Skocz do zawartości

Lokalna gazeta o mnie napisała


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, wszystko przez to zaćmienie Słońca. Obserwacje na rynku małego miasta i dwa artykuły o mnie :Boink:

 

Pierwszy o obserwacjach zaćmienia- mini-relacja (na pierwszej stronie!)

th_IMG_2489.jpg

 

 

Drugi artykuł na zasadzie wywiadu ze mną- właściwie jest to o mojej pasji. Niestety musiałem odpowiadać na dziwne pytania typu "Czy chciałbyś polecieć na Księżyc?" i artykuł poszedł troszkę nie-w-tę-stronę ale co nieco o astronomii tam napisano. Zdarzyło się redakcji kilka byków popełnić typu Księżyc z małej litery i inne takie, ale nie o to chodzi :)

 

Nie mogłem ogarnąć całej strony w gazece więc daję 3 zdjęcia- od góry do dołu- chyba sobie poradzicie z czytaniem. (miniaturki)

th_IMG_2485.jpg

th_IMG_2486.jpg

th_IMG_2487.jpg

 

Pozdrawiam,

Krawat. :D

 

PS. Ale moje zdjęcie to wstawili okropne- taką minę zrobiłem akurat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki!

 

ale bawi mnie, że przy każdym "kontrowersyjniejszym" (z punktu widzenia laika) twierdzeniu dodają "zdaniem Radka" :)

 

No wiesz, miałem jedyną w swoim rodzaju szansę na przekazanie takich wiadomości jak to, że bardziej od powiększenia liczy się ilość zbieranego światła i takie tam- bo jak ktoś usłyszy że obserwuję przy powiększeniu 50x to móże powiedzieć: "cooo? mój aparat ma zooma 40x, a ty teleskop za tysiaka kupowałeś...", i rozpaczliwie próbowałem tę szansę wykorzystać :szczerbaty:

 

Dziękuję wszystkim za gratulacje :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Radku ! Im więcej takich artykułów tym lepiej. Dodatkowo wielkie brawa za zorganizowania wspólnych obserwacji zaćmienia - przypuszczam, że dla większości osób, które wtedy przybyły była to pierwsza (nie mówię, że ostatnia :D ) okazja do "pomacania" teleskopu.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Radku ! Im więcej takich artykułów tym lepiej. Dodatkowo wielkie brawa za zorganizowania wspólnych obserwacji zaćmienia - przypuszczam, że dla większości osób, które wtedy przybyły była to pierwsza (nie mówię, że ostatnia :D ) okazja do "pomacania" teleskopu.

 

Pozdrawiam

 

lech

 

Tak, pewien pan (hejnalista) po oblookaniu zaćmienia w okularze podszedł do mnie i powiedział że kupuje ten teleskop od ręki, już, zaraz.

Ogólne zainteresowanie wywołała też pewna pani która pracuje w muzeum w Ratuszu, po krótkiej rozmowie okazało się że pochodzi z Torunia, więc taki akcent dodatkowo astronomiczny. :)

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Radek !!!

 

Gratuluję Ci przede wszystkim, że miałeś odwagę wyciągnąć teleskop, aby pokazać innym piękno Astronomii. To się chwaili ! :Beer:

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.