Skocz do zawartości

paralaktyk pod aparat


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

fajny ten mini EQ, tylko cena raz pisze 400GP a w linku 40GP, no wiec?

 

osobiscie kupiłbym eq3-2 z napędem, ale jak tam podpiąć aparat o gabarytach eos 350d?

 

aha czy do astro-foto, potrzeba napędu w dwóch osiach czy wystarczy w jednej? chofdzi o to zebym sie musiał nic prowadzić... ;D

 

 

 

PS. co do zdjęc, to czym robisz? na jakich ekspozycjach były robione te zdjecia??? piersze zdjecie byłoby piekne, ale ci gwiazdy pojechały, czy to wina tego eq3, czy moze złego ustawienia na polarna? Naj jak długie ekspozycje pozwala eq3 (uzywająć go do focenia przez telepa, oraz przez sam aparat?)?????????

 

 

widze ze sfociłeś ngc 7000, ja jescze nigdy jej nie widziałem(ni syntą 8 ani lornetką), a mam dobre niebo, bo pieknie widać Droge mleczna,.............

da sie ją zobaczyc przez lornetkę?

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten mini EQ, tylko cena raz pisze 400GP a w linku 40GP, no wiec?

 

osobiscie kupiłbym eq3-2 z napędem, ale jak tam podpiąć aparat o gabarytach eos 350d?

 

aha czy do astro-foto, potrzeba napędu w dwóch osiach czy wystarczy w jednej? chofdzi o to zebym sie musiał nic prowadzić... ;D

PS. co do zdjęc, to czym robisz? na jakich ekspozycjach były robione te zdjecia??? piersze zdjecie byłoby piekne, ale ci gwiazdy pojechały, czy to wina tego eq3, czy moze złego ustawienia na polarna? Naj jak długie ekspozycje pozwala eq3 (uzywająć go do focenia przez telepa, oraz przez sam aparat?)?????????

widze ze sfociłeś ngc 7000, ja jescze nigdy jej nie widziałem(ni syntą 8 ani lornetką), a mam dobre niebo, bo pieknie widać Droge mleczna,.............

da sie ją zobaczyc przez lornetkę?

 

Z podwórka Ameryka jest u mnie widoczna ale słabo i ofkors bez koloru <_< w 10x50.

 

Fotki sa robione canonkiem 10D wiec ty bedziesz miał nieco mniejsze szumy.

A przypinam go takę prosta dorobioną śróbka . Wcześniej stosowałem dodatkowo głowicę panoramiczna ale ostatnio teraz jadę samym

montem.Na pierwszym jest troszke pojechane bo to crop z jupitera o ogniskowej 135mm odpowiadajacy obrazowi z mniej wiecej 250-350mm ogniskowej. Czas subframek to ok 150s więc bez guidingu ma prawo być pojechane.

Przy ogniskowej 50mm udaje mi się otrzymać akceptowalne fotki przy ok 1000s (jak sie przyłoże do ustawienia lunetka)

To drugie zdjecie jest właśnie ze stacka od 350 do 927 s(łacznie ok 1 godziny czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.