Skocz do zawartości

WilliamOptics Saddle Plate


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Adamie ja tam nie widze potrzeby żeby hasło "rezerwacja miało zniknąć z forum. Obecnie jestem w trakcie kupna i tak jak pisałem złożyłem rezerwację okazało się że jako druga osoba. Kolega poczekał okazało się że pierwsza osoba ma jakieś wątpliwości więc postawił sprawę jasno do danego dnia danej godziny masz czas potem sprzęt przechodzi dalej, przeszedł przybiliśmy transakcje :D i po sprawie.

Nie ma co dyskutować, tak jak pisałem nie chcesz rezerwacji to piszesz że nie albo ich nie udzielasz.

Dla mnie i dla wielu osób takie kolejkowanie jest korzystne i do tego czasem jesli nie ma sprzeciwów warto go prowadzić w temacie bo koledzy dzwonią, piszą na mail, na PW i potem trzeba patrzeć po datach.

 

Dla mnie rezerwacja to rezerwacja, tak jak kiedyś w kolejkach rezerwujesz miejsce i ewentualnie określasz na jaki czas, a zainteresowanie to jest jak ktoś luźno pyta "czy to jest czarne i ma podziałkę" :D

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytajcie to, co napisaliście. To nie są REZERWACJE, tylko wasze wstępne deklaracje ZAINTERESOWANIA. To są dwie różne sprawy. Rezerwacja to blokada sprzętu i jeżeli nie jest określona przez sprzedawcę, jest po prostu "nie w porządku", bo odstrasza innych potencjalnych kupujących. Równie dobrze można napisąć - "z moich informacji wynika, że sprzęt jest trefny". To wtedy jest już taka "mega rezerwacja" - mamy pewność, że będziemy jedyni negocjować.

 

Przypominam, że tu nie chodzi o interes kupujących, a sprzedających, którzy niejednokrotnie stawiani są w niezrozumiałej sytuacji.

 

Jak widac, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia (czyli od tego, czy jest sie kupujacym, czy sprzedajacym) - w moim przypadku zdecydowanie nie nazwalbym tego wstepna deklaracja zainteresowania. Jesli chce cos zdecydowanie kupic, ale jednak upewnic sie, ze sprzet na pewno nie jest trefny, prosze o rezerwacje i nie wydaje mi sie, zeby bylo to podejscie nienormalne ani niemoralne. Nie mowiac o tym, ze w watkach uzywam sformulowania "prosze o rezerwacje", a nie "sprzet zarezerwowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ja tam nie widze potrzeby żeby hasło "rezerwacja miało zniknąć z forum. Obecnie jestem w trakcie kupna i tak jak pisałem złożyłem rezerwację okazało się że jako druga osoba. Kolega poczekał okazało się że pierwsza osoba ma jakieś wątpliwości więc postawił sprawę jasno do danego dnia danej godziny masz czas potem sprzęt przechodzi dalej, przeszedł przybiliśmy transakcje :D i po sprawie.

Nie ma co dyskutować, tak jak pisałem nie chcesz rezerwacji to piszesz że nie albo ich nie udzielasz.

Dla mnie i dla wielu osób takie kolejkowanie jest korzystne i do tego czasem jesli nie ma sprzeciwów warto go prowadzić w temacie bo koledzy dzwonią, piszą na mail, na PW i potem trzeba patrzeć po datach.

 

Dla mnie rezerwacja to rezerwacja, tak jak kiedyś w kolejkach rezerwujesz miejsce i ewentualnie określasz na jaki czas, a zainteresowanie to jest jak ktoś luźno pyta "czy to jest czarne i ma podziałkę" :D

 

Mario - w jaki sposób złożyłeś rezerwację? Napisałeś do sprzedającego? Czy walnąłeś sobie lakonicznie w wątku REZERWACJA? Przeczytaj moje wcześniejsze posty - dokładnie zaznaczyłem, o jakiej rezerwacji piszę. Poza tym, tu chodzi o te rezerwacje totalnie niepoważne i takie chcielibyśmy w miarę możliwości ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować, tak jak pisałem nie chcesz rezerwacji to piszesz że nie albo ich nie udzielasz.

Zaraz, zaraz... Coś nie zrozumiałeś. Ja nie chce rezerwacji? Przecież to nie o mnie tu chodzi. Ja rezerwowałem sprzęt praktycznie w większość przypadków sprzedaży. Wiesz, to zupełnie co innego, jeżeli ktoś do mnie pisze, że jest taka sytuacja, że teraz nie ma kasy, ale chciałby kupić i jest to ktoś z naszej społeczności, to zawsze dostanie pomocną dłoń. Wstrzymam sprzedaż, dam sprzęt i spokojnie zaczekam. Są pewne zasady... po prostu.

 

Ale jeżeli ktoś po prostu wrzuca komuś do wątku "rezerwacja", albo na PW i potem sobie duma, czy jest w ogóle zainteresowany, to coś jest jednak nie tak.

 

Zastanówcie się, jak działa rezerwacja po obydwu stronach. Jakie nosi konsekwencje. Dla kupującego jest w wielu przypadkach, co pokazuje praktyka, niczym. Dla sprzedającego, potrzebującego np. gotówki, rezerwacja nosi spore konsekwencje. Ale jeżeli założymy, że rezerwacja z pkt widzenia sprzedającego jest niewiążąca, czyli że może sobie sprzedać kiedy chce i komu chce, to tym bardziej należy przyjąć, że rezerwacja jest zbyteczna.

 

Są dwie rzeczy, które musimy oddzielić, bo się nie zrozumiemy totalnie:

1. Rezerwacja - wrzucenie sobie do wątku hasła, na zasadzie... fajnie by to było mieć, nie wiedząc jeszcze, czy nam to naprawdę potrzebne i czy nas na to stać - zero konsultacji ze sprzedającym,

 

2. Rezerwacja ustalona ze sprzedającym - czyli tak naprawdę ustalanie warunków sprzedaży, czas zwłoki, etc.

 

To są dwie bardzo odmienne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to sprzedający ustala warunki sprzedaży takie jak cena, wysyłka itp.

więc sprzedający dany sprzęt mógłby (lub powinien?) po prostu pisać np. "rezerwacja max 24h" i do tego "rezerwuję tylko po uprzedniej konsultacji na priv", lub inne zastrzeżenia i wszystko byłoby jasne.

 

W przypadku sprzedaży sprzętu drogiego, lub takiego że może być ciężko go sprzedać (ze względu na cenę lub rodzaj sprzętu) nie miałbym nic przeciwko gdyby sprzedający dopisał klauzulę "zastrzegam sobie prawo do wcześniejszego przerwania niepewnej rezerwacji (lub coś w tym stylu)" i wsio (oczywiście także po ustaleniu na priv). Bo w końcu powiedzmy taki TAK czy montaż AP jest sprzętem "rzadszym" i jest większa szansa na to, że po odwołaniu rezerwacji sprzedający zostanie na lodzie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie myślę że słowo "Rezerwacja" to może sobie wypisać tylko sprzedający.

Kupujący powinien wpisać np. "Jeśli można proszę o rezerwację" - czyli post w formie prośby bo nie on tu decyduje.

Jeśli taki post jest bez odpowiedzi to albo sprzedający przysnął albo nie udzielił rezerwacji bo coś nie wypaliło w rozmowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.