Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do starego narzekania: nie działa "Wyświetl nową zawartość". Sprawdzam to od dłuższego czasu, na kilku komputerach. Bez przerwy "ręcznie" odkrywam na forum wpisy nowe, a nie wyświetlone przez tą funkcję. Na przykład dziś w tym wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27963 wypowiedziało się kilka osób, a nie było tego widać.

 

Kto twierdzi że u niego działa, niech na początek powie w jakim systemie operacyjnym, z jaką przeglądarką - ale najpierw niech sprawdzi czy "ręcznie" nie znajdzie wpisów których nie widział używając "Wyświetl nową zawartość".

 

Teraz jedyny ratunek to "przegląd codzienny" ale tylko pod warunkiem codziennego sprawdzania.

 

Nie widzę teraz metody na sprawdzenie co się działo na forum przez ostatni tydzień albo przez inny czas dłuższy niż jeden dzień.

 

Na stronie głównej widzę tylko nowo założone wątki, dopiero jak wejdę w przegląd dnia, to widzę każdy nowy post...

 

Google chrome

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej widzę tylko nowo założone wątki, dopiero jak wejdę w przegląd dnia, to widzę każdy nowy post...

to jest akurat od samiućkiego początku z nowym silnikiem i nie jest to kwestią przeglądarki...

...

Natomiast wracając do poruszanego już tematu z oknem wyświetlającym najnowsze posty - świeże wpisy mogą uciekać w bardzo prosty sposób:

1. klikam na "wyświetl nową zawartość"

2. załóżmy, ze nie odwiedzałem forum z dwa dni (istne s-f! ;) ) i ukazują mi się cztery strony z nową zawartością.

3. w momencie, gdy przeglądam trzecią stronę ze świeżynkami, ktoś dodaje posta.

4. klikam na 4, żeby przejrzeć ostatnia stronę z nowymi postami - w tym czasie najnowszy post wskakuje na indeks na stronie 1 (ale ja o tym oczywiście nie wiem)

5. klikam "oznacz forum jako przeczytane" - i świeżynka umyka

 

W ten sposób nie uciekła mi naprawdę spora ilość postów we wcześniejszej wersji (bo od razu było ją widać w najnowszych postach na stronie głównej).

W nowej wersji forum okno z najnowszymi postami na głównej jest w zasadzie jedyną rzeczą, której mi brakuje.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest akurat od samiućkiego początku z nowym silnikiem i nie jest to kwestią przeglądarki...

...

 

 

Rozumiem, przepraszam za zamieszanie, widocznie źle zrozumiałam.

 

Rzeczywiście brakuje "zobacz nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty". Kiedy nie było mnie np. tydzień to mogłam sobie tak ustawić żeby i tygodniowe i miesięczne tournee zrobić...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście brakuje "zobacz nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty".

otóż nie brakuje - masz w prawym górnym rogu "wyświetl nową zawartość" (pod "wyszukajem" ;))

Ja opisałem tylko prosty sposób przegapienia świeżego posta jeśli masz ich do przejrzenia więcej niż jedną stronę. I w zasadzie głównie w tym kontekście brakuje mi wyświetlania najświeższych postów (poza wygodą, ale to jest sprawa indywidualna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż nie brakuje - masz w prawym górnym rogu "wyświetl nową zawartość" (pod "wyszukajem" ;) )

Ja opisałem tylko prosty sposób przegapienia świeżego posta jeśli masz ich do przejrzenia więcej niż jedną stronę. I w zasadzie głównie w tym kontekście brakuje mi wyświetlania najświeższych postów (poza wygodą, ale to jest sprawa indywidualna)

 

Oo kurka wodna, rzeczywiście... :o

Człowiek się codziennie czegoś dowiaduje... :Beer:

 

dzięki

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

4. klikam na 4, żeby przejrzeć ostatnia stronę z nowymi postami - w tym czasie najnowszy post wskakuje na indeks na stronie 1 (ale ja o tym oczywiście nie wiem)

5. klikam "oznacz forum jako przeczytane" - i świeżynka umyka

(...)

Proponuję dodać punkt 4A (lub pre5 ;) ) - "zanim kliknę w 'oznacz forum jako przeczytane' klikam jeszcze profilaktycznie w 'Wyświetl nową zawartość', żeby upewnić się, że nikt, w czasie gdy czytałem nowe posty, nie dodał przypadkiem nowszego".

 

Osobiście, przeglądając różne fora, stosuję metodę być może zasobożerną ale, jak mi się wydaje, skutecznie zapobiegającą przeoczaniu nowych postów/wątków. Wygląda to mniej więcej tak:

1) Klikam "Nowe posty" (czy np. na AF "Wyświetl nową zawartość"),

2) Przeglądam listę wyników, otwierając interesujące mnie wątki w nowych zakładkach,

3) Po przejrzeniu listy zabieram się za lekturę - po przeczytaniu nowych postów w danym wątku i/lub ewentualnym napisaniu odpowiedzi, zamykam zakładkę,

4) Ostatecznie wracam do listy nowych wątków - powtarzam pkt. 1),

5) Powtarzam pkt. 2),

6) Powtarzam pkt. 3) - jeśli nie znajduję nowych wątków/postów, które mnie interesują, klikam "Oznacz forum jako przeczytane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam workflow pracy z forami. Trzeba być tego świadomym, że tuż przed wciśnięciem przycisku "oznacz" może ktoś coś dopisać.

 

Sprawdziłem działanie "Wyświetl nową zawartość" po tym jak zaznaczyłem "oznacz forum jako przeczytane". Wygląda na to że teraz "Wyświetl nową zawartość" działa dobrze i pokazuje wszystkie nowe wpisy. Przedtem - zanim po raz pierwszy użyłem "oznacz forum jako przeczytane" - coś nie było w porządku i niektóre nowe wpisy były pomijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić tak. Zaplusować, następnie w pojawiającym się zielonym okienku kliknąć myszką w celu umieszczenia kursora (można też coś napisać), nacisnąć TAB (żeby przełączyć na następny niewidoczny przycisk) i ENTER. U mnie działa (FF 3.0.11).

 

Droga obsługo forum - czy rozjeżdżanie się tego moim zdaniem zbędnego pola tekstowego i zanikanie przycisku "Wyślij" kiedy post ma powyżej 10 plusów jest aby normalnym funkcjonowaniem ?? Zróbcie coś z tym bublem !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga obsługo forum - czy rozjeżdżanie się tego moim zdaniem zbędnego pola tekstowego i zanikanie przycisku "Wyślij" kiedy post ma powyżej 10 plusów jest aby normalnym funkcjonowaniem ?? Zróbcie coś z tym bublem !

 

 

Drogi userze forum. Rozjeżdzanie się tego moim zdaniem wcale nie zbędnego pola tekstowego i znikanie przycisku wyślij nie jest normalnym funkcjonowaniem. Weżcie i zróbcie nastąpi as soon as possible.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś opcja "mobilna" w nowym forum (była to super opcja w starej wersji forum), bo do tej pory jej nie znalazłem. Często wchodzę na forum z komórki i niestety przy wyłączonych obrazkach każdorazowe ściągnięcie jakiejkolwiek strony to ponad 500kB (nawet przy powrocie na poprzednio przeczytaną - moja nokia niestety słabo sobie z tym radzi).

Edytowane przez swinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już pytać ale pytajnik już tu padł. Czy to TOP SECRET :szczerbaty: nie widzieć w profilu innej osoby jej karmy? :)

 

Kilka uwag do nowego silnika forum:

Beznadziejna sprawa - usunięto wszystkie plusy .... nawet nie widać jak kiedyś kto komu kciuka posłał...

I bardzo dobrze, ukruciło się towarzystwo wspólnej adoracji.... :) (Dam Edziowi plusa, bo dał Sztafanowi, a co tam, pewnie Sztefan da mi też ... :szczerbaty::ha: )

 

To samo linki, które się otwierają w tym samym oknie...
Tu po prawdzie złoty środek zachowano, bo niby idziesz do innej strony w karcie ale nie jesteś wylogowany, a to znaczy tyle że po otwarciu forum w następnej zakładce dalej widzisz się aktywnego na forum.... Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepym, no tak :) ale faktem jest po co wyświetla się tam moja karma z odnośnikami, a powinno chyba być na odwrót... Ale to tylko taki szczegół. Pytanie do administratora/programisty: Czy można już wyświetlić pojedyńczy post, jaka jest wtedy składnia adresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepym, no tak :) ale faktem jest po co wyświetla się tam moja karma z odnośnikami, a powinno chyba być na odwrót... Ale to tylko taki szczegół. Pytanie do administratora/programisty: Czy można już wyświetlić pojedyńczy post, jaka jest wtedy składnia adresu?

Każdy post ma swój numerek (po prawej stronie ekranu na wysokości nicka autora). To jest bezpośredni link do konkretnej wypowiedzi. Niestety widać wtedy i resztę wątku w dół. Więc to prawie to samo - wiem, że prawie czyni różnicę, ale inaczej chyba się nie da.

Edytowane przez starczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej przerwie roboczej w działaniu forum zauważyłem, że "Wyświetla nową zawartość" troszkę inaczej działa.

Obejrzenie tematu nie powoduje jego wykasowanie z listy "wyświetl nową zawartość" (powoduje tylko "wyszarzenie" tej ikonki po lewej stronie). Dopiero naciśnięcie "Oznacz forum jako przeczytane" powoduje wyczyszczenie listy.

Nie wiem czy to zabieg zamierzony czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na operze mobile w BB forum wygląda na - porównując do starszego silnika forum.

Ogólnie czytać się da ale nie jest to wygodne jak w wersji poprzedniej - a i nie mogłem się zalogować do forum i po prostu odpisac na Forum.

 

 

Nie wiem co się stało, ale AF na BB wygląda i działa jak na PC :) Może po ostatnich zmianach coś się zmieniło, choć przyznaję, że w ustawieniach też dużo mieszałem i może coś "niechcący" przestawiłem :)

 

pzdr

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem kiedyś błąd i dałem polską literkę do swojego loginu. Odkąd jest nowa wersja Forum, mam trudności z zalogowaniem - muszę pisać "krzaczki" zamiast "ł" co jest dosyć kłopotliwe. Czy tak już będzie zawsze? Wiem, że nie tylko ja mam polskie literki.

 

Niezależnie od działania kodowania przy logowaniu - czy mógłbym przy okazji prosić Administratora o zmianę tej polskiej literki na "normalną", bo miewałem już kłopoty z logowaniem z anglojęzycznego kompa.

Edytowane przez Michał_Ufo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.