Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę pisać bloga, gdyż wyświetla mi się informacja "Nie masz autoryzacji, aby oglądać tę stronę"- Takie info pojawia się gdy klikam w Panelu Kontrolnym opcję napisz nowego bloga.

Czy mógłbyś podesłać mi na PM Twoje hasło ( możesz sobie na chwilę zmienić ) ?

 

Ja za każdym razem kiedy wchodzę na forum muszę się logować - dlaczego?

Było trochę wyżej o tym ;-) Wyczyść stare cookies. Ew. może to powodować przez zabezpieczenie sesji przed włamaniami. Też pisałem wyżej.

 

Mi z kolei nie działa poprawnie wyszukiwarka... po wrzuceniu słów kluczy i naciśnięciu szukaj. Pojawia się komunikat, że nie jestem uprawniona do korzystania z tej opcji... :blink:

Hm, sprawdzę..

 

bo nie wszystkie blogi są upublicznione, oprócz ogólnodostępnych są również prywatne blogi użytkowników

ale na prawym panelu widać listę ostatnich wpisów wszystkich, tych prywatnych również

Nie do końca. Nie tak dawno zmieniłem hurtowo to ustawienie na blogi widoczne ( za poleceniem Naczelnego ). Błąd wynikał z czego innego, co zostało już poprawione :)

 

Okej. Teraz już wiem, dlaczego nie mogę wchodzić na niektóre blogi ;). Ale dlaczego sam nie mogę pisać?

Odnośnie wchodzenia to wyjaśnione trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest taki drobny problem, że po upgrade forum co jakiś czas mnie wylogowuje. Uprzednio miałem otwarte sesje na laoptopie (którego nosze i używam w pracy i w domu) oraz na stacjonarnym w pracy i wszędzie działało bez wylogowywania. Obecnie codziennie mnie wylogowuje na każdym z komputerów i muszą logować się od nowa... dość upierdliwe :(

Nie wiem jak jest ustawiony czas po którym expiruje sesja i czy jest możliwośc trzymania kilku sesji ale bardzo by mi to ułatwiło korzystanie z Forum.

 

p.s. Uznanie, że podejmujecie się upgradeów, bo z doświadczenia wiem jaka to ryzykowana operacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy nie dało by się poprawić metody otwierania części załączonych obrazków? Bardzo dużo obrazków, po kliknięciu w miniaturę w poście, otwiera mi się w osobnym okienku w wersji mikro. By zobaczyć obrazek w pełnej rozdzielczości trzeba potem kliknąć na nim lupką, a następnie rozszerzyć ramkę.. :huh:

 

Pozdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy nie dało by się poprawić metody otwierania części załączonych obrazków? Bardzo dużo obrazków, po kliknięciu w miniaturę w poście, otwiera mi się w osobnym okienku w wersji mikro. By zobaczyć obrazek w pełnej rozdzielczości trzeba potem kliknąć na nim lupką, a następnie rozszerzyć ramkę.. :huh:

 

Pozdr

Raf

Wszystkie zdjęcia dodane przed zmianą systemu będą się tak otwierać - niestety. Wszystkie dodane po upgradzie będę otwierać się prawidłowo. Musimy to przeczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

- nastąpiła aktualizacja forum z wersji 2.3.5 do wersji 2.3.6.

Zgodnie z tematem - ZOBACZ zapraszam ;-)

 

Wszelkie zauważone niedociągnięcia, błędy itd. proszę zgłaszać w tym temacie.

 

 

Ostatnio świat obiegły spamboty zaśmiecające masowo fora oparte na ip.board.

 

Dziś wykonałem aktualizację oprogramowania i takie historie już nie będą miały miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro następują takie śmiałe zmiany na forum to przypomnę mój dawniejszy pomysł: gdy ktoś tworzy nowy wątek to zaraz po wpisaniu tematu ale jeszcze przed utworzeniem nowego wątku żeby pokazywała się lista podobnych istniejących wątków i wskazówka żeby najpierw tam zajrzeć. to załatwiałoby tematy typu "jaki teleskop do 500 zł" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro następują takie śmiałe zmiany na forum to przypomnę mój dawniejszy pomysł: gdy ktoś tworzy nowy wątek to zaraz po wpisaniu tematu ale jeszcze przed utworzeniem nowego wątku żeby pokazywała się lista podobnych istniejących wątków i wskazówka żeby najpierw tam zajrzeć. to załatwiałoby tematy typu "jaki teleskop do 500 zł" :)

Żeby to było takie proste, to już byłbym milionerem ;) Staram się iść w tym kierunku, jednak taki pomysł wymagałby postawienie osobnego serwera, który indeksowałby całą zawartość forum i potem próbował to kontekstowo łączyć. Pomysł jest stary, ale jeszcze nikt tego na świecie nie zrobił (w kontekście forum i połączenia z archiwum). Może będziemy pierwsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było takie proste, to już byłbym milionerem ;) Staram się iść w tym kierunku, jednak taki pomysł wymagałby postawienie osobnego serwera, który indeksowałby całą zawartość forum i potem próbował to kontekstowo łączyć. Pomysł jest stary, ale jeszcze nikt tego na świecie nie zrobił (w kontekście forum i połączenia z archiwum). Może będziemy pierwsi.

aha, to ten bajer dla którego rezerwujesz miejsce na pasku "cytuj/odpowiedz"?

 

mi chodziło o coś mniej ambitnego, proste wskazywanie kilku wątków na podstawie wpisanego tematu nowego wątku. widziałem takie coś w działaniu na oficjalnym forum ubuntu http://ubuntuforums.org/

jest duża szansa że osoba pytająca o coś widząc takie propozycje wątków zajrzy tam z ciekawości i albo zadowoli się tym co przeczyta albo będzie lepiej wiedzieć o co dopytać. a tak to się większości nie chce użyć funkcji "szukaj" i wątki się mnoża ponad potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Istnieje możliwość zwijana for tematycznych przyciskiem +/- w prawym górnym rogu. Czy dałoby się także zwijać "w bok" astro-blogi? Zajmują pokaźną szerokość, a o wiele wygodniej było gdy ich nie było. Dałoby radę takie coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jasne!

będzie można w ogóle poustawiać sobie wszystkie poszczególne panele w/g własnej woli, dołączać avatary on-line w webcama, wątki na forum będzie czytał dowolnie wybrany lektor, pisało też się będzie bez konieczności klepania w klawiaturę, będą bezposrednie transmisje z nasa i zdjęcia prosto z Hubbla

ale to wszystko dopiero w wersji hal 9000 silnika forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku wiem, pamiętam zdjęcia na głównej tez Ci bardzo nie pasowały, teraz ich niema, ale niestety na Twoje utrapienie niedługo znowu wrócą (bo wyobraź sobie, że ogromnej ilości użytkowników bardzo go brakuje) a te wolne miejsca pod lewym i prawym panelem, tez będą wykorzystane na całe mnóstwo nowych funkcjonalności, więc taki układ trzech paneli raczej pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.