Skocz do zawartości

Moja pierwsza plam(k)a?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dokładnie swoje zdjęcia Słońca z 22.03.2003 na dwóch coś zauważyłem (fotka po ciężkiej obróbce w PS)

 

godz 14:24  (CET)

 

0303220038378.jpg

 

Czy to może być plama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adam,

 

Kształt tarczy podobny, ale ta plamka jak po muszce troche w innym miejscu. No chyba że do góry nogami mają. Co prawda, ja robiłem dokładnie dwie godziny wcześniej. Plamka się przesunęła?

 

smdi_igram_fd_20030322_1424.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC NIE CZEKAĆ FOTOGRAFOWAĆ

Chwilke temu ogladalem Słonko i wygląda czadersko - są widoczne dwie duże grupy plam - 0319 oraz 0321 i kilka pomniejszych !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie papatki.

Słońce jest zapaskudzone plamami.

Ja obserwuję w linku podanym wcześniej.

P.S.

Swoja drogą to nie potrafię jeszcze załączać obrazków.

Az mi wstyd, ale nie wiem jak to zrobić przy pomocy tej ikonki na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo na jakimś darmowym serwerze, po co od razu dzierżawić... np. na Onecie (Republika), czy jakimś tam innym WP albo coś...

 

Twoje zdjęcie Togal wymaga prawdopodobnie odbicia w pionie aby pasowało do tego z SOHO

 

Plamy owszem poruszają się wzdłuż południków, ale nie przechodzą przez rownik, zaczynają od większych szerokości heliograficznych i w okolicach 45° szerokości są najaktywniejsze, a potem znikają powoli zbliżając się do równika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcie Togal wymaga prawdopodobnie odbicia w pionie aby pasowało do tego z SOHO

 

Faktycznie, nie pomyślałem, że SOHO nie robi zdjęć z pod Poznania. :D

 

Sorry, nie o to chyba Ci chodziło. Moj obrazek jest prawidłowy: góra to góra, prawo to prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.