Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

po wejściu w szybką edycję poprawiłem co trzeba i kliknąłem na "zakończ". W rezultacie powróciłem do przeglądania tematu i wyświetlony został pierwszy post na stronie ale w moim poście nadal znajdowało się okno szybkiej edycji. Spróbowałem w nowej karcie Firefoxa sprawdzić jak wygląda mój post i znajdował się tam ale nie zmieniony czyli taki jak przed wejściem w edycję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod_rewrite, jak milo ;-) Moze teraz latwiej bedzie odnajdywac interesujace informacje przy pomocy google, niz systemowej wyszukiwarki ;-)

Taka jest koncepcja. Mam nadzieję, że zadziała. Systemowa wyszukiwarka to nędza ze skwarkami. Ale muszę z tym żyć - póki co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po zmianie silnika, każdorazowo muszę się logować do forum.

Tzn. wchodzę w przeglądarkę (firefox 3.XX) i odpalał z szybkiego wybierania AF. Każe się logować, loguję się zaznaczając by mnie pamiętał.

Przeglądam forum, wychodzę z przeglądarki. Za jakiś czas t znów powtarzam czynność powyżej i znowu muszę się zalogować na forum.

Czy to kwestia tego, że cały czas zachodzą zmiany, czy tak już będzie?

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po zmianie silnika, każdorazowo muszę się logować do forum.

Tzn. wchodzę w przeglądarkę (firefox 3.XX) i odpalał z szybkiego wybierania AF. Każe się logować, loguję się zaznaczając by mnie pamiętał.

Przeglądam forum, wychodzę z przeglądarki. Za jakiś czas t znów powtarzam czynność powyżej i znowu muszę się zalogować na forum.

Czy to kwestia tego, że cały czas zachodzą zmiany, czy tak już będzie?

Pozdr

Paweł Maksym

Pawełku - zobacz w Firefoxie -> Narzędzia -> Opcje -> Zakładka Bezpieczeństwo -> Zapamiętane hasła... czasami tak jest, że jak kilka razy dasz zapamiętaj hasło to Firefox wpisze to kilka razy i później pyta się za każdym razem. Wytnij double jeżeli tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znowu musiałem się logować

sprawdziłem jak pisałeś Krzychu w ustawieniach FjórerFoksa

i miałem/mam pojedynczy wpis na AF :blink:

jutro potwierdzę czy to rzeczywiście to ...

dla pewności wywal tej jeden wpis, wyczyść cache, i wtedy się zaloguj podając od nowa usera i hasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy okazji zmian nie dałoby się udoskonalić struktury działów forum?

Nie jest z tym źle ale nie raz miewałem kłopoty z wyborem odp. miejsca na rozpoczęcie wątku (pewnie nie ja jeden). Często okazuje się, że dodany wątek zostaje potem przepięty gdzie indziej przez admina. Skoro są jakieś wytyczne co do "słusznego" położenia wątków, to może lepiej je ujawnić? Na pewno można tu coś poprawić małym kosztem i bez rewolucji (np. przegląd tematów, uściślenie opisów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna struktura działów forum jest dość płaska, właściwie dwupoziomowa, bo mamy najpierw duże grupy tematów (Piękno astronomii amatorskiej,…), a potem podstawowe działy tematyczne (Obserwacje astronomiczne; Astrofotografia; Księżyc; ...), na ogół bardzo pojemne. Pod nimi wiszą już kolejno same wątki.

Niektóre wątki dostają flagę ważności i przez pewien czas „wypływają na wierzch”. Ale to trochę mało. Niektóre działy są tak liczne, że sama lista tytułów wątków zajmuje wiele stron. Może warto je jeszcze jakoś pogrupować?

 

Ja wolę jak baza danych ma jakąś strukturę. Wolę móc znaleźć coś samodzielnie w katalogach, niż polegać wyłącznie na wyszukiwarce (niby gogle są już bliskie doskonałości, ale jednak czasami zawodzą).

 

Stąd postulat aby lepiej wykorzystać subfora (jak np. 'Lornetki' w dziale 'Optyka') do grupowania wątków w ramach działów.

 

Myślę że w dziale ‘Nauka i technika’ przydałby się subfora ‘Astronautyka’ i ‘Historia’.

Wątpliwości co do umieszczania wątków pewnie nie znikną. Bo gdzie umieścić post o historii astronautyki (‘Astronautyka’ czy ‘Historia’) albo fotografie Księżyca (‘Astrofotografia’ czy ‘Księżyc’)? Ale tu oczywiście decyduje kontekst i przy odrobinie dobrej woli nie będzie z tym problemów. Przydałoby się tylko jeszcze trochę „segregatorów” – zwłaszcza na te większe i powtarzalne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak wolę, jak ty... tylko w przeciwieństwie do Ciebie muszę próbować ogarnąć to szerszą perspektywą, tzn. dla tysięcy czytelników. A wiadomo, że im bardziej skomplikowana i zagnieżdżona struktura, tym niechętniej do niej zaglądamy (w kontekście statystycznej "masy"). Praktyka i doświadczenie pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie, tzn. im mniej działów, tym ludzie lepiej sobie radzą. Wiem, że to może być trudne do pojęcia, ale tak po prostu jest.

 

Nie mam nic przeciwko zmianie struktury, pod warunkiem, że będziemy patrzeć w kontekście uniwersalności dla każdego, a nie "dla mnie", czy dla kogoś innego. Przeszukiwarka jest żałosna i to jest dla mnie największy problem. Szukam na to rozwiązań. Po to wprowadzaliśmy przyjazne linki (składnia zawiera tytuł), żeby można było lepiej google search wdrożyć. Może trzeba pomyśleć o postawieniu dodakowego serwera indeksującego AF (np. właśnie od google), choć to spory koszt i nie wiem, czy na niego wyrobię. Zobaczymy.

 

W każdym razie - rozdmuchanie struktury nie ułatwi sprawy, wbrew pozorom. Jest też inna rzecz, którą będę wdrażał w najbliższym czasie - keywords. Dzieki słowom-kluczom przypisywanym do postów będzie można łączyć wiele wątków, także archiwalnych w logiczną, kontekstową całość. Tym będą zajmować się moderatorzy i Wy sami. Myślę, że to pozwoli połączyć przeszłość z teraźniejszością. System kluczowania mam już teoretycznie kupiony, jeszcze musimy go przetestować i będzie działać. Kwestia tygodnia, dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa, angażować google po globalnym necie po to, żeby odnaleźć coś co jest tuż tuż. Ale jeśli to się sprawdza najlepiej... dlaczego nie? (nieraz tak robiłem na allegro odnośnie zakończonych aukcji)

PS. Nie myślałem o jakimś znaczącym zwiększeniu liczby katalogów, raczej o zwinięciu tych co są teraz (i leżą płasko) w kilka poziomów. Oczywiście, tam gdzie to jest w miarę logiczne i naturalne. Ale to uporczywy stary nawyk . A nieraz doświadczyłem tego, że to co jednemu wydaje się logiczne i naturalne, inni mogą postrzegać całkiem inaczej, wręcz jako nieakceptowalne. Tak więc przyznaję rację. Na pewno zrobicie to co będzie najlepsze. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieraz doświadczyłem tego, że to co jednemu wydaje się logiczne i naturalne, inni mogą postrzegać całkiem inaczej, wręcz jako nieakceptowalne. Tak więc przyznaję rację. Na pewno zrobicie to co będzie najlepsze. :Beer:

Czytam i słucham wszystkich uwag. Tak naprawdę każda decyzja to kompromis, często bardzo trudny. Nie mniej - bardzo dziękuję za wkład w koncepcję.

 

Kiedyś, parę lat temu na jednym z serwisów wpadłem na, zdawałoby się, genialny pomysł. Zaangażować społeczność w tworzenie serwisu. Skończyło się to katastrofą. Jak pewnie się domyślasz, powstawało tysiące koncepcji, dyskusje o tym, czy napis przesunąć 5 piskeli w prawo trwały na 10 stron, aż doszło do eskalacji i awantur między obrońcami danych idei. W końcu po dużych opóźnieniach stwierdziliśmy, że trzeba zrobić po swojemu, a ludzie się przyzwyczają.

 

Straszne, ale to nie anegdota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze techniczne pytanko.

 

Kiedy czytam czyjś wpis na blogu, jak wrócić na forum? Przydało by się coś klikalnego. Logo astro-forum np...

 

Pozdrawiam :)

A Tobie klikalne logo nie działa? To jakiś bug, bo u mnie działa. Jutro się temu przyjrzymy. Póki co możesz klikać w link poniżej loga. Jest ścieżka nawigacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję. Zerknij jeszcze na to linkowanie loga. U niektórych osób nie działa.

W sumie nie dziwne ;-)

 

Logo już poprawione i zmienione - obecnie linkuje na stronę główną. Skin się nie wysypuje - sprawdzone -> ff, ie, op, chr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie dziwne ;-)

 

Logo już poprawione i zmienione - obecnie linkuje na stronę główną. Skin się nie wysypuje - sprawdzone -> ff, ie, op, chr.

 

ff3 - dalej nie działa logo :)

 

na forum, pod link ładowany jest obrazek, a na blogu dalej pusta warstwa rozciągająca. ff3 tego nie łyka.

 

Pozdrawiam,

Much

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.