piersze światło", czyli sesja fotograficzna bez żadnego kombinowania. Guiding tej nocy perfekt, na poziomie max 0,1-0,2 piksela. W zasadzie na ogól wisi cyfra ZERO. Aż dziwnie się na to patrzy ;)

 

F7,7, niecałe 3 godziny H-alpha, 1:1 crop ze środka (flattener jeszcze na wakacjach).

 

Dwie wersja - normalna i overdrive (tzw. przegięcie) dla szczegółów:

bubble_stackHa_norm.jpg

bubble_stackHa_over.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny bąbel. Od razu widać, dlaczego się tak nazywa.

Teraz tylko dopal trochę koloru i będzie full wypas.

Zajmie to kilka nocy. Żeby naświetlić SII i OIII będę musiał ciągnąć ekspozycje po 40-60 min. Potrzebuje ich około 20 - czyli w sumie jeszcze 40. Będzie ciężko się zmotywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmie to kilka nocy. Żeby naświetlić SII i OIII będę musiał ciągnąć ekspozycje po 40-60 min. Potrzebuje ich około 20 - czyli w sumie jeszcze 40. Będzie ciężko się zmotywować.

 

To zrób RGB, to zdecydownaie fajniejsze niż jakieś narrowbandy... :) W sieci jest deficyt dobrych fot RGB, więcej jest właśnie z wąskich pasm. Kurcze, nie mogę sie oprzeć wrażeniu patrząc na gwiazdki że są wydłużone w pionie, może to efekt bloomów, a może coś się gnie (guider-telep)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób RGB, to zdecydownaie fajniejsze niż jakieś narrowbandy... :) W sieci jest deficyt dobrych fot RGB, więcej jest właśnie z wąskich pasm. Kurcze, nie mogę sie oprzeć wrażeniu patrząc na gwiazdki że są wydłużone w pionie, może to efekt bloomów, a może coś się gnie (guider-telep)?

RGB robi każdy, poza tym, takie obiekty w RGB są zwyczajnie płaskie, monochromatyczne. Każdy lubi, co lubi.

RGB zostawie Wam :). Musi być jakaś odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gwiazdek, poniżej środek kadru. Pamiętaj, że to refraktor bez flattenera, więc ciągnie porządnie. Na górze od środka już jest ewidentna destrukcja.

 

Środek mnie satysfakcjonuje, poza tym, przy tak małych gwiazdkach - 1,3-1,4 FWHM pojawiają się problemy związane z tym, że jedna gwiazdka może wypaść pomiędzy dwoma pikselami ruszając się np. 0,2 piks na jedną stronę i na drugą, więc zarejestrują się w jednej osi dwa piksele, w drugiej jeden. Na drugim zdjęciu widać gwiazdy rozciągnięte o części piksela w jedną stronę i w drugą. Tu już mówimy o subpikelowych detalach gwiazd, co oznacza, że zaczynamy przeginać przysłowiową pałę ;)

stars.jpg

bubble_stackHa_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie TOA pokazał pazury, jest to tak naprawdę "piersze światło", czyli sesja fotograficzna bez żadnego kombinowania. Guiding tej nocy perfekt, na poziomie max 0,1-0,2 piksela. W zasadzie na ogól wisi cyfra ZERO. Aż dziwnie się na to patrzy ;)

 

F7,7, niecałe 3 godziny H-alpha, 1:1 crop ze środka (flattener jeszcze na wakacjach).

 

Dwie wersja - normalna i overdrive (tzw. przegięcie) dla szczegółów:

 

:szczerbaty::Salut::blink: I tam w środku tego bąbla coś majczy :wow: ... jak to w bąblu :notworthy:

Nie odparte wrażenie że się coś jeszcze na tej "szklanej" powierzchni odbija. Sprzęt pokazuje pazurki.

 

pogodnego nieba, tak 3mac Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.