Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia przeprowadzka astroczata uświadomiła mi, że tak naprawde najważniejsze elementy forum gnieżdżą się w ciasnych ramkach po prawej (ostatnie tematy, ranking wiadomosci, statusy, link do postów od ostatniej wizyty) natomiast najwięcej miejsca zajmują elementy najrzadziej używane i najmniej potrzebne, jak choćby wielkie ramki z całą strukturą forum, gdzie zaglądałem może 5 razy w sumie (jak coś trzeba znaleźć to przecież jest wyszukiwarka). nieuzywane ramki mozna co prawda zwinąć "minusem" ale to nie zmienia fatalnego położenia tych potrzebnych elementów.

byłoby super, gdyby centralnym elementem byla lista ostatnich postów (po lewej, na szeroko), do której teraz trzeba osobnego kliknięcia (a jest to najczęściej przeze mnie uzywana funkcja forum), natomiast po prawej w malych i mniej waznych ramkach mogą mieścić się linki do struktury działów forum (w zmniejszonej postaci, tylko nazwy działów - jak ktoś na nie kliknie to dopiero wtedy pojawiają się w całej okazałości na swojej własnej stronie)

 

a z innej beczki: myślę że astroczat lepiej by się komponował z układem strony gdyby dostosować jego szerokość do lewej kolumny, o tak:

czat-mniejszy.jpg

 

jak ktoś chce zobaczyć to na żywo to wystarczy wkleić następujący kod w pasku adresowym przeglądarki :) (gdy jest otwarta strona glowna forum)

javascript:var s=document.getElementById('category_shoutbox').parentElement; var c=document.getElementById('categories'); c.insertBefore(s,c.children[0]);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Szuu...

 

Strona główna for (wszystkich jakie znam) jest beznadzieja. Dokładnie tak, jak piszesz. Silnik, który w tej chwili powstaje nie ma nic wspólnego ze starą ideą. Wyłamię się ze swoich zasad i pokażę Ci projekt, ale tylko dlatego, że jest stary i nowa wersja ewoluowała już na tyle, że nadał da odczucie niespodzianki, mimo - że ten screen pokazuje dosyć jasno ideę nowego silnika forum.

 

Dodam tylko, że to co widać na dole strony głównej żyje LIVE. Zbiera informacje nie tylko z lokalnego forum, ale także innych for (te dodane przez nas, a także te, które dodacie sobie sami). Jedno centrum monitorowania zmian w całym środowisku.

ap_forum_d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooooooo! to wygląda świetnie i wreszcie to co ważne jest łatwo dostępne!

cieszę się że nowa wersja forum zerwie z odwieczną i niewygodną tradycją.

może dosyp programistom jakichś dragów żeby szybciej skończyli bo już nie mogę się doczekać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooooooo! to wygląda świetnie i wreszcie to co ważne jest łatwo dostępne!

może dosyp programistom jakichś dragów żeby szybciej skończyli bo już nie mogę się doczekać :rolleyes:

żadnych dragów

znałem programistę, co się za bardzo przejmował i zaczął brać Prozac

to potem przestał sie przejmować błedami w programach i

... przestał brać Prozac :D

 

ponadto To forum musi być czytelne i zachęcajace (np do napisania pytania) też dla Kogoś nowego - łapiemy ludzi co wpadli tu szukając coś o teleskopie itp

potrzeba nam świeżej krwi

nawet Ty - osiemnastolatku - nie będziesz tu wiecznie (niestety :( )

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jaki będzie wzajemny stosunek astropolis-wykop do astropolis-forum? tak jak teraz? (czyli że są niezależne, oprócz uwspólnienia kont i wzajemnych linków?)

mam nadzieję że planując nową wersję ktoś podszedł do sprawy podobnie jak ja teraz i zauważył że dla większej przejrzystości powinno to działać inaczej:

 

teraz mamy:

1. "wykop" (tak to skrótowo nazywam), czyli ocenialnię linków, link może być do dowolnej treści w tym do "forum", może też być sam opis bez linku i wtedy nazywa się "artykuł"

2. "forum" bez specjalnego związku z "wykopem"

 

dlaczego to jest źle? jeżeli dodam temat z "forum" do "wykopu" to już sa dwa tematy. każdy ma własne komentarze. każdy wygląda inaczej. jak jestem na forum to widzę pełną treśc. jak jestem na wykopie to widzę tylko krótki opis.

 

jak powinno być: jeżeli link w "wykopie" jest do własnego "forum" to powinien być traktowany w specjalny sposób, czyli wyświetlać się jako "artykuł" (z pełną treścią dostępną od razu w "wykopie" - po kliknięciu na "zobacz więcej"), i niezależnie od tego w jakim kontekście dodam komentarz powinien być widoczny w obu miejscach.

 

ale może plan jest taki że wszystko co na "forum" będzie automatycznie na "wykopie"? wtedy oczywiście problem rozdwajania tematów i komentarzy też się automatycznie rozwiązuje i niepotrzebnie to piszę bo cały bałagan z dodaniem "wykopu" jest tymczasowy i można było tego w ogóle nie robić tylko rozszerzyć funkcjonalność "plusów" i wyszłoby na to samo :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ma być - tzn. treść z forum będzie miała specjalny status. Przy każdym poście będzie przycisk, który "umieści" post w "wykopie" automatycznie. Treści nie będą się dublować, tzn. zarówno sam tekst, jak i komentarze będę te same.

 

Zdaję sobie sprawę, że póki co, nie jest idealnie, ale na razie jeszcze tak przez chwilę będzie. W tej chwili mamy gotowy DUŻY update astropolis. Mam nadzieję, że w następnym tygodniu uda się ją odpalić na AP. Zmianie uległa cała logika dodawania treści, statusów, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to problem ustawień mojego komputera ale raczej w nim nic nie grzebałem a problem jest taki:

Gdy się loguję i mam zaznaczone "zapamiętaj mnie" to oczywiście system mnie nie zapamiętuje i po kolejnym wejściu na astropolis muszę się logować ponownie. Kiedyś tak nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to nie jest wina ustawień Twojego komputera

po prostu jeżeli wchodzisz na forum przez domenę: http://www.astro-forum.org to nie będzie pamiętać już niestety Twojego loginu, ale loginy pamięta, jeżeli będziesz wchodzić na forum tak: http://forum.astropolis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa drobiazgi które możnaby ulepszyć przy okazji nowej wersji:

 

- w dzisiejszych czasach coraz więcej linków zawiera przecinki, wklejenie takiego linku na forum powoduje zepsucie linku bo forum myśli że przecinek to już jest koniec linku

 

- za pomocą [ code ] można tworzyć na forum proste tabelki, ale zupełnie niepotrzebnie włącza sie wtedy "kolorowanie kodu", przeciez to nie forum o programowaniu, i na przykład znaki " i ' które u nas oznaczają sekundę i minutę forum rozumie jako stałe tekstowe, i zmienia kolory fragmentów tekstu, no a polskie znaki traktuje jeszcze dziwniej

przykład bezsensownego kolorowania:
godzina    odległość nibiru od mgławicy oriona        skutek
10:00                 3˚45'20"                    przebiegunowanie ziemi, 'tej ziemi'
11:00                 2˚54'56"                    ptasia grypa
12:00                 1˚04'12"                    kryzys walutowy

 

[ code ] lub jego odpowiednik powinien działać jak htmlowe <pre> czyli wymuszać czcionkę o stałej szerokości znaków i zachowywać układ spacji ale nie likwidować pozostałych poleceń formatujących

bo na przykład teraz robiąc tabelkę nie mogę sobie na przykład w niej niczego [b]pogrubić[/b] ani [u]podkreślić[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działają ale wyświetla się cała zawartość nowych postów :blink:

tak miało być? :unsure:

 

pozdrawiam

 

upssss ... wyświetla się cała zawartość pierwszego postu w wątku wraz z datą tegoż postu ... a tak na pewno nie miało być

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetla się cała zawartość pierwszego postu w wątku wraz z datą tegoż postu ... a tak na pewno nie miało być

Potwierdzam, że jest coś nie tak. Posypało się i u mnie. Widzę całe pierwsze posty aktualizowanych wątków - jeżeli to miały być ostatnie posty w wątkach (co miało by jeszcze jakiś sens) to jednak zdecydowanie wolę pierwotnę wersję (tę sprzed 2 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.