Skocz do zawartości

Obiekt na lipiec - propozycje


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Bąbelek i M52 tak?

 

No to pierwsza przymiarka. Chmury, więc tym razem kadrowałem na M52, przy lepszej pogodzie , wcisne w kadr równiez bąbelka, tym razem nie miało to sensu.

 

11x600 ISO800 C102 300D unmod. Chmury, guider gubił co jakiś czas gwiazde prowadzenia.

 

m52_res.jpg

 

Jakby ktoś miał ochotę, to pełną klatke moge udostepnić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na krótką ogniskową zdecydowałem się na szeroki kadr (polamer coś nawala :D ),

na razie luminacja, 400 minut

wstępna obróka w ps,

czekam na pogode żeby doplić RGB,OIII i SII chce mieć dwie wersje :D

Jest to mozaika dwóch klatek

 

A chciałem wystartować z szerokim kadrem :szczerbaty:

Już widać potencjał zdjęcia, a co będzie dalej :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałem wystartować z szerokim kadrem :szczerbaty:

...i powinenes wystartowac ;) Wbrew pozorom może to dać dobre rezultaty. Zbierz 600 min canonem w szerokim kadrze a zdziwisz sie ile bedziesz mogl potem wyciagac na zdjeciu.

Chodzi zabawę i porównanie rożnych podejść i technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie czekamy zawistnie do końca miesiąca, żeby wywalić MEGA SZOKERA. ...

 

...

Ja przez ostatnie zmiany i problemy sprzętowe pewnie włączę się do gry pod koniec terminu.

 

o ho zaczynają się szachy B)

 

p.s.

a tak już poważniej; bo pogoda ostatnio nie dopisuje, a i Księżyc zaczyna już przeszkadzać

czy termin "do końca miesiąca" jest sztywny?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ho zaczynają się szachy B)

 

p.s.

a tak już poważniej; bo pogoda ostatnio nie dopisuje, a i Księżyc zaczyna już przeszkadzać

czy termin "do końca miesiąca" jest sztywny?

Nic nie jest sztywne. To zabawa. Pewnie trzeba wydłużyć termin na całe wakacje - czyli do końca sierpnia. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie za to zabrac od siebie z miasta ale kurcze no nie wiem 8min nie pociagne bo przestaje byc cokolwiek widoczne. Balans bieli ustawilem po sciagnieciu RAWA na najasniejszej gwiedzie bo tak to bylo tylko rozowo ( to jest wycinek jakies 60% kadru)

 

IMG_9423_01_r1024.jpg

 

Dalem sobie spokoj po jednej klatce ale tak na prawde to szkoda mi tego seeinu u guidingu z wczoraj ( pierwszy raz taki widzialem u siebie) :huh::huh:

 

M52_tar_guide.JPG

 

Pewnie trzeba bylo leciec klatkami po 5min...... i na tym zostac do konca i na nastepne sesje tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie za to zabrac od siebie z miasta ale kurcze no nie wiem 8min nie pociagne bo przestaje byc cokolwiek widoczne. Balans bieli ustawilem po sciagnieciu RAWA na najasniejszej gwiedzie bo tak to bylo tylko rozowo ( to jest wycinek jakies 60% kadru)

 

IMG_9423_01_r1024.jpg

 

Dalem sobie spokoj po jednej klatce ale tak na prawde to szkoda mi tego seeinu u guidingu z wczoraj ( pierwszy raz taki widzialem u siebie) :huh::huh:

 

M52_tar_guide.JPG

 

Pewnie trzeba bylo leciec klatkami po 5min...... i na tym zostac do konca i na nastepne sesje tez

Pięknie ci ten montaż pracuje. Myślę, że wielu właścicieli EM200 może ci zazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ci ten montaż pracuje. Myślę, że wielu właścicieli EM200 może ci zazdrościć.

Poprawki co okolo 2.5 sek. Agesywnosc na 10% w GM.

 

Aha i ważna rzecz wreszcie mi wyszło z korekcjami tylko w jednym kierunku na osi DEC - yupiiiiiiiii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ci ten montaż pracuje. Myślę, że wielu właścicieli EM200 może ci zazdrościć.

 

Adam co Ty piszesz za bzdury.... :blink: Jak możesz oceniać pracę montażu na obiekcie prawie przy biegunie? Wiadomo, że tam chodzi wszystko najlepiej. Może poguidujemy Polaris i ocenimy montaż?

 

Wielokrotnie miałem u siebie takie same wykresy, ale to nie oznacza, że montaż jest super. Zwłaszcza nie można tego osądzić po tak krótkim okresie guidowania jak 5 minut. Przykład:

 

blad_git.gif

 

Hehe mam montaż z błędem po guide mniejszym niż +/- 1,5" :rolleyes: Philips, po cholere Ty kupiłeś te EM200 to ja nie wiem....

A tak poważnie to nie masz się czym przejmować. Z EM200 osiągniesz taki lub lepszy rezultat na równiku i to za każdy razem jeżeli seeing pozwoli a nie tylko od czasu do czasu.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki co okolo 2.5 sek. Agesywnosc na 10% w GM.

No i dlatego ci "wychodzi". Twój montaż robi bardzo krótkie korekty - 1/10 planowanej drogi. Dzięki temu, rozkołysany montaż nie przelatuje na drugą stronę i nie masz efektu over-korekcji. Tym samy potwierdziłeś moją teorię o tym, że tanie montaże trzeba guidować możliwie najdelikatniej (rzadkie, krótkie korekty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam co Ty piszesz za bzdury.... :blink: J

No widzisz - już ja po prostu jestem taki głupi, że potrafię docenić efekty. Jeżeli wierzycie w cuda z EM200, czy innych montaży, to wiele jeszcze przed wami.

 

To że tanie montaże nie pracują dobrze w każdej pozycji, wie to każde dziecko. Sztuką jest umiejetność wykorzystania i zrozumienia tych ułomności, a nie "poddawanie się", bo EQ5 się "nie nadaje". Z takim podejściem - EM200 też się nie nadaje.

 

 

Btw - nie denerwuj się tak następnym razem, bo złość urodzie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.