Jump to content

[S] Ciąg dalszy wyprzedaży sprzętu

Tiamat
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam do sprzedania nastepujące przedmioty:

1. Teleskop MT-800 z wyciągiem standardowym 2".

Posadzony na Eq3- standardowym soligorowskim.

Szukacz Soligor z obejmą.

Lunetka biegunowa.

Napęd w jednej osi, oczywiście z pilocikiem.

Dodatkowo statyw teodolitowy.

Wszystko w pełni sprawne.

Sprzęt ma trzy i pół roku. Kupiony w Astrokraku.

Na lustrze kilka zabrudzeń oraz mała ryska. Powstała pierwszej nocy kiedy okular 1.25 wrzuciłem do wyciagu teleskopu 2 cale. Nie zatrzymał się (!!!) i ześlizgnął się po tubie na dno teleskopu. Wada bez najmniejsego znaczenia oprócz kosmetycznego.

Tubą zaczynałem przygodę z astrofotografią. W ubiegłym roku była u Tom-cia, który bawił się nią w poważniejszą astrofotografię przy pomocy SBIGa ST2000.

Nowy sprzęt w sklepie kosztuje: Zestaw OTA z lepszym wyciągiem plus montaż - 2300, napęd prawie 400, lunetka biegunowa 150, dodatkowo statyw teodolitowy 200.

Razem: lekko ponad 3000 PLN

Cena do wzięcia: 1700 PLN

2. ETX-70

Kupiony w Lidlu za chyba 999PLN.

Używany kilka razy. Z tego w tak egzotycznych miejscach jak Malediwy oraz Teneryfa:)

W skład zestawu wchodzi teleskop, sporo akcesoriów, statyw, fajny plecaczek oraz oczywiście pilot GOTO.

Cena do wzięcia: 650 PLN

3. Obiektyw Rubinar 500mm. Wiem, że podobny sprzęt ma równiez nazwę MTO 500. Nie wiem czym się różnią. Mój egzemplarz ma nazwę MC 3M-5CA. Kupiłem go tylko na wyjazd do Turcji na zaćmienie. Zrobił tam kilkadziesiąt fotek z Canonem 300d. Zobaczyc je można na www.starrysite.com w dziale zdjecia/ układ słoneczny. Zapłaciłem za niego chyba 300PLN.

Cena do wzięcia 250 PLN

4. Binoviewer Soligor. Wymaga jakiejś sensownej kolimacji. Albo ja mam krzywe oczy, albo brak talentu albo sam nie wiem. :)

Cena do wzięcia 250 PLN

Za odebranie sprzętu ode mnie osobiście upust cenowy.

Dziekuję.

Michał Żołnowski - Tiamat

Edited by Tiamat

ETX70 sprzedany.

Dziękuję.

Krawat, dołączam obiecane zdjęcia.

Mocowanie oczywiście oryginalne M42.

Ceny na pozostałe przedmioty do negocjacji. Czekam na propozycje, najlepiej na PW.

Tiamat

mIMG_3007.jpg

mIMG_3009.jpg

mIMG_3011.jpg

Edited by Tiamat

Witam,

W związku z brakiem zainteresowania obniżam cenę zestawu nr 1 z 1700 do 1300 PLN. Jest to raczej ostateczna cena. Poniżej niej wolę zostawić sprzęt w domu.

Obiektyw Rubinar ma nową cenę. Redukcja z 250 na 200 PLN.

Zapraszam,

Tiamat

W związku z brakiem zainteresowania obniżam cenę zestawu nr 1 z 1700 do 1300 PLN. Jest to raczej ostateczna cena. Poniżej niej wolę zostawić sprzęt w domu.

Proszę o rezerwację zestawu MT-800.

Pozdrawiam,

Adrian

MT-800 zarezerwowane, zapraszam po odbiór.

Przed chwilą jeden z Userów słusznie zauważył błąd w ogłoszeniu dotyczącym obiektywu.

Jego światło to f/8 a nie f/5.6.

Przepraszam za zamieszanie!

Michał

Soligor MT800 sprzedany. Dziękuję.

Wolny pozostaje Rubinar oraz Binoviewer.

Jesli ktos zdecydyje się na zakup tych dwóch rzeczy równocześnie cena 400 PLN.

Pozdrawiam

Tiamat

Edited by Tiamat

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 47 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 70 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.