Skocz do zawartości

Bresser Messier N-130 130/1000


vnu007dl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jako że jestem nowy na forum, to witam wszystkich, mam nadzieje że miejsce na temat ok, w razie czego prosze o przeniesienie.

 

Nie znam się na astronomi, jednak zawsze chciałem sobie kupić telekop, jako że dopiero teraz jest to możliwe, chciałbym wreszcie spełnić swoje marzenie. To z tego czytajac na tym forum, oraz ostrzeżenia o tym aby nie kupować na alegro, postanowiłem kupić telskop Bresser Messier N-130 130/1000 na tej stronie, to chyba najlepszy teleskop w tej cenie i w tej granicy cenowej na jaką mnie stać. Mam 2 pytania:

 

1) Co sądzicie o tym telekopie?

2) Mimo jednak znalazłem na allegro ten sam teleskop na allegro: http://www.allegro.pl/item395020516_telesk...30_bresser.html co sądzicie o tej możliwości zakupu? To chyba nie podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już napisałem jestem początkowym amatorem astronomi i się nie znam zabardzo. Na tym serwisie teleskopy, po prostu czytałem po kolei i ten ma najlepsze parametry....dalej mnie już cena nie puszcza. A co takiego jest złego w tym telekopie i w czym jest lepszy ten o którym piszesz? Ten Bresser ma taką zaletę że można do niego podpiąć aparat i robić zdjęcia tego czego się obserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obserwacji wizualnych synta jest lepsza- ma wieksze lustro i latwiej nią "sterowac". ma inny rodzaj montazu, duzo prostszy w obsludze.

 

co do foto- synta na dobsonie nie pofocisz. Bresserem na montazu mon-1 tez nie ma sensu- montaz jest po prostu za slaby. poszukaj na forum o astrofoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obserwacji wizualnych synta jest lepsza

Chciałbym się dowiedzieć co oznacza dokładnie twoja powyższa odpowiedź? Bo chyba w ogóle w używaniu teleskopów chodzi zawsze o obserwacje wizualne, chyba że tego nie rozumiem........skoro tak to ten mój Messier nie nadaje się do obserwacji wizualnych, tylko do jakich?

I jeszcze tak zapytam prosto....sugerujesz że synta jest dużo czy tylko troszke lepsza od Messiera, a on sam to zły teleskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze ma wieksza powierzchnie lustra. Poza tym nie powiedzialem ze messier nie nadaje sie do wizuala- tylko ze synta jest lepsza. Poza powierzchnia lustra ma tez duzo prostszy montaz do obslugi- np. nie musisz ustawiac go na polarna, poziomowac itp. Po prostu siadasz i kierujesz samą tubą ręcznie. Minusem jest to, ze jest troche "nieruchawa" (duza fizycznie). No i nie nada się do astrofoto.

 

Czy ten Messier jest zlym teleskopem? Nie. Ale w tej cenie masz lepsze- napisalem "np. synta 8"".

 

Pamiętaj, że sam teleskop to mniej, niż połowa drogi do dobrych obserwacji- dochodzi do tego dobry montaz, odpowiedni aparat, różne złączki, napęd na co najmniej jedną oś itp. Ale o tym to może niech napisze ktoś, kto sie tym zajmuje na co dzień... zajrzyj na celestia.pl , tam jest mnóstwo rad i porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.