Skocz do zawartości

Proszę o kontakt


ArturW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem średnio zaawansowanym miłośnikiem astronomii niestety bez znajomych o podobnych zainteresowaniach. W związku z tym miałbym prośbę do innych miłośników z Koszalina o kontakt. Co prawda było w Koszalinie obserwatorium astronomiczne na terenie pewnej szkoły ale dyrektorowi jakoś to obserwatorium "przeszkadzało" ( w tym miejscu serdeczne pozdrowienie dla dyrektora :whip: ) Jeżeli jest ktoś z Koszalina zainteresowany prowadzeniem wspólnych obserwacji to proszę o kontakt. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie, ale tak w Polsce jest i czasami aż ręce opadaja bo mimo checi człowiek nie może zbyt wiele zdziałać. :Cry: Wiele razy zwracaliśmy się do dyrektora o podanie przyczyny zamknięcia. Jak myslicie, odpowiedż była jasna czy wykrętna? Wiele razy mieliśmy ochotę pokazać dyrektorowi :zadek: ale kultura zobowiązuje. Jedyne co mi pozostaje to poszukać kogoś z kim można dzielić zainteresowania (astronomiczne oczywiście :D ) A te życzenia w poprzednim poście były BARDZO szczere

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie był taki kategoryczny w wypowiedziach na temat Pana Dyrektora. Jeżeli nie ma chętnych by coś z tym obserwatorium zrobić to rzeczywiście należy je zamknąć. To by był dopiero skandal gdyby władowano w nie kupę kasy, a później nikt by tam nie zaglądał.

Zapytał bym natomiast co miejscowe środowisko miłośników astro zrobiło aby ten obiekt ocalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należy złożyć podanie o wykupienie (w miarę możliwości) sprzętu. I tu rzecz zacznie się ciekawa. Twoje podanko ruszy ziemię i sprzęt może polecieć do innej szkoły, która wyrazi ochotę na "manie" takiego sprzętu (normalna procedurka). Jeżeli nie będzie chętnych sprzęt dopiero poleci do Ciebie...I pamiętaj, że gadka dyrektora w stylu : "proszę złożyć podanie do starostwa" - to zwyczajne pozbywanie się Twojej osoby przez dyrektora.

Zajdź najpierw do Starostwa i poproś o ksero zarządzenia/uchwały dot. majątku ruchomego szkół. Będziesz mógł się na nie powołać w podaniu do dyra.

CEL : sprzęt może przejąć inna szkoła (która jednak będzie chętna do prowadzenia obserwatorium) i masz szanse na kupno sprzętu (zależy od portfela)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, tego sprzętu nie należy kupować tylku używać tam gdzie jest, jak będzie wiecej chetnych do obserwacji to dyr zmięknie i wytrącicie mu ostatnie argumenty czyli będzie je musiał udostępnić lub poszukać sobie innej roboty nie związanej z dydaktyką o której jak widać nie ma bladego pojęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dotychczas, ale pewnie odbywało się to na zasadzie, że na takie zajęcia musiał przychodzić fizyk lub inny nauczyciel. To powodowało normalną reakcję dot. pieniędzy za np. nadgodziny. Poza tym dochodzi tzw. efekt chęci lub niechęci takiego nauczyciela - znam to akurat z autopsji, a raczej ze spowiedzi profa z ogólniaka, który powiedział mi, że jemu się nie chce i sprzęcik leży nieużywany od bodaj 15 lat! [nie generalizuję, ale wiem jak mogło to się odbywać - i weź tu się tłumacz]...poza tym nikt nie chce brać odpowiedzialności nawet za śrubkę... Mam nadzieję, że w Koszalinie odbywało się to inaczej a obecna sytuacja jest jedynie wynikiem upodobań dyra (choć to żadna pociecha, zważywszy na wynik)...

Poza tym wydaje mi się, że tryb przejęcia sprzętu spowodowałby (może? nigdy nie można dać 100%), że znajdzie się szkoła otwarta na działanie takiego obserwatorium. Albo że dyro ruszy d..ę i coś mu zaskoczy w szarych komórkach...

Może rzucić hasło do lokalnej prasy, a nawet prezydenta/burmistrza czy wójta???

Jaki mieliście tam sprzęt?? Może dziecko znajomego dyra ma chrapkę na cały sprzęt? [myślicie, że nie da rady?? Wszystko się da! A co powiecie na zniszczenie spowodowane zalaniem, zwarciem czy małym pożarem lub zwyczajnym stłuczeniem?]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.