Jump to content
Adam_Jesion

Nowa wersja forum

Recommended Posts

Cyba coś się zmieniło.Może mnie wzrok myli ale wydaje mi się,że wszystko zostało pomniejszone tzn. literki i inne znaki wyświetlane na forum.

Takie bynajmniej mam wrażenie.

Popełniłem kiedyś błąd i dałem polską literkę do swojego loginu. Odkąd jest nowa wersja Forum, mam trudności z zalogowaniem - muszę pisać "krzaczki" zamiast "ł"

Mam to samo;) Zawsze możesz logować się adresem @.

Wracając do tematu "wyświetl nową zawartość". Może coś przeoczyłem ale powiedzmy śledziłem jakiś temat, w którym było dużo odpowiedzi. Miałem dzień przerwy w czytaniu A-F. Po wejściu na forum i kliknieciu w "nową zawartość" mogłem naciskając mały pomarańczowy (chyba?) kwadracik przejść do ostatniej nieprzeczytanej odpowiedzi mają kilka odpowiedzi przed sobą. Teraz mogę wyświetlić tylko albo pierwszy albo ostatni. Gdzie jest ten magiczny kwadracik?

Do ostatniego, nieprzeczytanego postu zostaniesz przeniesiony, jeśli klikniesz w tytuł wątku (na liście wyników "Wyświetl nową treść").

Przydało by się autoscalanie postów jednego autor, gdyby przypadkiem chyciła go "twórcza chęć" popisania :D ...

Kiedy próbuję wysłać wiadomości klikając na ikonę "Wyślij PW" która jest w "wyskakującym" profilu użytkownika (tym który otwiera się po kliknięciu na zielony znaczek obok nazwy użytkownika), zwracany jest błąd. Nazwa odbiorcy jest poprawnie wpisana. Mimo to pojawia się komunikat:

blad.jpg

Nie ma tego problemu, kiedy klikam na ikonę "Napisz prywatną wiadomość do użytkownika", która znajduje się pod avatarem oraz w profilu użytkownika.

Hmm dziwne, u mnie to działa...

Edited by jointer

Zapomniałem napisać, że w nazwie odbiorcy znajdowały się polskie znaki diakrytyczne, a konkretnie "ń".

Możliwe, że z tego powodu nie dało się wysłać wiadomości.

To jest bug samego silnika forum. Ma zostać rozwiązany w kolejnej edycji.

Sypie krzakami jeszcze w opisie reputacji

reputacja.jpg

Witam.

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji.

Jak ktoś ma problem z nopermission w SB to niech naciśnie CTRL+R w celu odświeżenia plików .js. :)

Pozdrawiam,

DawPi

Jeszcze pytanie w drobnej sprawie związanej z karmą. Na głównej stronie każdy z nas ma podgląd na swoją reputację z odnośnikami ale one nie prowadzą do konkretnego postu gdzie zdobyto +/- lecz na koniec wątku. Czy tak powinno być?

Guest rafalstef

Po aktualizacji forum do nowej wersji, okazuje się że nie działa większość linków z Celestii prowadzących do Astro-Forum.org. Przykładowy artykuł w którym wszystkie linki zwracają "404 Not Found": Obserwacje z Bazy Wiedzy.

Przykładowe rozwiązanie problemu:

Link:

http://astro-forum.org/Forum/Abell-2199-t17163.html

wystarczy zamienić "Abell-2199-t" na "index.php?showtopic="

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=17163.html

Jest to typowe zadanie dla bot-a, który automatycznie wyszukał i zamienił by wszystkie linki starego typu w całej Celestii. Sprawa wygląda na dość pilną i wpływa na funkcjonalność Celestii.

• Like 1

Przy próbie raportowania postu dostaję komunikat:

[#10136] Nie masz uprawnień pozwalających na raport tego, co raportujesz.

Przy próbie raportowania postu dostaję komunikat:

Ostatnio miałem małe problemy z niedostępnością pewnych opcji. Spróbuj zrobić to, co ja, czyli wyczyść wszystkie ciastka, pamięć podręczną itp. Może to pomoże.

Wyczyściłem cache i ciasteczka, niestety to nie pomogło.

Sprawdziłem nawet pod IE z którego nigdy wcześniej nie wchodziłem na AF, ciągle to samo.

A nie możesz raportować postów bota, czy wszystkich postów? Spróbuj 'raportnąć' teraz ten post. Zobaczymy.

Już wcześniej próbowałem. Dostaję ten sam komunikat przy próbie raportowania dowolnego postu.

Spróbuj 'raportnąć' teraz ten post. Zobaczymy.

Z ciekawości sprawdziłem i mam to samo:

042.jpg

Edited by M.K.

w powiadomieniach na maila o nowej prywatnej wiadomości otrzymuję jakieś łamańce zamiast ogonków

próbowałem wstawić to do postu ale forum automatycznie "przetłumaczyło" to na polski :blink:

podobnie jest w komentarzach i jeszcze w paru miejscach ale już nie pamiętam gdzie :D (gdzieś w komunikatorze)

pozdrawiam

EDIT

jeszcze przypomniało mi się, że czasem gdy klikam na nową zawartość to wyskakuje mi lista nowych użytkowników

Edited by ZbyT

jeszcze przypomniało mi się, że czasem gdy klikam na nową zawartość to wyskakuje mi lista nowych użytkowników

tak się dzieje jeśli np. klikniesz na "wyświetl nową zawartość" zaraz po sprawdzaniu swojej skrzynki PW. Grzebiąc w niej, jesteś w zakładce użytkownicy - a nowa zawartość w tym dziale to nowe rejestracje.

• Like 1

no to jest tu jakaś niekonsekwencja bo wtedy ponownie klikam w nową zawartość (cały czas będąc w zakładce użytkownicy) i przechodzę do nowej zawartości w zakładce forum (a właściwie bez żadnej zakładki) czyli tam gdzie chciałem być za pierwszym razem

pozdrawiam

Edited by ZbyT

w powiadomieniach na maila o nowej prywatnej wiadomości otrzymuję jakieś łamańce zamiast ogonków[...]

Potwierdzam. Oto efekt mailingu forum (klient poczty: GMail):

PLiterki_w_mailingu_z_AF.png

Przycisk "Nowa zawartość" działa kontekstowo. Tzn. jeśli w głównym menu masz zaznaczone (podświetlone na zielono) "Użytkownicy" to "Nowa zawartość" pokazuje nowych użytkoników. Podobnie z Blogami, Kalendarzem, Galerią itd. Zwróć uwagę czy nie na pewno masz wybrane "Forum"

EDIT:

Dodatkowo, warto by chyba było zaprojektować favicona dla forum (np. taka ładna pomarańczowa gwiazdka :))

Edited by starczek

nie wiem czy ktoś wspominał o tym, ale:

po wciśnięciu na logo forum otwiera nam się strona AF, ale bez atrochatu.

z tego co zauważyłem wina leży w linku (odnośnik z obrazka na stronę AF):

link gdzie shoutbox jest: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=idx'>http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=idx

link po wciśnięciu na logo: http://astro-forum.org/Forum/index.php?