Skocz do zawartości

ATIK 314L


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Byc moze cos takiego uda mi sie zrobic ale dopiero wtedy jak bede mial optyke w ktora i to i to wsadze. Niestety sbig nie trzyma sie dobrze w moim wyciagu w reflektorze stad problem techniczny poki co.

 

Kupiłeś kamerę? Fajnie, gratulacje :) Co do optyki to znam ten ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel "TUR" mocuje jakos sbiga w swoim newtonie i dobrze mu lezy bo widzialem zdjecia ale nie znam tego patentu. U mnie sie slizga w osi (pomijajac pewnie kwestie ugiecia tuby no ale tego nie jestem w stanie sprawdzic)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probówałeś regeneratora sygnalu? Widzialem takie wynalazki w media-markt jakiś czas temu. Kabel USB nie może być za długi bez aktywnego repeatera. Pewnie dlatego fabrycznie w atiku jest zamontowany taki krótki :) ...

 

A może zainstaluj sobie Hub gdzieś blisko dovetaila?

 

kurde, a ja już chciałem owijać kable folią aluminiową :Boink:

dzięki wielkie za ten pomysł, zaraz kupię i zobaczę czy działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, a ja już chciałem owijać kable folią aluminiową :Boink:

dzięki wielkie za ten pomysł, zaraz kupię i zobaczę czy działa

Musi działać. Przecież ja mam dwie kamery astro (Atik + FLI) na hubie. Zero problemu, nigdy nie widziałem żadnego błędu, czy zwisu. Na tych samych hubach są jeszcze 4 konwertery USB-RS232 i też wszystko śmiga. HUBy kupiłem najtańsze sensowne, żadne tam pro. Może dlatego działa - LOL :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz sobie wyregulować wyciąg śrubami dociskowymi, tak żeby bez ślizgania i luzów chodził płynnie

No mój działał całkiem nieźle przy obciążeniu bliskim 7kg - mając swoją nośność 2,5 kg. Prawda jest niestety taka, że przy newtonach (dużych w szczególności) wyciągi muszą być już havy duty, czyli z najwyższej półki i to specjalne wersje do foto. Ostatnio ASA do wyciągów 3" istaluje specjalne dodatkowe obejmy trzymające wyciągi :) To jest naprawdę spory problem.

 

Między innymi przez konieczność wymiany wyciągu, obejm, etc. zdecydowałem się zmienić całkowicie filozofię - czyli refraktor. Niestet - jak to mówią, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Teraz wyciąg jest perfekt, ale... mam pokaźny bukiet nowych problemów. Buuu...

 

Powodzenia, perfection above all... a to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zainstaluj sobie Hub gdzieś blisko dovetaila?

 

Ja tak zrobiłem. Przy montażu mam hub usb, do którego idą kable od kontrolera, kamerki od guidingu oraz kamerki do focenia (w zalezności od opcji DSLR albo SC3 przerobiona z LPT na serial a dalej konwerter RS->USB ;) na końcu mam dłuuugaśny kabel z huba do komputera. Sprawdza się doskonale. Zamiast 4 długich kabli mam jeden. Mniej się plącze i ogólnie mniej podłączania, więcej elegancji no i mało prawdopodobne sa błędy :)

 

Dla pewności możesz kupić huba z zasilaniem ale jeżeli nie podłączasz urządzeń zasilanych z usb wystarczy zwykły.

 

p.s. w niektórych słabszych hubach jest tak, że jeżeli podłączysz urządzenie USB 1.1 (czyli wolniejsze) to cały hub zaczyna pracować w 1.1, wówczas będzie spowolniony transfer ze wszystkich urządzeń w hubie, więc warto kupić np. D-Linka zamiast noname. Różnica w cenie jest niewielka.

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz sobie wyregulować wyciąg śrubami dociskowymi, tak żeby bez ślizgania i luzów chodził płynnie

Zle sie wyrazilem. Slizga sie po zacisnieciu w wyciagu dookola wlasnej osi "nosepiece". Otluszczalem wszystko ale nie moge tak zacisnac sruba dociskowa (mam jedna) zeby kamerka sie nie obróciła pod wplywem niewielkiego dotkniecia. Innymi slowy mam niechciany "camera angle ajuster" B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a złącze masz clamp ring?

bo jeżeli tak, to obróć tę mosiężną opaskę tak, żeby śruba dociskowa złączki dociskała bezpośrednio nosepiece kamery

znaczy tuleję kamery

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... to standard. Wymien oryginalna srube na taka, ktora mozesz dokrecic kluczem, lub srubokretem. A docelowo wywierc drugi otwor i doloz druga taka srube. Problem odejdzie w niepamiec.

 

Ja u siebie zastosowalem srube imbusowa, nie pamietam rozmiaru, ale chyba to M6. Recznie w ogole nie bylem w stanie kamery zamocowac, a za pomoca klucza delikatnie skrecam i jest bardzo stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności możesz kupić huba z zasilaniem ale jeżeli nie podłączasz urządzeń zasilanych z usb wystarczy zwykły.

 

Jeżeli już są problemy i ma ten HUB działać jako wzmacniacz (repeater czy jak kto woli...) to tylko aktywny, pasywny raczej tych problemów nie zlikwiduje. Zresztą wydaje mi się, że przedmówcy właśnie mieli na myśli HUB aktywny. Tym bardziej, że jeżeli problem stanowi tu długość kabla to mnie to pasuje bardziej na problemy prądowe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z zasilaniem ale go nie wykorzystuję. Nie było nigdy potrzebne.

Zasilanie przydaje się jeżeli coś pobiera prąd z USB, jak np. dyski 2.5".

Z tego co wiem to kamera ma oddzielne zasilanie więc to nie powinna być kwestia prądowa. Hub z zasilaniem zawsze jest lepszy od pasywnego, najwyżej nie będzie podłączane.

 

A tak w ogóle to można zacząć od wymiany kabla na dłuższy, ekranowany zamiast np. przedłużania, bo samo złącze może generować zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z zasilaniem ale go nie wykorzystuję. Nie było nigdy potrzebne.

Zasilanie przydaje się jeżeli coś pobiera prąd z USB, jak np. dyski 2.5".

Z tego co wiem to kamera ma oddzielne zasilanie więc to nie powinna być kwestia prądowa. Hub z zasilaniem zawsze jest lepszy od pasywnego, najwyżej nie będzie podłączane.

 

A tak w ogóle to można zacząć od wymiany kabla na dłuższy, ekranowany zamiast np. przedłużania, bo samo złącze może generować zakłócenia.

 

Nie kazda kamera pobiera niezależne zasilanie. Ja na przykład mam na guiderku Meade DSI, a to ustrojstwo "ssie prunt" z portu USB. Lepiej kupic aktywny hub, nigdy nie wiesz, co za chwile do niego wepniesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem huba USB z zasilaniem, przez to cholerstwo straciłem 3 dni wspaniałego nieba

żaden hub nie pomoże, gdy kabel webcama ma 6 metrów, gdyby po prostu nie działało, to bym od razu wiedział o co chodzi, ale najgorsze jest to, że obraz z kamery był, ale nie działał tryb Long exposure, więc całe śledztwo co idzie nie tak, skupiło się na relayu ;)

 

ale wreszcie odkryłem prawdziwy problem więc wreszcie powoli mogę zacząć próbować focić

 

ic1396_001.jpg

 

to surowa klatka 600 sek

Atik w Edku + filtr H-a, niestety jakiś cirrus wisi w powietrzu, więc to już nie to, co było przez 3 poprzednie noce

i dzięki likimarowi, który pokazał mi parę niesamowitych sztuczek i sprawił, że wreszcie zestaw zaczął pracować poprawnie, mam nadzieje, że wreszcie coś z tego wyjdzie :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w webcamie musiałbym uciąć ten kabel żeby go skrócić, bo fabrycznie ma ze 3 metry

a sztuczki czarodziejskie są takie, że ze zdjęcia teraz wskazuję gdzie ma jechać montaż ;)

 

Nie wiem czy używasz Maxima ale tam ta fukncja jest od razu zaimplementowana, można sobie wygodnie centrować dany fragment zdjęcia z SBIGa 1 kliknięciem :)

 

A co do trąby to jest dobra, jak na pierwsze próby oprócz tego że mocno nieostra :) Nadal nie widzicie potrzeby robienia darków? Nie mogę sie doczekać jak w końcu pojade za miasto... nawet jak będzie pełnia :)

 

Sumas jaki filtr Ha masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, tylko trzeba to najpierw wiedzieć, a najlepiej zobaczyć na własne oczy - działa niesamowicie :)

a co do ostrości, to w takim razie mała poprawka:

 

ic1396_002_8.jpg

 

i też surówka, 1800 sek czyli pół godziny

oczywiście Darki trzeba odjąć, choćby dla przyzwoitości ;)

a filtr H-a od Baadera 7nm

 

 

p.s.

niestety przysnąłem i Trąba przeszła przez meridian i tuba zawadziła mi o piera, także niestety więcej materiału się nie uzbierało :(

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.