Skocz do zawartości

jaki statyw pod lornetkę


mateush

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Martelu :? zmatwię Cię, żurawie nadal są sprzedawane na chwiejnym mosiężnym, gwintowanym pręciku i muszę to cały czas poprawiać na solidniejsze i sztywniejsze rozwiązanie, szczególnie moim wymagającym klientom bo inaczej buja się to z lornetką jak Osika na wietrze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem....

MateuszZ. pisze, ze Żuraw jest dobry tylko dla ćwiczacych jogę, a w podpisie widać, jak wół, ze ma BPC 26x70 wlasnie na tym statywie....

Jeżeli piszesz, ze to taki badziew, to czemu to dalej trzymasz??

Według ciebie lepszy jest zwykły statyw, czy jak??

 

A odpowiedź Pittera, to juz mnie rozwaliła :?: :?: :?: O co mu chodzi?? Alternatywą dla Żurawia jest Żuraw, czy jak?? :shock: :shock: :? :? :wink:

 

Aha, jeszcze jedno pytanie - ten cały żuraw jest montowany na statywie od teodolitu, taak?? Czyli właściwie mógłbym na to posadzić jakąś inną głowicę, niekoniecznie do lornetki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak myślisz z Żurawiem dostajesz statyw z pod niwelatora lekkiego typu i możesz na nim spokojnie montować coś innego niż żurawia z lornetką, np głowicę z aparatem lub nawet mały montaż paralaktyczny po dorobieniu odpowiedniej przejściówki na spodarkową śrubę statywową 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie post Mateusza jest przykładem takich retorycznych wypowiedzi. Gdzie retoryka rozminęła się z intencjami. Panowie żeby była jasność Mateusz mówi:

 

Koniecznie Żuraw! Tylko Żuraw! Właśnie chodzi o Żuraw!

 

Zwykły statyw lub coś innego jeśli ćwiczysz Joge. Na zwykłym statywie obiekty w zenicie są praktycznie niewidoczne w normalnej pozycji wyprostowanej (no chyba, że ćwiczysz Joge). Na żurawiu poprostu lornetka nad głowe i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie racja powinienem powiedzieć żurwa Poruczki

To jest 1

2 to jest wg. mnie nie ma alternatywy dla żurawa bo ze zwyłym jest trudniej osiągnąc zenit a wiele osób chwali żurawia z komfort obserwacji

3Bardzo przepraszam za tak niejasne sformułowanie :oops:

4chyba sie cały wątek się zapentlił

Jeszcze raz przepraszam za nieprecyzyjnośc

To z przeparcownaia niech ktoś wysadzi moją szkołę :D

 

Pozdrawim

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martelu :!: Jogę i Zen to trzeba ćwiczyć przy obserwacji lornetką na stojąco szczególnie koło zenitu :wink:

Polecam rozwiązanie z użyciem leżaka z regulowanym oparciem, sam to stosuję od kilku lat z dobrym skutkiem ale w połączeniu z drewnianym statywem fotograficznym z przechylną kolumną, do żurawia którego sam notabene sprzedaje nie mogę sie jakoś przyzwyczaić bo styw wożę w aucie zawsze w bagażniku i jest pod ręką bez dodatkowego zachodu 8)

Myślę że żuraw w takiej konfiguracji też by się dobrze sprawdził w praniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.