Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w nocy (środa rano) przeprowadziliśmy upgrade forum do najnowszej wersji. Chciałoby się powiedzieć - wreszcie, po kilku latach delikatnego zastoju w materii IT wracamy na "autostradę". Mam nadzieję, że teraz już będę w stanie systematycznie rozwijać forum i okoliczne projekty, w tym także Celestię.

 

Co przybyło nowego? Pozwólcie, że nie zdradzę. Z czasem odkryjecie wszystkie "bajery" - te bardziej potrzebne, i te mniej...

 

Jeszcze przez najbliższe dni będziemy to konfigurować, więc parę rzeczy może nie działać. Błędy ewidentne proszę zgłaszać w tym wątku.

 

PS. Uprzedzam pytanie o zdjęcia na głównej: będą, ale póki co, moduł nie jest kompatybilny z nową wersją, więc piszemy go od nowa.

 

Podziękowania dla Dawpiera. Good job ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze by tak po mailu następnym razem!? przez ostatnie kilka godzin jak nie mogłem sie zalogowac zacząłem zdradzać oznaki uzależnienia.

 

ps. o juz widze moze bajery.

pps. jak cos bedzie z tym postem nie tak to znaczy, ze z forum na telefonie nadal lipa.

W nocy się śpi, ew. nad forum pracuje... a nie postuje ;):szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy się śpi, ew. nad forum pracuje... a nie postuje ;):szczerbaty:

 

Aaaaa....

Rzeczywiście nowa wersja!

To już ani się nie postuje w nocy ani też gwiazd nie ogląda?

Tak mnie to walnęło, że jasnym rankiem zobaczyłem wszystkie gwiazdy! :astro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, bardzo ciekawy upgrade forum. Teraz zrobiło się tutaj jakoś tak... cieplej(?) :).

 

Od razu coś zauważyłem na początku. Inny indeks, przy przeglądaniu profilu i pisaniu postów... Hoho. Zmieniło się rzeczywiście dużo! :)

 

Pozdrawiam

 

PS. A i kilka bajerów nowych, takich jak spoilery na przykład- przydadzą się bardzo. Nawet układ tekstu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się oznaczyć działu forum jako przeczytanego.

Da się - na kilka sposobów. Całościowo z tej strony klikając na link Oznacz wszystkie fora jako przeczytane i wróć do indexu lub z konkretnego forum, tam klikając na Opcje forum, a potem na Zaznacz forum jako przeczytane i wróć na stronę główną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem:

Po wejściu na stronę główną forum, pod napisem

"Witaj ponownie, Twoja ostatnia wizyta miała miejsce: Dzisiaj, 15:17"

wyświetla mi się

"Astro-Forum.org ostatnie wiadomości: gdzie najczęściej kupujemy sprzęt astro"

 

Wydaje mi się to dziwne, bo w tym temacie nie pisałem, ani nikt nic nie pisał od ponad roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wydaje mi się to dziwne, bo w tym temacie nie pisałem, ani nikt nic nie pisał od ponad roku.

Nikt nie pisał, ale ktoś prawdopodobnie wziął udział w ankiecie.

Jeżeli dobrze pamiętam, to wcześniej też tak było, tzn. głos w ankiecie wyciągał temat na wierzch.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem jedną rzecz - brak możliwości oglądania zdjęć ze strony bez zalogowania się. Czym to jest podyktowane i czy można to zmienić ??. Wydaje mi się że tym sposobem teraz po prostu większość zaglądających internautów z zewnątrz będzie omijać ten portal, jeśli nie może zobaczyć naszych owoców pracy <_<

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem jedną rzecz - brak możliwości oglądania zdjęć ze strony bez zalogowania się. Czym to jest podyktowane i czy można to zmienić ??. Wydaje mi się że tym sposobem teraz po prostu większość zaglądających internautów z zewnątrz będzie omijać ten portal, jeśli nie może zobaczyć naszych owoców pracy <_<

Zawsze tak było. Zdjęcia można zobaczyć po kliknięciu. Chyba, że coś nie działa. Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, bo zaraz wyjdzie, że atakuje kogoś.

 

Raczej to kwestia przywiązania do starej wersji, codzienne zaglądanie na forum przez 2 lata.

To tak jak: "starych drzew się nie przesadza".

 

A DZIWNY wydaje się choćby brak miniatur zdjęć na głównej. Wcześniej było tak, że ktoś dodał odpowiedź do wybranego tematu, załóżmy koło 12.00, a w ostatnich postach na stronie głównej był post z 9.00. Pomimo, że powstały nowe posty, to nie było info o tym.

 

Dlatego ponawiam pytanie i liczę, że konkretnie odpowiesz, chyba, że sam nie wiesz jeszcze kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DZIWNY wydaje się choćby brak miniatur zdjęć na głównej.

Cierpliwości :)

 

Wcześniej było tak, że ktoś dodał odpowiedź do wybranego tematu, załóżmy koło 12.00, a w ostatnich postach na stronie głównej był post z 9.00. Pomimo, że powstały nowe posty, to nie było info o tym.

Opss, jeśli tak było to przepraszam, już jest jak dawniej. Sprawdź proszę to dla pewności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było tak, że ktoś dodał odpowiedź do wybranego tematu, załóżmy koło 12.00, a w ostatnich postach na stronie głównej był post z 9.00. Pomimo, że powstały nowe posty, to nie było info o tym.

 

 

u mnie w polu ostatnie posty są jakieś dziwne godziny powstania postów 16:13, potem 3:31, później 20:35 itd

Albo pokazujemy czas powstania wątku albo ostatniego posta w danym temacie.

 

Ogólnie rzecz biorąc pokazywane są tematy z ostatnimi postami.

 

Teraz Naczelny powinien wybrać co pokazywać w polu czas - ostatni post czy czas napisania tematu ( nie ostatniego posta ).

 

Proszę również wziąć pod uwagę, że to jest tylko pokazywany czas, nie data ( wraz z dniami ).

 

 

edit:

ostatnie trzy posty powstałe w ciągu kilku minut mają godziny powstania 23:59, 10:25 oraz 16:02. Spory rozrzut jak na ok 7 minut. Czyżby jakiś efekt relatywistyczny? :D

W takim razie zostałem wprowadzony w błąd przez użytkownika .przemas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.