Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Radku wiem, pamiętam zdjęcia na głównej tez Ci bardzo nie pasowały, teraz ich niema, ale niestety na Twoje utrapienie niedługo znowu wrócą (bo wyobraź sobie, że ogromnej ilości użytkowników bardzo go brakuje) a te wolne miejsca pod lewym i prawym panelem, tez będą wykorzystane na całe mnóstwo nowych funkcjonalności, więc taki układ trzech paneli raczej pozostanie

No to szkoda :D Ale jak powiesz, że wróci możliwość podglądu zdjęć bez logowania, to nie będę marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, to chyba również nie wróci :(

bo ostatnio pojawiają się problemy z dostępem do forum dla zarejestrowanych użytkowników

i już nie o sam limit transferu chodzi.. bo ciągle na szczęście jesteśmy poniżej średniego miesięcznego- 100GB,

aczkolwiek bywa, że przekraczamy i to dość znacznie, ten dzienny- 3,3 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja propozycja odnosi się generalnie do kosztów utrzymania forum (serwery, przekroczone limity itp.). Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia, ile to może kosztować. Z uwagi na lawinowo wzrastającą ilość użytkowników, koszty te będą na pewno rosnąć. Możeby wprowadzić coś takiego, jak dobrowolne wpłaty. Wolę to niż wyskakujące i wkurzające okienka, które się pojawiają przy każdym kliknięciu. Teraz tego nie ma, ale przecież admini nie będą w nieskończoność dokładać coraz większych sum ze swych kieszeni i będą musieli coś zrobić, aby ratować domowe budżety. Zauważyłem, że w sieci, sporo stron utrzymuje się w ten sposób. W końcu jak powiedział Jesion, forum to wspólne dobro nas wszystkich. Więc poczujmy się trochę do jego utrzymania. 10, 20, czy nawet 50 zł rocznie nie jest wydatkiem który nas walnie po kieszeni, ale przy takiej ilości userów, pozwoli adminom na instalację wodotrysków, a nie reklam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja propozycja odnosi się generalnie do kosztów utrzymania forum (serwery, przekroczone limity itp.). Szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia, ile to może kosztować. Z uwagi na lawinowo wzrastającą ilość użytkowników, koszty te będą na pewno rosnąć. Możeby wprowadzić coś takiego, jak dobrowolne wpłaty. Wolę to niż wyskakujące i wkurzające okienka, które się pojawiają przy każdym kliknięciu. Teraz tego nie ma, ale przecież admini nie będą w nieskończoność dokładać coraz większych sum ze swych kieszeni i będą musieli coś zrobić, aby ratować domowe budżety. Zauważyłem, że w sieci, sporo stron utrzymuje się w ten sposób. W końcu jak powiedział Jesion, forum to wspólne dobro nas wszystkich. Więc poczujmy się trochę do jego utrzymania. 10, 20, czy nawet 50 zł rocznie nie jest wydatkiem który nas walnie po kieszeni, ale przy takiej ilości userów, pozwoli adminom na instalację wodotrysków, a nie reklam.

Pozdrawiam

Nigdy AF nie wprowadzi obowiązkowych abonamentów.

 

W przyszłości planuję wprowadzenie systemu progresywnego:

1. Osoby niezarejestrowane (ponad 90% ruch AF - czyli kosztów) - reklama "inwazyjna", graficzna (banery i pozostałe formy reklamy)

2. Osoby zarejestrowane, zalogowane - reklama minimalistyczna, mała, nieinwazyjna, głównie oparta na linkach kontekstowych, czyli tekstowych.

3. Osoby opłacające konta - zero reklamy + dostęp do dodatkowych rzeczy.

 

Dlaczego w przyszłości? Dlatego, że w aktualnej sytuacji nie ma potrzeby jakichkolwiek zmian w relacjach użytkownik - AF. Zmiany będą potrzebne żeby zrealizować nowe pomysły generujące kosztu (etaty, etc.).

 

Gdyby nawet dzisiaj chcieć wprowadzić abonament płatny, to z obserwacji moich wynika, że chęć opłacenia zgłosiło by pewnie około 100 osób. Zakładając, że płaciliby 50 zł rocznie, to dałoby budżet w wysokości 5000 zł. Z całym szacunkiem do pomysłu, kwota nie warta zachodu i kontrowersji z tym związanych (kłótnie, awantury, bicie piany, teorie spiskowe, etc.). Kropla w morzu potrzeb. Żeby cokolwiek dobrego z tego miało wyniknąć przychody musiały by być - co najmniej - 10x większe, czyli 1000 osób, a to wg mnie - fikcja.

 

Poza tym, oficjalne przychody i związana z nimi logistyka generuje kolejne koszty i obowiązki. Zabawa się kończy i zaczyna proza biznesu.

 

Problem zawsze rozbija się o to, czy chcemy się rozwijać, czy stać w miejscu. Szczerze mówiąc, sam mam wątpliwości. Do póki nas stać utrzymywać forum na zasadzie hobbystycznej, to wszystko jest OK. Jak pojawią się poważne problemy, to wtedy podejmę inne decyzje. Na razie proszę nie spodziewać się jakiś konkretnych zmian w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda :D Ale jak powiesz, że wróci możliwość podglądu zdjęć bez logowania, to nie będę marudził.

Wróci - jak przeniosę AF na własny serwer dedykowany. Mam spory zapas łącza, więc myślę, że jestem w stanie obsłużyć 3x większy ruch, niż aktualny ze wszystkimi featuresami. Na aktualnym jest to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie pasuje pasek z blogami po prawej. Mam laptopa z ekranem o rozdzielczości 1024 i teraz forum zajmuje mi sześć stron i przeglądanie jest średnio wygodne. Nie dałoby się przemieścić paska z blogami na lewą stronę?

Jest z tym faktycznie problem. Sprawa głównej strony, tak jak pisał Sumas, zoptymalizowana zostanie przy okazji nowej wersji. Tam przede mną sporo zmian. Wiele rzeczy jest nie potrzebnych. Mimo, że przybędzie elementów, to jednak sama strona będzie prostsza.

 

Prawda jest taka, że pod względem usability (użyteczności) strona główna i sposób prezentacji działów nie jest jest najlepszym z najlepszych. Nie musi to zajmować tyle miejsca. Abstrakcją jest fakt, żeby wejść do działu np. nauka to trzeba przewinąć 5 ekranów. Bzdura. Tak jest zaprojektowane IPB (silnik forum) i chce to w przyszłości całkowicie przeprojektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie

W każdej materii kiedyś kończy się działalność "amatorska", a zaczyna "zawodowa". Najprostszym przykładem może być działalność firm produkujący kolumny głośnikowe. Wszyscy założyciele tychże, na początku klepali jakąś prowizorkę w garażu dla znajomych. A teraz, po 30-40 latach proszę.... Niestety (a może stety) :D forum jest już w takim stadium rozwoju, że bez zmian finansowych, albo zatrzyma się w miejscu i będzie dreptać w kółko, albo będzie musiał Pan biegać do banku po coraz to nowe kredyty (czego absolutnie nie życzę). Ekonomii Pan nie oszuka. Teraz właśnie skończył się etap poczwarki i zaczyna się wykluwać piękny motyl. Wszyscy możemy pomóc mu się wykluć, albo skazać na zagładę.

PS. Na forum jest sporo różnych ankiet, na różne tematy, możeby puścić jeszcze jedną z pytaniem: "Czy byłbyś skłonny wesprzeć finansowo Astroforum i jeśli tak to jaką kwotą." Wtedy społeczność forum pokazałaby jak jest zdeterminowana walczyć o jego rozwój. Co do teorii spiskowych, hmmm.... nie wiem co powiedzieć, ale liczę, że ci, którzy wpłacą jakieś kwoty, zrobią to ze świadomością, że zostały one przeznaczone na forum, a nie na "premie dla zarządu" :D Trochę zaufania na pewno nie zaszkodzi. Mówi pan też że uzbierałoby się może 5000 zł. Byłoby chociaż na rachunki za prąd :D do serwerów. Przecież to z takich malutkich wpłat wyrosły olbrzymie imperia finansowe. A tutaj niech usprawnią i uprzyjemnią jeszcze bardziej przeglądanie AF.

Pozdrawiam Paweł

PS 2. Uruchomienie netu na kompie zaczynam nie od przejrzenia poczty, tylko AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sporo różnych ankiet, na różne tematy, możeby puścić jeszcze jedną z pytaniem: "Czy byłbyś skłonny wesprzeć finansowo Astroforum i jeśli tak to jaką kwotą." Wtedy społeczność forum pokazałaby jak jest zdeterminowana walczyć o jego rozwój.

 

Co innego ankieta (deklaracja), a co innego rzeczywistość (wpłaty). Niektórzy z deklarujących pewnie by nic nie wpłacili, inni bez deklarowania wsparliby forum.

 

Nie orientuję się w kosztach utrzymania forum, więc nie będę się szerzej wypowiadał. Domyślam się, że są znaczne.

 

Na pewno część osób wpłaciłaby pieniądze. Tylko pozostaje kwestia "czy opłaci się skórka za wyprawkę", czyli to o czym pisał Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuciłem te pomysł, aby ulżyć w "niedoli" osób płacących za to, abyśmy wszyscy mogli korzystać z AF. Jeśli dla p. Adama 5 tyś. jest "kroplą", to nawet nie będę sobie próbował wyobrazić jak duże jest "morze". Tym bardziej powinniśmy w jakiś sposób, może niekoniecznie podany przeze mnie, pomóc w rozwoju. Dochodzi do tego czynnik psychologiczny, tzn: "Wpłaciłem i jestem dumny, że dzięki mojej pomocy jest lepiej". Na pewno znajdą się jednostki typu: "Wpłaciłem, ale cały czas to samo dziadostwo". Jednak myślę, że będą to pojedyńcze przypadki. W skali forum - atomy. Takimi nie należy się przejmować, tacy już są i nic ich nie zreformuje. A co do ankiety. Ci co się zadeklarują, a nie wpłacą, sami wystawią sobie laurkę. Lecz niedowiemy się tego , jeśli ankiety nie będzie. A czy skórka będzie warta wyprawki (czy na odwrót) p. Adam oceni przeglądając jej wyniki. Zawsze też pozostaje koncepcja poziomów dostępu w zależności od uprawnień (to, o czym pisał p. Adam).

PS. Tylko BŁAGAM!!! - nie wyskakujące przy każdym kliknięciu okienka. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, że zależy Wam na losie AF - bardzo to miłe i pokazuje, że warto 'było'. W każdym razie - tak, jak teraz, czyli w aktualnej formie możemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej - jak mawia pewien zakręcony facet (chwała mu za to co robi). Nic nie trzeba zmieniać, naprawdę - nie jest to problem. Sporą część kosztów odbija zysk ze zlotów i sprzedaży koszulek, która też zaraz ruszy.

 

Jak będzie problem, to będziemy wtedy kombinować, jak sfinansować nowe pomysły. Póki co - przenosiny na własny serwer. Bez tego nie ma myślenia o przyszłości.

 

Jeszcze raz dzięki za troskę. Bardzo to doceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowny Adamie!

 

Miłe koleżanki!

 

Drodzy koledzy!

 

 

BIJĘ NA ALARM!

 

Zauważyłem, że ostatnio na forum pojawił się nowy użytkownik - niejaki "Komunikat". Nie dość, że bezczelna ta postać nie raczyła przedstawić się w stosownym dziale, to jeszcze nie napisała nic o sobie; nie wiadomo skąd jest, ani ile ma lat. Mało tego - pomimo, iż karmą jegomość ów nie grzeszy, to co i rusz wypowiada się na różne tematy. Co gorsza, praktycznie każdy jego post to jakiś paskudny off-topic. Nie można go potraktować "kciukiem w dół", żeby ukryć post i pojechać szubrawcy po karmie. Szachraj zdaje się oszukiwać system, bo pomimo ogólnej gadatliwości, licznik postów dla tego osobnika nie istnieje. Bardzo proszę szanownych globalnych administratorów o zajęcie się delikwentem, bo jak tak dalej pójdzie, to już sam nie wiem - na zlot będzie przyjeżdżał nie opłaciwszy składek, piwo wszystkim w piekiełku podpijał, paluchy do obiektywów pchał i w ogóle...

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Adamie!

 

Miłe koleżanki!

 

Drodzy koledzy!

 

 

BIJĘ NA ALARM!

 

Zauważyłem, że ostatnio na forum pojawił się nowy użytkownik - niejaki "Komunikat". Nie dość, że bezczelna ta postać nie raczyła przedstawić się w stosownym dziale, to jeszcze nie napisała nic o sobie; nie wiadomo skąd jest, ani ile ma lat. Mało tego - pomimo, iż karmą jegomość ów nie grzeszy, to co i rusz wypowiada się na różne tematy. Co gorsza, praktycznie każdy jego post to jakiś paskudny off-topic. Nie można go potraktować "kciukiem w dół", żeby ukryć post i pojechać szubrawcy po karmie. Szachraj zdaje się oszukiwać system, bo pomimo ogólnej gadatliwości, licznik postów dla tek osoby nie istnieje. Bardzo proszę szanownych globalnych administratorów o zajęcie się delikwentem, bo jak tak dalej pójdzie, to już sam nie wiem - na zlot będzie przyjeżdżał, nie opłaciwszy składek, piwo wszystkim w piekiełku podpijał, paluchy do obiektywów pchał i w ogóle...

 

W pierwszej chwili już chciałam dorwać małego... :szczerbaty: ale nim doczytałam do końca... przyszło zrozumienie kolegi dowcipu.

Jestem oczywiście za, a nawet przeciw.

Jakieś fajne rozluźnienie na forum, czyżby Święta? :Beer:

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Pepinie!

 

Miłe koleżanki!

 

Drodzy koledzy!

 

Niestety, do tego plugawego karła komercji będziemy musieli się przyzwyczaić. Jego rolą będzie nie tylko informowanie o ciekawych sprawach na forum, ale także zarabianie pieniędzy.

 

Jeżeli są jeszcze jakieś pytania, bez obaw - na każde odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mam pytanie czy do dziwnego zachowania kolejnego z nietypowych "userów" też powinniśmy sie przyzwyczaić czy można na niego wpłynąć?

mianowicie chodzi mi o jegomościa "Adam Jesion(OLD)", wrzucającego linki do APODa - o ile supermałą wielkość obrazka potrafię sobie wytłumaczyć względami copyrightowymi (? ale może chociaż troooszkę większe, pliiiis!) to obcinania tekstu w przypadkowym miejscu, bo akurat tam wypadł link, należałoby go oduczyć, przecież to ohydnie wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mam pytanie czy do dziwnego zachowania kolejnego z nietypowych "userów" też powinniśmy sie przyzwyczaić czy można na niego wpłynąć?

mianowicie chodzi mi o jegomościa "Adam Jesion(OLD)", wrzucającego linki do APODa - o ile supermałą wielkość obrazka potrafię sobie wytłumaczyć względami copyrightowymi (? ale może chociaż troooszkę większe, pliiiis!) to obcinania tekstu w przypadkowym miejscu, bo akurat tam wypadł link, należałoby go oduczyć, przecież to ohydnie wygląda!

Rozumiem, że to taki LIST OTWARTY do NASA? Czy jak? Bo przecież nie do mnie...

 

Ode mnie zależy tylko to, czy jest, czy nie ma. Forma jest ICH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie zależy tylko to, czy jest, czy nie ma. Forma jest ICH.

nie wiedziałem że to RSS i że mają go tak fatalnie zrobionego :(

metod na "prenumeratę" APODa jest więcej, widgety, gadgety, aplikacje... więc to nie tylko od NASA zależy.

np.

http://googlemodules.com/module/6319/

http://desktop.google.com/plugins/i/astronomy.html

http://www.apple.com/downloads/dashboard/w...apodviewer.html

http://www.codeproject.com/KB/gadgets/APODGadget.aspx

ale przecież ja tylko pytam, jak się nie da to nie :)

 

edit: a co tam, napisałem do apodowców, oczywiście mnie oleją ale zawsze jest ta mała szansa że jednak nie :D

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z obsługą komunikatów

 

Od jakiegoś czasu na forum pojawiły się komunikaty, zawsze po pierwszej wiadomości na forum.

Dwa dni temu (nie jestem pewien na 100%) wyświetlanie komunikatu blokuje na kilka sekund wczytywanie pozostałych postów. W sumie strona wczytuje się około minuty.

Obecnie komunikat widzę pusty. (Możliwe, że problem dotyczy generowania treści komunikatu)

[Mozilla 3.0.5, IE 6.0.28, Windows 2000]

 

Priv Adama Jesiona nie działa, zapchana skrzynka odbiorcza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od tygodnia coś z forum jest nie tak. Działa koszmarnie wolno. Przykładowo, żeby tę informacje zamieścić czekałem 15 minut az mi się po kolei okienka otwierają :angry: Na innych forach jest normalnie.

 

Potwierdzam co napisał JaLe. U mnie także forum od jakiegoś czasu ładuje się strasznie wolno - aż zniechęca do przeglądania.

Coś musi być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano narzekało się narzekało ale jak dobrze działa to słowa nikt nie powie :D

 

Bardzo ładnie od rana chodzi AF za co dziękujemy Moderatorom a zwłaszcza panu Adamowi.

Hehe, no taka moja rola. Ładnie chodzi nie od rana, tylko od już kilku dni. Pieniądze nawet bity w Internecie przyspieszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no taka moja rola. Ładnie chodzi nie od rana, tylko od już kilku dni. Pieniądze nawet bity w Internecie przyspieszą ;)

 

No fajnie, ale mi wciąż działa wolno lub widzę tylko komunikat o błędzie IPS Driver Error.

Całego Wrocławia tak nie lubisz, czy tylko mnie osobiście? :unsure::unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.