Skocz do zawartości

Całkowite zaćmienie Słońca 2009-07-22


Merak

Rekomendowane odpowiedzi

... Ten program to objazdówka prawie połowy Chin, co jest zarówno zaleta i wadą. 3 tygodnie to mało na zwiedzanie tak ogromnego kraju [zmierzcie odległości na mapie]. Duży rozrzut miejsc wygeneruje spory koszt przejazdów -z drugiej strony tu może wyjść zaleta jazdy z biurem, w postaci łatwiejszego zorganizowania tanich grupowych przejazdów dla większej liczby osób. Ale spora część wyjazdu upłynie w autobusach czy pociągach tak czy inaczej. Może warto namówić ich na mniej ambitny program jeśli chodzi o przemierzane dystanse.

Miałem prawie dokładnie takie właśnie przemyślenia po otrzymaniu tej propozycji programowej. Postanowiłem jednak na razie niczego nie ruszać w nadziei, że skoro biuro rzuciło taki dość szczegółowy plan, to będą też potrafili w miarę szybko i precyzyjnie go wycenić. A to by wszystkich bardzo interesowało. Niestety, jakoś nie mogę doprosić się wyceny mimo kilku prób i zachęt.

 

Biorąc pod uwagę dotychczasowe postulaty, zwłaszcza powyższe przekonujące posty Radka i Jarka,

proponuję następujące zmiany koncepcji:

- pozostawiamy pomysł wyjazdu z biurem, wzbogacony o ogólny program turystyczny (aby przy okazji poznać trochę Chiny)

- skracamy czas właściwego pobytu pobytu z 3 tyg. do - no właśnie, 2 tyg. , 10 dni? (krócej chyba nie ma sensu)

- zmieniamy program oraz trasę, np. opieramy się na 3 głównych punktach: zwiedzanie Pekinu, zwiedzanie Szanghaju, obserwacja zaćmienia w jakimś starannie wybranym miejscu w okolicach Szanghaju (albo z możliwością wyboru jednego z kilku miejsc w ostatniej chwili)

 

Jeśli ktoś ma konkretny pomysł na trasę i program, niech zaproponuje.

Ja podrzucę biuru nowe parametry i wymogę wreszcie jakąś wycenę.

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam propozycję innego biura, z którym w kontakcie jest osoba spoza forum, która chce wyjechać w małej, zgranej grupie.

 

Ta propozycja to wersja 9-dniowa (przedstawiam skrót, bez informacji o konkretnych miejscach):

 

1- przelot do Szanghaju

2- obserwacja zaćmienia

3 - Szanghaj - zwiedzanie

4 - Szanghaj - zwiedzanie + nocny przejazd do Xian

5 - Xian - zwiedzanie

6 - Xian - zwiedzanie + nocny przejazd do Pekinu

7 - Pekin - zwiedzanie

8 - Pekin + Wielki Mur

9 - przelot do Warszawy

 

Orientacyjny koszt ok. 7 tys. zł

 

I jeszcze jeden link do wiadomości pogodowych:

http://home.cc.umanitoba.ca/~jander/tot2009/09survey.htm

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, to od dawna jestem zdecydowany na taką podróż. Dodatkowo kolega który lubi jeździć po świecie polecił mi zabukować kolejne miejsce.

Najlepszą opcją byłoby dla mnie:

- zaćmienie i zwiedzanie ile się da :)

- Shanghai - wierze w to, że władze zadbają o dobrą pogodę :)

- wycieczka organizowana przez biuro podróży - nie łudzę się, że byłbym w stanie samodzielnie poruszać się po Chinach (ech te ich dziwne znaczki)

- 2 tygodnie a może i dłużej - nie ma sensu lecieć taki kawał świata na pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś wstępnie oszacować ile by to kosztowało? Bo jeśli astrosume :szczerbaty: to ja wole APO 127 i piętnastoletniego poloneza do wożenia tego sprzętu :Boink:

 

 

1. Jak się dowiem сколко стоит, to zaraz powiem.

2. O ile wiem, nikt nikogo nie będzie ciągnąć na siłę do Chin :Boink:

3. 15-letni Polonez to może być więcej kłopotów niż korzyści. Ale twoje pieniądze - twój wybór :szczerbaty:

Chodzi mi o to Panie Merak że nie dsla każdego wycieczka 3-tugodniowa liczy się z celem i oczywiście kosztami.Moąe jednak warto ograniczyć dni spędzone w Chinach patrząc na koszty tej ekspedycji.Moim zdaniem ludzie (forumowicze)nie chcą tam jechać po to by ogklądać zakłady produkcyje w chinach) tylko chcą jechać by zobaczyć zaćmienie słońca.Chodzi mi o to by ograniczyć niepotrzebne koszty do minimum iu zapewne nie jedna osoba się ze mną zgodzi pod tym względem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni, wznawiam temat po przerwie spowodowanej

1) wyjazdami do Chin mojego korespondenta z Chinaadventure,

2) uporczywym wrzucaniem jego maili do kosza przez moją pocztę GroupWise

(GroupWitless raczej) - mimo dodania tego nadawcy do grupy adresów zaufanych.

 

Oto oferta jaką otrzymałem od biura Chinaadventure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHINY – obserwacja zaćmienia Słońca, wycieczka 14-dniowa

 

13.07: transfer z lotniska w Pekinie do hotelu, następnie zwiedzanie Świątyni Nieba, zakupy na bazarze perłowym.

 

14.07: spacer po Placu Tiananmen, zwiedzanie Pałacu Cesarskiego, wizyta w Parku Beihai oraz w Starożytnym Obserwatorium Astronomicznym.

 

15.07: wyjazd na Wielki Mur, po powrocie zwiedzanie Świątyni Lamajskiej, bazar jedwabny. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem /miejsca leżące/ do Xian.

 

16.07: transfer z dworca do hotelu, następnie zwiedzanie wystawy armii terakotowej oraz Pagody Dzikich Gęsi , Muzeum Historyczne Prowincji Shaanxi.

 

17.07: wejście na mury miejskie, zwiedzanie meczetu oraz dzielnicy muzułmańskiej, spacer po starówce miejskiej. Wieczorem transfer na dworzec i przejazd nocnym pociągiem / miejsca leżące / do Hangzhou.

 

18.07: transfer do hotelu, po odpoczynku zwiedzanie Świątyni Ukrytej Duszy i Pagody Szesciu Harmonii.

 

19.07: zwiedzanie okolic Jeziora Zachodniego, wizyta na stylowej ulicy Qinghefang.

 

20.07: przejazd do Szanghaju, zakwaterowanie w hotelu, następnie zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, muzeum jedwabiu, spacer po ulicy Nankińskiej.

 

21.07: wyjazd do stylowego misteczka polozonego na odnoga Wielkiego Kanalu – Zhujiajiao, wjazd na wieze widokowa Jinmao, wieczorny spacer po bulwarze Bund.

 

22.07: obserwacja zaćmienia Słońca, Muzeum Szanghaju, wizyta w stylowym dystrykcie Xintiandi.

 

23.07: wyjazd do stolicy Chińskich ogrodów- Suzhou, zwiedzanie Ogrodu Pokornego Zarządcy lub Mistrza Sieci, wejście na bramę miejską.

 

24.07: zwiedzanie okolic Tygrysiego Wzgórza, Ośmiokątna Pagoda, regionalne muzeum sztuki.

 

25.07: powrót do Szanghaju, zwiedzanie starej części miasta, czas wolny.

 

26.07: transfer na lotnisko / możliwy przejazd koleją Maglev z prędkością 430 km/h /, odlot do kraju.

 

Cena : USD 1697/osobę, zawiera: transfery - przejazdy autokarem klima., przejazdy pociągiem w wagonach z miejscami do leżenia, zakwaterowanie w hotelu klasy ** w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami, bilety wstępu do obiektów zwiedzanych, opiekę przewodnika z jęz. polskim.

 

Doplata do pokoku 1-osobowego: USD 370.

 

Koszt jednej obiadokolacji w Chinach w miastach nalezy oceniac na ok. USD 10-12 z napojami.

 

UWAGA: Impreza nie zawiera żadnych ukrytych kosztow dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój pośpieszny search przelotowy:

 

Data wylotu: 12 lip 2009

Data powrotu: 26 lip 2009

Liczba pasażerów: 2 os. dorosłe

Klasa: ekonomiczna

 

Opcja 1 - Cena: 5378.90 PLN

Dorosły: 2689.45 PLN zawiera 829.45 opłat lotniskowych

...

...

Opcja 15 - Cena: 6444.20 PLN

Dorosły: 3222.10 PLN zawiera 1172.10 opłat lotniskowych

 

---------------------------------------------------

 

Podsumowując kwestie cenowe:

1700 USD/osobę za pobyt (miejsce w pok. 2-osob. ze śniadaniem, transfery, blilety wstępu,

opiekę przewodnika). Dopłata 370 USD do pokoju 1-osob.

 

Obiadokolacje przeciętnie można policzyć 170 USD/osobę na cały pobyt (tanie żarcie).

Razem 2*(1700+170)=3740 USD na parę, albo (1700+370+170)= 2240 USD na singla.

Przy ostrożnym kursie 3PLN/USD (dziś np. już mamy 2,67) czyni to

za pobyt: 11220 PLN na parkę, 6720 PLN na singla.

 

Jeśli idzie o przelot to wg. dzisiejszych cen jest masa opcji oscylujących wokoło ceny 3000

PLN/osobę (bez różnicy w parze czy singiel).

 

Sumując całość tj. pobyt z przelotem: 17220 PLN na parkę, 9720 PLN na singla.

 

Nie jest tanio, ale to trzebaby dopiero porównać z innymi sensownymi ofertami.

Z tego co mi się obiło o uszy to chyba cena w normie.

 

Na pewno znajdzie się ktoś kto policzy to wszystko taniej... tylko czy realistycznie?

Jak już wydaję tyle na przelot to chciałbym coś zobaczyć, pozwiedzać.

I mieć z tego przyjemność, a nie kimać na karimatce :)

Ale jak już to podkreślałem - nie upieram się, to tylko propozycja do rozważenia.

 

Uwaga: Impreza rozpoczyna się 13 lipca (niby nie jestem przesądny ale czy ja wiem...), lecz datę możemy zmienić, podobnie

jak kolejność zwiedzania.

 

How Do You Like It?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem prześledziłem (wspólnie z koleżanką małżonką) zaproponowaną trasę palcem po mapie. I już mamy parę pytań co do szczgółów oferty oraz proponowanej trasy. Ponieważ zainteresowanie deklarowało tu sporo osób, będę wdzięczny za zgłaszanie wszelkich pytań i wątpliwości. Jak pozbieramy te zapytania to wyślę je do biura z prośbą o wyjaśnienia.

 

Zamierzam też zgłosić się do innego biura o którym już coś wiem (dobre rekomendacje b. wymagającego znajomego po 3-tyg. pobycie) i zaproponować / popytać o ofertę Eclipse Tour.

 

PS. A tak w ogóle, to najchętniej dołączyłbym do jakiejś grupy, która już ma wszystko obcykane i przygotowane pod przyszłoroczne zaćmienie. Może się tacy ujawnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, idę o zakład że do początkującego astroamatora oferta Tasco "Galaxsee 675x60" za 490zł (taka pierwsza z brzegu) przemówi bardziej niż np. oferta Takahashi "FS-60" za 2860zł...

Bo przecież "Teleskop soczewkowy firmy Tasco ... oferuje powiększenie 675x przy średnicy obiektywu 60 mm. Teleskop ten stanowi idealne rozwiązanie dla początkujących astronomów i miłośników gwiaździstego nieba. Jego zaletą jest przede wszystkim łatwa obsługa..." itd. w tym stylu. A przy takim Takahashi mamy tylko suchy opis techniczny. I nawet statywu dziady nie dali!

 

Żarty żartami, a mówiąc poważnie, nie jestem od tego żeby nie poszukać oszczędności. Powyższy żart z teleskopami nie ma odniesienia do biur podróży. Nie twierdzę że KoalaTour to jak Tasco, a ChinaAdventure to Takahashi. Tzn.jeśli idzie o cenę to na pewno, ale o jakości - nie mam pojęcia. I na pewno nie chcę przepłacać. Ale np. gdybym miał wybór wydać 10 tys.zł i mieć frajdę czy wyrzucić w błoto 5 tys.zł, to wybiorę pierwszą opcję. Tylko nikt mi z góry nie powie czym to pachnie. Różne rzeczy można znaleźć w internecie, ale nie wszystkim można ufać.

 

Czy mógłbyś Darku pójść za ciosem i dowiedzieć się czegoś więcej o tej ofercie KoalaTour? Ta oferta (taka pierwsza z brzegu) wygląda podejrzanie dobrze. Ale np. podano tam termin "od:2009-05-20 do:2009-05-28". Pamiętając o naszym głównym celu (zobaczyć zaćmienie słońca, a nie zdobyć I miejsce w konkursie pt. "jak najtaniej postawić stopę na ziemi chińskiej") warto by się upewnić, że jest też wariant lipcowy tej wycieczki.

 

Kłopot w tym że w dziedzinie biur podróży jestem jak ta blondynka co chciała w sklepie RTV kupić telewizor "ale żeby był koniecznie z lotnikiem". Pouczona przez sprzedawcę przyznała z rozbrajającą szczerością "bo wie pan, jak w sprawach technicznych jest zupełnym lajkonikiem".

 

Dlatego chętnie widziałbym na tym wątku współpracę wszystkich zainteresowanych. Nie zależy mi na monopolu (zwłaszcza jeśli nie jest spirytusowy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

21.07: wyjazd do stylowego misteczka polozonego na odnoga Wielkiego Kanalu – Zhujiajiao, wjazd na wieze widokowa Jinmao, wieczorny spacer po bulwarze Bund.

 

22.07: obserwacja zaćmienia Słońca, Muzeum Szanghaju, wizyta w stylowym dystrykcie Xintiandi.

...

Mam tylko jedną uwagę, jeżeli ktoś będzie leciał ze sprzętem i planuje rejestrację zaćmienia na poważnie, to potrzebny będzie rekonesans :). Do czasu przybycia

na miejsce nie będzie tak naprawdę wiadomo w jakiej okolicy jest hotel, gdzie będą najlepsze miejsca obserwacji, itp. Z podanej rozpiski wynika, że harmonogram jest napięty :) a czas na zapoznanie się z terenem na pewno by się przydał, oczywiście osoby zainteresowane ostatecznie mogłyby zrezygnować z niektórych atrakcji. Idealnie było podczas wycieczki na zaćmienie w Turcji (organizowanej przez Mirka) gdzie dzień wcześniej sporo osób rozstawiło sprzęt i robiło testy, no ale wtedy nie była to wycieczka objazdowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać do zrozumienia że to opcja bardzo droga ,owszem bogata w atrakcje ale przez to niedostępna dla wielu osób.

Czy da radę taniej zobaczymy, znajomy ma "kontakty" ,:) jak wróci będziemy coś szukać.

Chyba że jak z zaćmieniem w Rosji, będzie kilka wariantów podróży.

Zobaczymy.

 

ps.

Wycieczki fakulatatywne na miejscu są zawsze tańsze niż te wykupione w polskim biurze.

A możliwość wyboru jest lepsza niż jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną uwagę, jeżeli ktoś będzie leciał ze sprzętem i planuje rejestrację zaćmienia na poważnie, to potrzebny będzie rekonesans :). Do czasu przybycia

na miejsce nie będzie tak naprawdę wiadomo w jakiej okolicy jest hotel, gdzie będą najlepsze miejsca obserwacji, itp. Z podanej rozpiski wynika, że harmonogram jest napięty :) a czas na zapoznanie się z terenem na pewno by się przydał, oczywiście osoby zainteresowane ostatecznie mogłyby zrezygnować z niektórych atrakcji. Idealnie było podczas wycieczki na zaćmienie w Turcji (organizowanej przez Mirka) gdzie dzień wcześniej sporo osób rozstawiło sprzęt i robiło testy, no ale wtedy nie była to wycieczka objazdowa.

To dobry pomysł żeby zrobić większy ukłon w stronę spraw obserwacyjnych i stricte zaćmieniowych. Nie wiem czy uda się to tak zorganizować, ale warto by zrobić tak: założyć jakieś bazowe miejsce do obserwacji zaćmienia i elastycznie przewidzieć ze 2 miejsca zastępcze (oczywiście w rozsądnym promieniu), na wypadek gdyby najświeższe dane pogodowe były niekorzystne.

Ja też myślę że lepiej będzie poświęcić pełne dwa dni (zaćmienie i jego wigilię) na sprawy fotograficzno-obserwacyjne oraz przygotowania, i odpocząć sobie na ten czas od wycieczek.

 

To wszystko jednak sugeruje, że powinien to być specjalizowany Eclipse Tour. Jest mała szansa, że uda się wykorzystać zwykłą ofertę biura turystycznego.

W przypadku oferty China Adventure rzeczywiście trzeba by poluzować napięty program. I może jeszcze trochę skrócić pobyt - w sumie to powinno zbić koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dać do zrozumienia że to opcja bardzo droga ,owszem bogata w atrakcje ale przez to niedostępna dla wielu osób.

Czy da radę taniej zobaczymy, znajomy ma "kontakty" ,:) jak wróci będziemy coś szukać.

Chyba że jak z zaćmieniem w Rosji, będzie kilka wariantów podróży.

Zobaczymy...

 

Darku, jasne że ta oferta jest piekielnie droga i nie mówię, że mamy zaraz z niej korzystać. Ale bardzo chciałem uzyskać na początek jakieś realistyczne oszacowanie kosztów specjalizowanej oferty zaćmieniowej. Teraz szukając np. innych ofert, kompromisowych co do ceny i programu, mamy przynajmniej jakiś punkt odniesienia.

 

A czy oszacowanie China Adventure mieści się w realistycznych granicach? Wydaje się że niestety tak. Znam konkretny przykład b. udanej wycieczki 3 tygodniowej z biurem Logos Travel, z sierpnia albo września 2007. Uczestnik (b. wymagająca osoba) był b. zadowolony, a zdjęcia zrobił po prostu oszałamiające.

 

Na stronach Logos Travel znajduję najbardziej pasującą do jego opisu ofertę: Chiny 21 dni. Jej koszty to: 5 980 PLN (płatne w kraju) + 1 590 USD (zabieramy ze sobą). Ale do tego dochodzą jeszcze bilety wstępu 320 USD, napiwki 85 USD i dopłata za „wysoki sezon” 90 USD + 350 PLN (profilaktycznie dodaję). Dopłata do pok. 1 osob. – 460 USD. Przy kursie 3 PLN/USD wychodzi 12 585 PLN / os. w parze (25 170 PLN za parę) oraz 13 965 PLN za singla.

 

Ww. osoba deklarowała, że pełne realne koszty na osobę (byli w parze) wyniosły w zaokr. 15 tys. zł. Ale oferta była 3 tyg. a sądząc z opisu hotele musiały być dość wysokiej klasy. Wówczas kurs wynosił jakieś 2,8 PLN/USD, więc ciekawe dlaczego rzeczywiste koszty tak mocna przekroczyły deklarowane? To pewnie knajpy i ten efekt trzeba brać pod uwagę!

Ale my liczmy kursem 3 PLN/USD dla porównywalności z ofertą China Adventure.

 

Ta oferta Logos Travel jest 3 tygodniowa, przeliczmy to na 2 tyg. Zważywszy, że przelot jest ten sam za 2 czy 3 tyg. nie skaluję tego czynnikiem 2/3, ale większym - na oko 3/4. Wychodzi z grubsza: 18 878 PLN za parę, 10 474 PLN za singla. Czyli dość podobnie, trochę drożej ale warunki pewnie też lepsze.

 

To dobre pytanie dlaczego ludzie płacą takie pieniądze za wycieczkę biuru Logos, jeśli Koala zapewnia full wypas za 4800 PLN? Na prawdę nie wiem, ale trzeba to sprawdzić! Może to okazja, a może to jednak nie jest full cena, albo wypas żaden..?

 

 

PS. A pozostaje jeszcze temat rzeka – sprawdzanie wiarygodności biura.

Chyba co roku UOKiK kontroluje biura podróży i zawsze stwierdza w większości z nich jakieś nieprawidłowości (np. w br. w 96% biur). Główne i powszechne wykroczenia to stosowanie nieuczciwych wzorów dokumentów (niedozwolone klauzule itp.).

 

Tu muszę przyznać, że przynajmniej Koala, jak i Logos, figurują w rejestrze Centralna Ewidencja Organizatorów i Pośredników turystycznych, a jakoś nie widać tam Adventurystów. Z drugiej strony net jest pełen złorzeczeń klientów pod adresem znanych biur jak Triada czy Itaka, które figurują w tej ewidencji. Z trzeciej strony - nie wiem czy nie są to posty wyjątkowo marudnych klientów albo wręcz nieuczciwej konkurencji? Jednego i drugiego u nas nie brakuje.

 

Tak więc trudna sprawa - wydać tyle żeby mieć frajdę, ale też nie przepłacić! Dlatego zamiast się mnie czepiać zaproponujcie coś lepszego. Wątek już założony więc w razie czego jest gdzie wpisywać swoje propozycje. :)

 

Pozdrawiam wszystkich Serrrdecznie, Barrrrdzo Serrrdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już lecimy do tego Shanghaju :) to co powiecie na taki widok z miejsca obserwacji?

SWFCA4small1024.jpg

 

Żarty żartami, ale nie pogardziłbym taką miejscówką :D Gdyby rozpatrywać poważnie takie miejsce z jakimi przeciwnościami musiałby

zmagać sie astro-fotograf? Porywisty wiatr i drgania podłoża? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy

 

 

Miałem nadzieję, ze nie będę musiał zajmować się organizowaniem wyjazdu na zaćmienie słońca 22 lipca 2009 do Chin. Życie zmusiło mnie jednak do tego, aby się sprawą zająć podobnie jak w przypadku zaćmienia w 2006 roku.

Sprawa wygląda następująco:

1. Wyprawa do Chin jest wycieczką do Chin z zaćmieniem słońca, a nie wyprawą na zaćmienie połączoną z wycieczką po Chinach. Przynajmniej nie w przypadku grupy kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Oczywiście jest możliwy tzw. Tramping, ale dla grupy paru osób.

2. Koszty takiej wyprawy w sposób zorganizowany to okolice 2000Euro. Połowa tej kwoty do przelot do Chin i z powrotem.

3. Na dzień dzisiejszy tylko LogosTour dla 20 osobowej grupy (już zamkniętej) zagwarantował nocleg w dniu zaćmienia w miejscowości Jinshanweji to jest w centrum pasa na wybrzeżu gdzie faza całkowita będzie trwała 5minut 54 sekundy. Drugą grupę, którą postanowiłem zorganizować z LogosTour będziemy próbowali także zakwaterować w Jinshanweji, ale szanse z każdym dniem na znalezienie tam hotelu są coraz mniejsze i nie można tego w tej chwili zagwarantować. Można nocować w Shanghaiu i dojechać do Jinshanweji, ale to także nie jest proste. Wyjechać trzeba by w środku nocy i na pewno będzie to związane z dodatkowymi kosztami.

4. Druga opcja to obserwacja zaćmienia w Shanghaiu gdzie faza całkowita będzie trwała 5 minut i parę sekund. Przy takiej opcji nie ma dużego pośpiechu i można się z decyzją wstrzymać do grudnia, stycznia, bo wtedy pojawią się imprezy organizowane przez takie firmy jak TUI.

5. Inny problem to pierwsza wpłata. W przypadku LogosTour przy nominalnej cenie imprezy 6990zł trzeba wpłacić do 20 listopada 2500zł. W przypadku takich operatorów jak TUI wpłata to 20% (około 1500zł) i można sprawę załatwić powiedzmy w styczniu.

 

Czyli podsumowując:

 

1. Jest możliwa druga grupa. Wyprawa z LogosTour wylot z Warszawy 19lipca powrót 29lipca w ofercie Shanghai, zaćmienie, Luzhi, Xian, Pekin, Wielki mur, świątynie, armia terakotowa itp. Transfery i zakwaterowanie z wyżywieniem śniadanie i obiadokolacja w cenie. Cena 6990zł (2500zł płatne do 20 listopada). Decydować należy się do 11 listopada. Szczegóły oferty prześlę zainteresowanym mailem proszę pisać na adres mirek@post.pl. Jeszcze raz, gwarancji zakwaterowania w Jinshanweji nie mogę dać zarówno ja jak i LogosTour. Będziemy robili wszystko, aby tak było. Koszty nie obejmują wizy chińskiej 220zł i „kieszonkowego” na napiwki i zakupy w Chinach. Potrzebna grupa min 20sobowa (ja mam na dzisiaj 12 osóB).

2. Oferta od TUI pojawi się w grudniu cena około 1800Euro. Program podobny. Nocleg w dniu zaćmienia w Shanghaiu ewentualny dojazd do centrum pasa, ale gwarancji na dzisiaj nie ma. Potrzebna grupa min 10 osób. Wizy i „kieszonkowe” podobnie.

 

 

Jeżeli kogoś jedna lub druga propozycja interesuje to proszę o kontakt na maila mirek@post.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jeśli będzie jednak nocleg w Shanghaju to może już teraz zarezerwujmy ten dodatkowy transport do centrum pasa ,niech będzie to już w umowie bo na miejscu możemy się nie dogadać :)

Oczywiście problem odpada gdy mamy nocleg w Jinshanweji.

 

Darku dobrze wiesz, że zrobię wszystko aby być 22 lipca o 7 rano w centrum pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Na dzień dzisiejszy tylko LogosTour dla 20 osobowej grupy (już zamkniętej) zagwarantował nocleg w dniu zaćmienia w miejscowości Jinshanweji to jest w centrum pasa na wybrzeżu gdzie faza całkowita będzie trwała 5minut 54 sekundy. Drugą grupę, którą postanowiłem zorganizować z LogosTour będziemy próbowali także zakwaterować w Jinshanweji, ale szanse z każdym dniem na znalezienie tam hotelu są coraz mniejsze i nie można tego w tej chwili zagwarantować. Można nocować w Shanghaiu i dojechać do Jinshanweji, ale to także nie jest proste. Wyjechać trzeba by w środku nocy i na pewno będzie to związane z dodatkowymi kosztami.

 

2. Oferta od TUI pojawi się w grudniu cena około 1800Euro. Program podobny. Nocleg w dniu zaćmienia w Shanghaiu ewentualny dojazd do centrum pasa, ale gwarancji na dzisiaj nie ma. Potrzebna grupa min 10 osób. Wizy i „kieszonkowe” podobnie.

 

Dwie sprawy.

 

1. Czy wycieczka TUI też ma trwać 11 dni. Przyznam, że byłem w kontakcie z organizatorką pierwszej grupy i nie zapisałem się właśnie dlatego, że mnie osobiście odpowiada wersja krótsza (ze względów zdrowotnych).

 

2. Szanghaj to tak duże miasto, że w przypadku załatwienia noclegu w jego południowej części i tak jest się blisko centrum pasa. Całkowite zaćmienie w południowych dzielnicach miasta trwa 5m20s-5m30s, czyli tylko pół minuty krócej niż w Jinshanweji. W tym rzecz, żeby nie wybrać noclegu gdzieś w centrum, skąd będą kłopoty z obserwacją i z wyjazdem z miasta. A w samym Jinshanweji może być bardzo tłoczno (ekipy z całego świata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie praktycznie nie robi się wyjazdów do Chin na krócej niż 9-10 dni. Oferta TUI to także 11dni.

Dzięki za informacje o czasie zaćmienia w południowych rejonach Shanghaiu. Rzeczywiście nie pomyslałem, że sam Shanghai ma ze 100km z jednego końca na drugi i jest położony dalej na wschód od Jinshanweji. To cenna informacja i na pewno przekaże do biura podróży aby kwaterowali na południowym wschodzie miasta. Ciekawe dokąd dociera metro w Shanghaiu. Sprawdzę na pewno będzie mniej problemów jeżeli nie trzeba jechać do Jinshanweji.

Co do tłumów z całego świata to wydaje się, że i tak Chińczykom nie dadzą rady:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.