Skocz do zawartości

[img]Moja pierwsza i ostatnia przygoda z astrofoto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie bracia astromaniacy.

 

Wczoraj w końcu z Waldim udało się nam przetrenować LX-200 10" w temacie astrofoto. Ja tam nie wiem co wy w tym widzicie ale to ustawianie ostrości to jest chore i niweczy całkowicie przyjemność pstrykania. Po walce z laptopem przetrenowaliśmy troszkę inną metodę wykonywania zdjęć. Jak wiecie mam dostęp do różnych dziwnych kamer przemysłowych. Wzięliśmy więc kamerę Panasonica WV-CP-470 (480TVL- przetwornik superdynamiczny II generacji) i podłączyliśmy po S-Video do kamery cyfrowej Sony TRV-DCR-720. Za pomocą tej kamery zarejestrowaliśmy obraz na taśmie w formacie cyfrowym Digital 8 i przenieśliśmy do komputera. Metoda jest o tyle wygodna, że nie potrzeba mieć laptopa (ale potrzeba jest mieć kamerę cyfrową z wejściem analogowym - niestety). O to efekt. Aha walczyliśmy u mnie w domu na tarasie.

 

136_Saturn.jpg

 

137_Jowisz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jest to niebieskie na Saturnie ale nie tak mocno.

 

Wiesz co Bartku człowiek się namęczy, wymarznie, oczy mu wychodzą na wierzch, a potem ktoś to skomentuje krótko żarty.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ten moj nikon to taki fajny wynalazek co go astroamatorzy lubią :)

Mam do niego okularki Scopetronix'a i Wiliams Optics i mozna by coś powalczyć bo u mnie takie ładne nie wychodzą . Może to kwestia teleskopu a może np. kolimacji nie wiem .

Dlatego możemy poeksperymentować na takim sprzęcie.http://astronomia.net.pl/infopage.php?id=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to troszke zmienia postać rzeczy , ale sorki jesli się zdenerwowałeś że to żart , bo naprawde bardzo mi się to podoba. Wygląda czadowo !

Bo Ty tak cicho siedzisz a jak walniesz fotke to jak z APO i potem mam duże stresy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby te zdjęcia były jakieś wielce rewelacyjne. Ale mam cichą nadzieję, że ludzie uwierzą w to, że i z lustra wychodzi nie gorzej niż z APO.

 

Nie zdenerwowałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, jak po pierwszym czy drugim foto Waldka z 128 Takahasi Mirek powiedział - "nie napalajcie się tak na APO. Z dobrego lustra też można dobre foto zrobić". I dalej obiecał, że jak tylko jakąś fotkę zrobi to zaraz się pochwali.

No i oto efekty - tylko pogratulować!

 

I tak teraz myślę - taki telep jak Waldka APO i SC Mirka to w sumie podobna kasa (mniej więcej chyba?). To i fotki podobne...

Nu pagadi Mirku - jak będę duży, też będę miał taras i też będę takie fotki pykał ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oj Kropeczko powiedz przecie gdzie znalazłeś zdjątka w Necie, podaj stronkę, albo linka, niezła z ciebie jest rodzynka na pierwszego aprilinka  ;D ;D ;D

Cień jest za ostry i za czarny to po pierwsze a po drugie to ognisko główne SCT i za mała ogniskowa do prezentowanej skali, ale sie ubawiłem, dobry żart ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMA APRILIS  

 

Pozwoliłem sobie na żart prima aprilisowy ale nie wszystkie podane przezemnie informacje były nieprawdziwe:

 

1. Zdjęcia zrobiono lustrem 250mm Takahashi Mewlon z Barlowem 2x.

 

mewlon250.jpg

 

2. Fotografowano z wielkiego miasta Singapur

 

 

Zdjęcia zrobił Eric Weileong (pierwszy z prawej)

 

eric-weileong.jpg

 

więcej na stronie

 

http://www.sg-planets.org

 

Zobaczcie szczególnie jakie zdjęcia gość robił Celestronem C-11, a jakie Takahashi.

 

Brawo Kuba i Bartolo specjalnie wybrałem takie zdjęcie Jowisza aby niedowiarki mogły to sprawdzić i triumfalnie obwieścić, że nie wierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się bez bicia - Mirek mnie udoał się nabrać , ale od dziś nie będę Ci już ufał  :-*

 

Czyli co pozostajemy w świadomości że te lustra w Meade to nie są jednak dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moje będzie dawało takie obrazki jak te z Celestrona C-11 Tan Wei Leonga to się ich nie doczekasz. Być może mój egzemplarz LX-a ma lustro lepsze niż L/4 (bo tyle gwarantuje Meade) ale to być może. Po kolimacji daje zadziwiająca dobry obraz no ale trzeba pstryknąc fotkę. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie łowieckim Jowiszy uda się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyobraź sobie jakie on będzie robił fotki Marsa tym Mewlonem bo jeszcze nie miał okazji.

 

Różnica w zdjęciach pstrykanych C-11 i Mewlonem jest widoczna gołym okiem

 

sat200201011718UTsmall.jpg

 

sat2003012515454utsmall.jpg

 

No chyba ze miał jeszcze kaca robiąc tego Saturna 1 stycznia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie tą stronkę (szkoda, że autor przestał ją aktualizować...)...

 

Chyba już o tym pisałem, ale to było w poprzedniej wersji forum. Antonio Cidadao ostatnimi czasy ma problemy zdrowotne i oficjalnie zawiesił działalność astro. Jak wieść niesie (źródło: APML) jego strona miała zniknąć z sieci zupełnie. Ktoś zrobił plagiat publikując jego zdjęcie w SkyWatch'02 (jeżeli dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.