Skocz do zawartości

Księżyc 18.10.2003


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam juz troche "starego" moon'a.

Strzelany Canon'em 300D w ognisku glownym Synty 8".

Zdjecia sa bez stackowania, obrobki itp. Czyste zmniejszone klatki, bo w oryginalne mozna by z tego praktycznie plakat na ploterze sobie walnac. Warunki nie byly dobre. Plywanie straszne.

 

103_0365_ok.jpg

 

104_0415_ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawcow geologii ksiezycowej. Zawsze myslalem, ze barwa ksiezyca jest generalnie wszedzie zblizona. Cyfrowym canonem udalo mi sie rejestrowac inne odcienie i nawet inne barwy - jak ta brazowa widoczna na prawo od copernicusa. Co to jest? Sprawdzilem kilkanascie zdjec i wszedzie bardzo wyraznie wychodzi ten kolor wiec on tam musi byc!!! Webcamem nigdy nie udalo mi sie tego zlapac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te fotke powyzsza nalozylem kilka kadrow, ktore byly ostrzejsze niz cala (plywajaca atmosfera). Powstala taka niepelna mozajka, ale efekt jest juz znacznie lepszy. Przy nastepnej sesji zrobie zupelnie inaczej. Pstrykne caly ksiezyc jako podklad, a nastepnie na duzym powerze sfotografuje kolejne fragmenty, ktore nastepnie naloze na kadr z calym ksiezycem. W ten sposob jestesmy w stanie miec ksiezyc ostry w calej okazalosci.

 

103_0365_mosaik1s.jpg

 

A tu do wgladu wersja duza:

http://www.procreative.pl/adam/foty/ksiezy...365_mosaik1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, są takie kolory w realu na pow. Księżyca, szczególnie wyraźne wokół krateru Arystarch, ale też w innych miejscach.

Ostatnio zrobiłem zdjęcie okolicy tego krateru z filmu avi webkamerką i po lekkim wzmocnieniu widać kolory wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza sie nie przeciazy, ale to troche irytuje, kiedy widze, ze w 20 watkach cos sie zmienilo, do kazdego wchodze i patrze, a tam w kazdym "fajne", "fajne", "bravo", "..." itp. Pamietajmy, ze forum to jednak nie czat i jezeli cos chcemy napisac, to juz pomyslmy 5 sek. Nie chodzi mi tu o pojedyncze spontaniczne wypowiedzi, ale widze u kilku osob pewna tendencje do takich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę Adamie że przegapiłem ten wątek, gratuluję fotek i tym samym stwierdzam że technologia cyfrowa w tym przypadku dogoniła praktycznie analogowy aparat małoobrazkowy, jeszcze raz gratulacje z dobrego opanowania warsztatu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.