Skocz do zawartości

Zorza informacje z pola walki on-line


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Adamo - co ty opowiadasz!!! 

 

Podejrzewam, ze Ci co byli w "polu" daleko poza swiatlami beda donosic o wyraznie widocznych kolorach, a ci co mieli "zanieczyszczona" atmosfere beda mowic, ze kolorow nie bylo widac!

 

Wydaje mi się, że Adamo napisał o braku widocznych kolorów u czerwcowej zorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kolorów zorzy ?????..jasne....

 

Z lekkim poślizgiem ale juz są.....czyli kto rano czyta forum ten ma zorzę !!

 

Jak na razie do oglądania zachęci Was zdjęcie Montera (Maciek Jarmoc), wykonane cyfrówką.

Reszta fot i mały opis na stronie : http://wburzynski.republika.pl/zorza.htm

 

To, że nie ma ostatnich 5 fotek na stronie, to wina tego, że przekroczyłem godzinny transfer wysyłąnia na stronę, oczywiście zostaną dodane później ;)

 

A ja już dziś skanuje z "rybiego oka".... 8)

 

 

IMG_0088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - na przedmieściach wrocławia wyraźnie było widać intensywny, czerwony kolor zorzy, wymieszany z różem. Jedynie miałem problem z określeniem koloru poświaty tuż nad horyzontem. Jakoś tak pomiędzy niebieskim a zielonym:-)

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek daj na forum bezpośrednio z dysku. Jak to zrobić zobacz tu

 

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=2336

 

i osikaj ciepłym moczem tą darmową stronę na republice.

 

Czekam na tą fotke co odbija się zorza w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy i ja mogłem dojrzeć to zjawisko ze szczytu Gubałówki

Co prawda zorza nie była imponująca bo wizualnie do około 15-20 stopni ponad horyzont, koloru lekko czerwonawego.

Co ciekawe widziałem po północno zachodniej stronie kilka bardzo delikatych błysków .Czy to efekt zorzy czy wyładowania atmosferyczne -sam nie wiem, dodam że przejrzystość powietrza była doskonała a niebo praktycznie bezchmurne.Jak na zdjęciach coś wyjdzie to Wam pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością na północy Słowacji była widoczna , pod warunkiem że nie obserwowano zza Tatr , ze względu na jej wysokość w Zakopanem nic nie było widać ,dopiero ze szczytu lub na większej równinie.

Bardzo wolno przesuwała się na zachód i tam właśnie było widać na wysokości około 5-7 stopni delikatne poziome (dla mnie) jaśniejsze strumienie materii.

 

ps.Już nie mogę się doczekać wywołania zdjęć.

( niedługo nie będę miał tego problemu -cyferka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.