Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Słońca 1-ego sierpnia 2008


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Zaćmienie na żywo z Rosji:

http://www.live-eclipse.org/

Pierwszy kontakt o 11:41. Póki co rosyjskie słońce momentami chowa się za chmurami.

Dla chętnych link bezpośredni do streama: mms://wmt.t.live-eclipse.org/russia

 

Wielkie dzięki!!!

To przynajmniej działa.

Na razie przed pierwszym kontaktem.

Jest KONTAKT!!!

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie cokolwiek? :|

niestety przed chwilą brakło im już pewnie łącza :(

 

 

aa przy okazji sprawdza się sposób na durszlak :)

albo wystarczy kawałek kartonu z przekłutą dziurką jakimś cyrklem czy szpilką i rzutowanie sobie obrazu na kartkę papieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiam zdjęcie z mojej "Camery Obscurnej" ;)

jedynym jej elementem jest lusterko z niewielką kolistą przesłoną:

lusterko.jpg

lusterko ustawiam na podwórku tak żeby odbite światło wpadało do domu - w domu jest o wiele ciemniej więc nawet z takiego ograniczonego przesłoną lusterka jest wystarczająco jasno. (im mniejszy otwór w przesłonie tym ciemniej ale ostrzejszy obraz).

przy takiej konstrukcji bardzo łatwo uzyskać dowolnie dużą długość "ogniskowej" a więc bardzo duży obraz - tutaj miał 13 cm :)

wygryzione_slonce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem żadnych filtrów na dzisiejszy dzień i musiałem radzić sobie "domowymi sposobami" :) a szkoda bo nawet tym sposobem dało się zauważyć nierówności na krawędzi tarczy Księżyca, w okularze z odpowiednim filtrem musiało to wyglądać o wiele lepiej.

img9849df7.th.jpg

A tu cień rzucany przez drzewo, co prawda nie wyraźny ale da się zauważyć "nadgryzienie" :)

img9856xs1.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdynia superancko, dzieci usłyszały w przedszkolu o Smoku co przyleciał i zjada Słońce jak ciasteczko. Dokładnie w fazie maksymalnej dla Gdyni wszystkie dzieci krzyknęły głośno "Sio smoku" :szczerbaty: i wiecie co?

 

Smok się przestraszył i sobie poszedł :ha:

 

Oglądaliśmy zakrycie przez okularki własnoręcznie ozdobione przez dzieci, Ja dokleiłam tylko folię baadera, natomiast Taurus stał jak król ze słoikiem w wyciągu i dumnie pokazywał zakrycie w powiększeniu około 40x.

 

Dokonaliśmy też pokazu spalenia kartki papieru w ognisku teleskopu zanim nałożony został filtr, miny dzieci bezcenne.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

 

 

 

Ps: Chyba za wcześnie krzyknęły, może jakby poczekały z godzinkę to całe Słonko by sie zaćmiło ;)

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.