Skocz do zawartości

M10 bo maż i żona to jedno


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos kto patrzyl na M12 w gwizdozbiorze Wężownika a nie popatrzyl sobie na M10 kilka stopni obok ?
Bylo by niedopuszczalnym gdybym niedawno prezentowanej M12 o tutaj zostawil bez M10. rolleyes.gif

Moze to sa siostry ale ja wole myslec o nich jako o dobrym malzenstwie wink.gif

M10, NGC 6254,
SW 6" Newtwon, CG5GT, Canon 350d mod
15x6min, iso800

m10_200806_AF_k7c1bt800.jpg

i szerszy kadr

m10_200806_AF_k7c1bt.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ty bierzesz czas i pogodę... zazdroszcze.

O rany, Qba, napisz czy Ci sie podoba i czy mozna cos poprawic :lol:

 

W zachodniej i centralnej polsce leje i grzmi od dwoch dni a ja sie smazylem od piatku w 30 i wiecej stopniach. Teraz moze padac bo i tak Ksiezyc swieci ...

Terz wiem ze canon wymieka w temp pow 20-23st i dlugich czasach - szumy i jakies dziwne tlo zjadaja slabsze rzeczy w klatkach bezlitosnie

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja napiszę ;)

piękne, świetnie wyszło, kolorki gwiazdek, separacja do samego jadra gromady, po prostu wzorowe zdjęcie

pozdrowienia

 

może tło odrobinę zbyt mocno wycięte, ale to żeby już się tak na siłę do czegoś przyczepić, poszukać dziury w całym

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Te kolory gwiazdek :blink: Po prostu piękne :notworthy:

Marcin jak Ty to robisz że gwiazdki są takie kolorowe?

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek jesli sie nie myle to jestes z grubsza rzecz biorac z podobej czesci Polski co ja - powiedz sam czy nie mielismy ostatnio pogody ? Mmoze celowales w Bąblelka ? :szczerbaty:

 

Po prostu wyciagam kolor na gwiazdkach - przeciez nie chce mi sie ich plakatówkami ich ciapciać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiem, że z netu te fotki ciągniesz. :P Świetne, jak zwykle.

 

PS. Żartowałem, powtarzem - żartowałem.

 

Wiesz, jakbym zrobił "przedruk" RC 10" i STLa tak bezpośrednio to by było widać. Sztuka ściągnąć fotkę i tak przerobić żeby to był SkyWatcher . Spróbuj - świetna zabawa a czlowiek i od pogody jest niezależny :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam;) Jakiego używasz zestawu do robienia astrofoto? Wiem że C6N z korektorem komy ale co poza tym dokładnie? Chodzi mi o cały ten "upgrade" do montażu. Jaki zalecasz zestaw do początków astrofotografii?

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam;) Jakiego używasz zestawu do robienia astrofoto? Wiem że C6N z korektorem komy ale co poza tym dokładnie? Chodzi mi o cały ten "upgrade" do montażu. Jaki zalecasz zestaw do początków astrofotografii?

Zadne tam C6N tylko Skywatcher 6" B)

Zartowalem, pewnie to samo tylko inaczej pokolorowane.

 

Zestaw do początków astrofotografii?? Ja wlasni wszystko od razu na tym robilem tylko na poczatku bez guidingu co pozwolilo mi nauczyc sie w miare dobrze ustawiac montaz.

Gdzies to juz pisalem ale napisze jeszcze raz. W sklad zestawu na chwile obecna wchodzi:

 

SkyWatcher 6" N OTA (przerobiony wyciag na Crayforda z mikroruchami)

Korektor komy

CG5GT

Refraktor Orion 80ST jako guider

Kamerka guidujaca QHY5 ale byl modyfikowany SPC900 z relay boxem ktory tez swietnie dzialal.

Canon 350D mod

No i laptop.

Z dorobionych kabelkow:

- kabelek guidujacy standard ST4 podajze

- kabel dlugich czasow Canona na port COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Tak właśnie zastanawiam się jaki montaż byłby stabilny (tzn. miał dobre prowadzenie) pod lekką tubkę typu ED80. Czy SkyWatcher HEQ5 SynTrek to dobry wybór jak dla mało zasobnego astrohobbystę? :) Bo i cena jest też w miarę przystępna..

Edytowane przez Iras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Tak właśnie zastanawiam się jaki montaż byłby stabilny (tzn. miał dobre prowadzenie) pod lekką tubkę typu ED80. Czy SkyWatcher HEQ5 SynTrek to dobry wybór jak dla mało zasobnego astrohobbystę? :) Bo i cena jest też w miarę przystępna..

Ja twierdzeze zestaw HEQ5 syntrek + 80ED jest dobry i ladnie ze soba bedzie wspolpracowal.

Poszukaj w sieci i zobacz sobie jakie foki mozna uzyskac ED80 i canonem ( bo pewnie o tym myslisz). Jesli cie zadowalaja to ty mozesz spokojnie tez takie robic po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.