Skocz do zawartości

która najlepsza????


Kamila 14 xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Optisan Napoleon 10x50

Optisan Napoleon 8 x 40

Optisan LEO - III 12 x 50

Optisan LEO - III 10 x 50

Optisan Taurus-III 12x30

Optisan Taurus-I 8x30

Optisan Libra-III 8 x 22

Optisan Gemini-VI 10 x 25

Optisan Gemini-VI 8 x 21

Optisan First 10 x 25

Optisan First 8x21

 

która z tych lornetek jest najlepsza, te wszystkie to sa ze strony www.benefit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już tak postawiłas sprawę to chyba LEO 10x50 albo Napoleon 10x50. Naprawdę to jednak sprzet firmy Optisan to wielka ruletka. Może Marek Substyk się odezwie on stara się wyselekcjonować coś z bogatej oferty firmy Optisan co nadawało by sie do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy Ci pisali lornetka do astronomii powinna mieć obiektyw conajmniej 50mm i wysoką jakość obrazu.

Niestety firma Benefit nie podaje innych ważnych parametrów lornetek ani nawet ich cen na swojej stronie i nie biorę jej pod uwagę jako poważnego dostawcę lornetek dla rynku astronomicznego, moja odpowiedź w związku z tym brzmi żadna z nich bo nie znając ceny ani jakości obrazu bez sensu jest mi cokolwiek polecać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tu (ale za czesto sie powtarzam):

http://statyw-lornetkowy.teleskopy.pl/

I koniecznie ze statywem bo bez to jest porażka i nie do astro.

Szkoda nerwów. Ja po 25 latach doceniłem lornetkę 7x50 po zamontowaniu na statyw z Żurawiem.

Z reki to jest pajacowanie i tylko zerkanie z meczeniem oczu i rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak: też rozważałem różne możliwe lornetki i te w sklepie i te w internecie i byłem tak skołowany że nie wiedziałem co wybrać i w końcy nadarzyła mi się okazja i kupiłem pół lornetki ruskiej 20x60 sprzęt ogromniasty dość ciężki i jak z ręki celowałem w marsa to mi latał po całym polu widzenia więc jakby się mnie ktoś teraz pytał którą lornetkę wybrać to bym mu doradził właśnie coś z okolicy 20x60 tylko musi to być solidna ruska komstrukcja,może to nie wygląda rewelacyjnie jednak widać przez to bardzo dużu powiem tak mój "U2" wysiada w porównaniu z moim nowym nabytkiem.

pozdrawiam Tedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilo !

 

Jeśli stawiasz na Optisana, to tylko u Marka Substyka (www.optisan.astronomia.pl). Kupowanie sprzętu astro w firmach typowo handlowych to zdanie się na własną wiedzę i niewiedzę, a więc dla początkujacego miłośnika astronomii (takiego, jak np. ja) to loteria. Popieram kupowanie sprzętu astro u osób, które mają w tej materii doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prosze w teście Arka Optisan Wypadł lepiej niż Soligor i Bresser, a niewiele gorzej od BPC i Everesta. Oznacza to jedno jeżeli będziemy się obracali w zakresie tych pięciu firm to Optisan spokojnie można brać pod uwagę a jak ktoś dodatkowo bedzie potrafił wyselekcjonowac nam lornetke to można trafić całkiem nieźle. Oczywiście wszystko w tym najniższym praktycznie segmencie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wymieniajac konkretne modele najlepiej z firm wymienionych przez Mirka

wypadl Soligor Night Vision 7x50. Tuz za nim byl jednak Optisan Watersport - chyba

najlepsza lornetka Optisana. Ona wypadlaby jeszcze troche lepiej, gdyby Benefit

przeslal nam skolimowany egzemplarz. Ta ktora mielismy w tescie byla kompletnie

rozkolimowana, tak ze po minucie patrzenia bolala glowa.

 

Nie sledze rozwoju sprzetu Optisana, ale majac do wydania okolo 350-400 zl, bo tyle

kosztuje Watersport, wzialbym bardziej Delta Optical Hunter 8x56 z firmy

Delta Optical www.deltaoptical.pl Tu wyprzedzam troche wyniki naszego testu

sierpniowego, gdzie Hunter wypadl nadspodziewanie dobrze jak na swoja klase

cenowa. Szczegoly juz niedlugo :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.