Skocz do zawartości

Konserwowanie


toba94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam problemow z ostroscia, tak tylko pytalem czy MC ma coś wspólnego z ostrością obrazów. Mam filtr plaryzacyjny.

Napisalem wczesniej :)

 

"toba94

Dzisiaj, 10:03

Post #32

A to nie nie, ostrosc mam dobra tylko tak z ciekawosci pytalem "

 

 

 

 

"Rozumiesz, co do Ciebie piszemy? Ty dalej swoje. Rozwiń wielokropek w poście i nie strzelaj focha, człowieku!"

 

Nie strzelam focha czlowieku <_< a wielokropek oznaczal zirytowanie <_<

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec okular przeczyscilem spirytusem i szmatką z mikrofazy. Jak czyscilem chusteczka okular to naszczescie MC nie uszkodzilem. :D Ktos napisal ze te warstwy MC mozna zobaczyc patrzac pod swiatlo a ja na poczatku nie moglem ich dostrzec bo patrzylem pod z byt duzym kontem. Podczas czyszczenia spirytusem gdy patrzylem pod malym kontem wypatrujac smug wtedy dopiero zobaczylem rozowe szkielko - MC. :D

A wiec nie tak latwo je zetrzec tylko stracha mi duzego narobiliscie, :lol: ale i tak dziekuje za pomoc i rady związane z czyszczeniem i przepraszam za robienie z forum chatu, troche spanikowalem z tymi warstwami <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wyeliminowac te smugi? Da sie jakos czy muszą być?

 

Tym pendzelkiem Celestrona by się dało jak niema się cierpliwości mikrofazą czyścić, co była mowa o nim pare postów wcześniej.

Tylko tą drugą koncówką oczywiście bo sam pendzelek ma 2 koncówki jedna jako normalny pendzelek do usuwania kurzu, pyłków i innych takich tam a drugą do polerowania i wyczyszczania takich właśnie smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf możemy odetchnąć.

 

No dobra za wczesnie na ulge :rolleyes:

Czy te pędzelki Celestrona jakos sie konserwuje, czysci? Bo teoretycznie z czasem po duzej ilosci juz z tartych tlustych plam powinien sam stac sie tlusty i brudny? Planuje go kupic

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale podobno ma je duzo z was bo sa swietne wiec was pytam czy one sie jakos zużywają, czy musicie je czyscic <_<

 

I propo jak sie czysci tym pedzelkiem? Jedna koncowka to szczotka to pewnie do smieci a druga koncowka to jakas naproszkowana powierzchnia?

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meeen... Pomyśl chwilkę logicznie:

1. Optyka jest delikatna.

2. Są dwie końcówki

 

At.1) Więc czyści się to delikatnie, lekko sunąc pędzlem po optyce.

At.2) a tą drugą czyści się pewnie jakieś smugi czy coś. Ale też delikatnie!

 

Pozdrawiam!:)

 

PS. A... lenistwo? :) Nie chcę się napisać krótkiego maila do producenta w eng? Albo zadać pytanie sprzedawcom salonu Delta Optical?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet maila nie trzeba słać :rolleyes:

 

Jeden koniec flamastra jest zakończony wysuwanym pędzelkiem, drugi natomiast posiada okrągłą, powleczoną delikatnym materiałem końcówkę dozującą specjalny, pozbawiony właściwości ściernych czyszczący puder. Czyszczenie optyki za pomocą Magic Lens Pen przynosi rewelacyjne efekty, nawet w przypadku wyjątkowo trudnych do usunięcia plam

 

Zanim taki pędzelek się zużyje, to trochę czasu minie....

 

PS Zaimki osobowe pisze się wielką literą

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A... lenistwo? :) Nie chcę się napisać krótkiego maila do producenta w eng? Albo zadać pytanie sprzedawcom salonu Delta Optical?

 

Przeciez wszystko jedno czy na forum napisze czy emaila tak czy tak Trzeba Pisac wiec nie ma tutaj odniesienia do lenistwa <_<

 

 

 

{...?...?} ok mniejsza o to pytanie co teraz chcialem zadac. Dzieki :rolleyes:

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale podobno ma je duzo z was bo sa swietne wiec was pytam czy one sie jakos zużywają, czy musicie je czyscic <_<

 

I propo jak sie czysci tym pedzelkiem? Jedna koncowka to szczotka to pewnie do smieci a druga koncowka to jakas naproszkowana powierzchnia?

 

 

Wszystko kiedyś się zużywa bo wszystko jest względne, a propo pendzelka to posłuży dość długo jak za taką cene. Kup a się przekonasz że opłaca się bardziej niż jakieś niesprawdzone domowe metody czyszczenia optyki (papierowe chusteczki, ręczniczki, ściereczki, szmateczki) no chyba że Cię niestać ale za taką cenę to nawet niewarto się zastanawiać nad domowymi sposobami (które prędzej czy póżniej zniszczą optykę) jak pod nosem masz sprawdzony produkt który wielokrotnie był testowany na optyce jak i przez producenta a zarazem i przez klientów, którzy stosują do dziś.

A co do czyszczenia wystarczy od czasu do czasu (ewentualnie po każdym czyszczeniu optyki jak ktoś się boi żeby chociaż nieporysować np zawieruszoną drobinką pyłu 'kamienistego' miedzy włoskami pendzelka lub na okragłej końcówce jakichś mikro pyłków) przedmuchać go np gruszką nr 16 lub sprężonym powietrzem ewentualnie swoim 'dmuchem' ale bez plucia czyli tak umiejentnie aby niezapluć go kropelkami śliny.

I po trzecie staraj się jak najmniej brudzić optykę aby jak najmniej ją czyścić bo każde czyszczenie zmniejsza jej żywotność i sprawność 'fizyczną'. Optyka jest jak oko raz uszkodzona niepowróci już do sprawności taką jaką miała na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.