Skocz do zawartości

WilliamOptics Saddle Plate


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.williamoptics.com/wo_shop/catal...ou_saddle_b.jpg

 

Wykonanie typowe dla WO - czyli super. Praktycznie nie używane. Kupiłem dwa i jedno leży w pudełku.

 

http://www.jesion.pl/blog/galerie/losmandy...5364_large.html

 

Pasuje chyba do wszystkiego (takahashi, AP, etc.). Świetnie działało z EM200.

 

Dałem w TS 120 euro za sztukę, odstąpie za 350 zł.

 

UPDATE: NIEAKTUALNE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.williamoptics.com/wo_shop/catal...ou_saddle_b.jpg

 

Wykonanie typowe dla WO - czyli super. Praktycznie nie używane. Kupiłem dwa i jedno leży w pudełku.

 

http://www.jesion.pl/blog/galerie/losmandy...5364_large.html

 

Pasuje chyba do wszystkiego (takahashi, AP, etc.). Świetnie działało z EM200.

 

Dałem w TS 120 euro za sztukę, odstąpie za 350 zł.

Będziesz musiał zejść z ceny bo w DO jest o złotówkę tansze.

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał zejść z ceny bo w DO jest o złotówkę tansze.

Pozdr. Artur

Jeżeli tak jest, to na pewno zejdę. Używam cen, które płaciłem. Nie mam fizycznej możliwości weryfikowania wszystkiego co jest na stronach. Nie wynika to z tego, że celowo zawyżam. Jeżeli gdzieś jest nowa taniej, to co najmniej niemądre byłoby kupowanie czegoś "macanego" za tą samą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalniam rezerwację - dopiero 23 lipca będe wiedzial czy jest mi on potrzebny...

To dlaczego ja nie sprzedałem, jak miałem chętnego?

 

W ogóle to trzeba będzie przedyskutować te "rezerwacje". Bo szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, co to jest...

 

Sorry, że poruszam kwestie akurat przy twoim poście, ale tak jakoś wyszło :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego ja nie sprzedałem, jak miałem chętnego?

 

W ogóle to trzeba będzie przedyskutować te "rezerwacje". Bo szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, co to jest...

 

Sorry, że poruszam kwestie akurat przy twoim poście, ale tak jakoś wyszło :szczerbaty:

 

Kurna... sorry... ale własnie ja też mam teraz problem bo mi się totalnie przesuwa odbieranie montażu i nawet nie jestem w stanie się dowiedzieć, czy tam jest jakiś saddle. Byłem pewny, ze nie dość ze dzis bedę wiedział to jeszcze na dodatek jutro będe kupował go od Ciebie... a tu obsunięcie o okrągły miesiąc mnie czeka...przy czy najwcześniej o saddle będe wiedział własnie 23ciego... zupełnie nie spodziewana sytuacja...

 

...ale zgadzam sie, że w sumie sprzedającego mało co obchodzi jakie kupujący ma problemy i nie ma powodu żeby sprzedający miał się do nich ustosunkowywać - wiem to z własnego doświadczenia... ale co zrobić ....

 

mam nadzieje, ze chętny jeszcze się znajdzie...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna... sorry... ale własnie ja też mam teraz problem bo mi się totalnie przesuwa odbieranie montażu i nawet nie jestem w stanie się dowiedzieć, czy tam jest jakiś saddle. Byłem pewny, ze nie dość ze dzis bedę wiedział to jeszcze na dodatek jutro będe kupował go od Ciebie... a tu obsunięcie o okrągły miesiąc mnie czeka...przy czy najwcześniej o saddle będe wiedział własnie 23ciego... zupełnie nie spodziewana sytuacja...

 

...ale zgadzam sie, że w sumie sprzedającego mało co obchodzi jakie kupujący ma problemy i nie ma powodu żeby sprzedający miał się do nich ustosunkowywać - wiem to z własnego doświadczenia... ale co zrobić ....

 

mam nadzieje, ze chętny jeszcze się znajdzie...

Nie no luz Philips... trochę głupio zrobiłem, że zacząłem tę dyksuję akurat tu, ale trudno, stało się - wybacz i nie tłumacz się, bo nie ma żadnej twojej winy.

 

Zastanawiam się tylko, czy to, co staje się coraz "modniejsze", czyli "rezerwowanie" jest sensowne. Pamiętam, że kiedyś coś sprzedawałem, ktoś napisał "rezerwuje", po 2 dniach sprzedałem komuś innemu i była draka, że jestem "cham" i do tego nieuczciwy :)

 

Taki saddle plate nie jest problemem, ale czasami sprzedajemy poważniejsze rzeczy.

 

Wydaje mi się, że rezerwacje to może zrobić chyba tylko sprzedający, jeżeli ma taką ochotę - w porozumieniu z kupującymi.

 

Dajcie znać, co o tym sądzicie. Po prostu już miałem kilka sygnałów z problemami i niedomówieniami "rezerwacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jesteśmy niemal pewni, że coś kupimy, ale musimy mieć jeszcze tę "minutę" do zastanowienia, zweryfikowania potrzeb i kosztów. Dlatego według mnie "rezerwacja" ma rację bytu. Ale pod warunkiem, że jest to krótki okres np. do 48 godzin. Potem powinna być ostateczna decyzja. Oczywiście taka rezerwacja powinna być zaakceptowana przez sprzedającego.

 

Natomiast w przypadku dłuższego okresu, na przykład tygodnia, dwóch nie możemy wstrzymywać sprzedającego. Albo decydujemy się na zakup i umawiamy ze sprzedającym, że realizujemy go za dwa tygodnie, gdy np. otrzymamy gotówkę (i jest to umowa zobowiązująca do sprzedaży-kupna), albo piszemy, że jesteśmy zainteresowani sprzętem i robimy "rezerwację wstępną", z opcją, że jeżeli sprzedający znajdzie w międzyczasie kogoś, kto kupi sprzęt od ręki, to ma pełne prawo mu to sprzedać.

 

Bo rzeczywiście czasami zdarzają się przypadki, że ktoś daje ogłoszenie o sprzedaży, po godzinie ktoś zainteresowany prosi o rezerwację na tydzień, a potem rezygnuje. W międzyczasie może być druga osoba zainteresowana sprzętem, która ma gotówkę, chce kupić, ale nie może ze względu na rezerwację. I w ciągu tygodnia ta druga osoba może znaleźć to co szukała w innym miejscu, a sprzedający zostaje na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwacja rezezerwacją, ale po całej nocy cieżkiego myślenia "wziąć tego saddle czy nie wziąć, oto jest pytanie !?! " postanowiłem zmienić politykę saddlową zgodnie z tendencją decyzji bardziej ryzykownych .... postawić na jedną kartę .....

 

i jednak wziać tego saddle...

 

czyli przybijamy pieczątkę "Kupiony" ... reszta na telefon....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwacja rezezerwacją, ale po całej nocy cieżkiego myślenia "wziąć tego saddle czy nie wziąć, oto jest pytanie !?! " postanowiłem zmienić politykę saddlową zgodnie z tendencją decyzji bardziej ryzykownych .... postawić na jedną kartę .....

 

i jednak wziać tego saddle...

 

czyli przybijamy pieczątkę "Kupiony" ... reszta na telefon....

Nic Philips nie będziesz ryzykował. Zaczekamy, aż będziesz wiedział. Jak nie weźmiesz, to się wystawi jeszcze raz na giełdę.

 

Wracając do pobocznego tematu - Robert, masz rację, tylko inaczej to nazywamy. Rezerwacja o której piszesz, jest właśnie rezerwacją "wydaną" przez sprzedającego. Bo przecież każdy może napisać do sprzedającego na PW i powiedzieć - stary, jest taka sytuacja, że nie mam kasy, za tydzień będę miał na 50%. Zaczekasz?

 

Tym samym nie jest wrzucenie lakonicznego zwrotu "REZERWACJA" - do wątku, czy PW. A ja właśnie o tym piszę, ale nie o umowie gentlemańskiej między kupującym, a sprzedającym.

 

Sytuacja wg mnie wygląda tak, że ostatnio te rezerwacje są naprawdę w modzie. Sam się o tym przekonałem, i nie mówię tu o Philipsie, ale w innych wątkach dostałem parę "rezerwacji", po których do dzisiaj jest cisza. Ot tak - po prostu... Ludzie widzą te rezerwacje i się uczą.

 

AstroMarket jest dzisiaj chyba największym rynkiem astro w Polsce. Zależy mi, żeby zachować tu wyjątkową atmosferę ubijania transakcji - tym bardziej, że nie chcemy być sklepem, a rynkiem migracji sprzętu między użytkownikami. Jeżeli ktoś nie zdaje sobie sprawy ze skali obrotu na markecie - policzcie sobie ceny (np. wywoławcze) z ostatnich dni, miesiąca, etc. Masakra!

 

To co robi sprzedawca poza wątkiem, jak prowadzi negocjacje i na co się zgadza - to jego sprawa (pod warunkiem, że wszystko jest w zgodzie z literą prawa i moralności). Nie chcę tu wchodzić w takie kompetencje. Ale chciałbym ograniczyć te lakoniczne "rezerwuje" pisane przez kupującego. Jeżeli jest jakaś rezerwacja, to moc sprawczą ma tylko po decyzji sprzedającego i to on może w wątku podać taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Philips nie będziesz ryzykował. Zaczekamy, aż będziesz wiedział. Jak nie weźmiesz, to się wystawi jeszcze raz na giełdę.

 

 

Nie... właśnie chciałbym go wziąć bo wtedy dostosuje sobie dovetaila do niego i jak już w końcu montaż będę miał to 2 śrubki i maszyna gotowa do pracy z telepem na barana.... a przy dovetailu mam jeszcze trochę pracy więc akurat czas wykorzystam jakoś sensownie... a jak sie okaże, że z montażem jest jakiś saddle to wtedy ten drugi pójdzie na sprzedaż ( a czuje pismo nosem, ze działał z clam-shell'em TAKa, wiec saddle nie ma ... )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moim zdaniem "rezerwacja" uczyniona przez kupującego bez porozumienia i zgody sprzedającego jest zachowaniem wyjątkowo niegrzecznym. I proponuję aby tego typu rezerwacje były ignorowane (lub wręcz zabronione przez regulamin)

Jednocześnie dodam iż nigdy niczego nie sprzedawałem na tym (lub innym) forum i nie planuję tego robić w najbliższym czasie (nigdy też niczego nie kupowałem i nie "rezerwowałem").

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rezerwacje to dobra rzecz, ale na priv w porozumieniu ze sprzedającym. Wszyscy wiemy jak to jest...... nie zawsze dysponuje całą kwota pieniędzy, próbujemy to jakoś zorganizować... nie zawsze wychodzi... Natomiast robienie rezerwacji, po to tylko żeby ją zrobić i późniejszy brak kontaktu ze sprzedającym to rzeczywiście zachowanie mało taktowne.

I cytując kolegę -jednocześnie dodam iż sprzedawałem na tym (lub innym) forum i planuję to robić w najbliższym czasie jak również kupowałem i "rezerwowałem" :)

 

Pamiętajmy - nie blokujmy bez potrzeby sprzedającego. Też kiedyś będziemy sprzedającymi.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Sam przed weekendem zarezerwowałem kamerkę, w porozumieniu ze sprzedającym, to on napisał rezerwację po mojej wcześniejszej wiadomości na priv. W między czasie zaktualizowałem sprawy finansowe, a potem, gdy miałem już kasę dogadaliśmy resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często kupuje i odwrotnie a wyrazu REZERWACJA bądz co gorsza WSTĘPNA REZERWACJA to mam tak dość że bardziej nie moge. :angry:

Czasem bywa tak że widzimy ponętną oferte ale brakuje kilku złotych i wtedy za porozumieniem stron sprzedający wypisuje takową Rezerwacje ,przy czym jej ważność kończyć się powinna po 24 h aby nie blokować innych chcących kupić natychmiast jak i samego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często kupuje i odwrotnie a wyrazu REZERWACJA bądz co gorsza WSTĘPNA REZERWACJA to mam tak dość że bardziej nie moge. :angry:

A właśnie, bo jeszcze jest "wstępna rezerwacja" ;) Przedwstępna rezerwacja, i PrzedPrzedWstępna.

 

Będę się przyglądał giełdzie i jeżeli takie drobne zwrócenie uwagi na problem nie pomoże, to wprowadzi się zakaz organizacyjny. Mówię oczywiście o pisaniu "rezerwacja" przez kupujących. To co robi sprzedający, to inna sprawa - jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dołączę, bo jak sprzedawałem Syntę, to miałem takie "niespełnione" rezerwacje :szczerbaty:

 

Jest jeszcze najlepsza z REZERWACJI, tak zwana: "REZERWACJA NAMYSŁOWA", co znaczy, że kupujący rezerwuje sprzęt i wtedy się łaskawie zastanawia, czy w ogóle ma ochotę go kupić, czy nie :szczerbaty:

 

:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, bo jeszcze jest "wstępna rezerwacja" ;) Przedwstępna rezerwacja, i PrzedPrzedWstępna.

Tak sobie myślę, że większość ludzi czuje lęk przed napisaniem: "kupuje!" i dlatego piszą "wstępna rezerwacja" . A wynika to pewnie z tego, że kupując sprzęt z drugiej ręki, nie są jeszcze tak pewni sprzedającego. W końcu niewiele osób z forum zna się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tu gdybać. Kolega z forum - zwany dalej "klientem" :D , wpisuje wstepna rezerwacja bo szuka danej rzeczy, potem analizuje swoje możliwości finansowe czy też ostateczną przydatność danego elementu w swoim zestawie - to normalne. Ja nie jestem za metodami rodem z marketu czyli "bierz, bierz jest ok, zapłać i spływaj", nie raz odradzałem kolegom zakup mojej kamerki bo okazywało się że mają np. DSI i nie są świadomi że można nia guidować albo wystarczy im jakaś tańsza Vesta.

 

Wpisuje się w ten sposób w kolejkę bo jak wiadomo kto pierwszy ten lepszy. Teraz tworzy się kolejka innych klientów i w razie czego towar przechodzi na następną osobę.

A to że ktoś ma pretensje że zrobił rezerwacje na 2 tygodnie i klient zrezygnował to mówi sie trudno. Skoro było tylu chętnych trzeba było dać nie 2 tygodnie czasu a 2 dni, przykrość ale takie czasy jak kasa potrzebna szukam bardziej zdecydowanych.

Inną sprawą jest to że jeśli już ktoś wybłagał te 2 tygodnie i zrezygnował bez ważnych przyczyn to że tak powiem "ładny z niego kolega" i ja na jego miejscu bym się na oczy forumowe nie pokazywał.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dołączę, bo jak sprzedawałem Syntę, to miałem takie "niespełnione" rezerwacje :szczerbaty:

 

Jest jeszcze najlepsza z REZERWACJI, tak zwana: "REZERWACJA NAMYSŁOWA", co znaczy, że kupujący rezerwuje sprzęt i wtedy się łaskawie zastanawia, czy w ogóle ma ochotę go kupić, czy nie :szczerbaty:

 

:Boink:

 

Rewelka :szczerbaty: ,

 

to może jeszcze "nieśmiała i ewentualna rezerwacja jeszcze przed konsultacją z żoną"

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że większość ludzi czuje lęk przed napisaniem: "kupuje!" i dlatego piszą "wstępna rezerwacja" . A wynika to pewnie z tego, że kupując sprzęt z drugiej ręki, nie są jeszcze tak pewni sprzedającego. W końcu niewiele osób z forum zna się osobiście.

 

Hmm, ja jestem akurat jednym z tych, co "rezerwuja", wiec czuje sie troche wywolany do tablicy. Wydaje mi sie, ze interpretacja "rezerwacji" zarowno przez sprzedajacego, jak i kupujacego jest ich cecha osobnicza, wiec nie ma sensu stwarzac ogolnej teorii (bez)wzglednosci rezerwacji. W moim konkretnym przypadku nie jest to strach przed kupieniem, tylko dziala to mniej wiecej tak, jak opisal mario2005 - szukam, pasuje mi, ale chce jeszcze np. zadac kupujacemu kilka szczegolowych pytan dotyczacych owego przedmiotu pozadania, ale na tyle istotnych, ze moga zawazyc o ostatecznej decyzji. Staram sie przy tym nie robic nerwowej atmosfery, ale jesli np. wysylam na priv do kupujacego jakies pytanie, a potem przez kilka dni jest cisza (bo np. wyjechal na urlop i nie ma dostepu do netu), to cisnienie tetnicze mi rosnie, wiec staram je sobie jakos obnizyc - np. wpisujac haslo "rezerwacja wstepna". Dla ulatwienia dodam, ze na dwie takie akcje, jakie przeprowadzilem w ciagu ostatnich kilku dni jedna zakonczyla sie juz przelewem cashu, a w drugim przypadku wyslalem maila z prosba o podanie numeru konta, wiec moze nie jest tak tragicznie. Choc na pewno byloby prosciej, gdyby dorzucic "Kup teraz" z automatycznym zamykaniem watku i rownie automatycznym wyrzucaniem kupujacego z forum w razie braku potwierdzenia realizacji transakcji przez sprzedajacego w ciagu powiedzmy 2 tygodni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytajcie to, co napisaliście. To nie są REZERWACJE, tylko wasze wstępne deklaracje ZAINTERESOWANIA. To są dwie różne sprawy. Rezerwacja to blokada sprzętu i jeżeli nie jest określona przez sprzedawcę, jest po prostu "nie w porządku", bo odstrasza innych potencjalnych kupujących. Równie dobrze można napisąć - "z moich informacji wynika, że sprzęt jest trefny". To wtedy jest już taka "mega rezerwacja" - mamy pewność, że będziemy jedyni negocjować.

 

Przypominam, że tu nie chodzi o interes kupujących, a sprzedających, którzy niejednokrotnie stawiani są w niezrozumiałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.