Skocz do zawartości

Canon 10D/300D


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Adam po prostu chciałbym na 100% wiedzieć, że różnice są takie małe o jakich się mówi. Jeśli sprzedawca podaje na oficjalnej stronie różne dane dla matryc 10D i 300D w dodatku potwierdzając to podaniem innych rozmiarów matryc to mnie to nieco niepokoi i tyle. Jesli te dane są błędne to należy to wyjaśnić. Postaram się przemielić ten temat na stronkach zagranicznych userów a nie sprzedawców.

 

JA NIE WIEM JAKIE SĄ RÓŻNICE W MATRYCACH I CZY W OGÓLE SĄ - ja się chce tego dowiedzieć w sposób jednoznaczny. Myślę że sporo osob jest zaineresowanych 300D to spora kasa i trza wiedzieć dokładnie co się kupuje. Po to ta stronka funkcjonuje.

 

P.s. Z aparatem na pewno nic nie jest "nie tak", to b. dobry sprzęt za tę kwotę, jeszcze rok temu taki sprzęt był zupełnie poza zasięgiem typowego amatora! i to jest TO.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju widziałem parę fabryk elektroniki i może być tak że przetwornik w 10D i 300D jest dokładnie ten sam tylko do 10D są selekcjonowane, a do 300D są mniej selekcjonowane. Można analogicznie do procesorów powiedzieć, że 10D ma przetwornik boxowany. Ale czy tak jest rzeczywiście to nie wiem to tylko moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie jeszcze te recenzje umieszczone pod tektem stronki Steve'a , tam jest naprawdę morze informacji o 300D, D60, 10D i różnicach miedzy nimi.

P.s. Wyglada na to że D60 ma się tak do 10D/300D jak te dwa ostatnie do canona 1Ds canon naprawdę dał nieźle w kość konkurencji.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie miliony stron tekstu. Z matryca jest tak, ze na starszych strona, tych z pierwszego rzutu, pojawila sie informacja, ze matryca jest inna. Potem zaczeto prostowac info. Nawet sam Canon wypowiedzial sie w tej sprawie. Matryca jest ta sama tylko produkowana na Tajwanie. Problem jeszcze polega na tym, ze wielu testerow (to co wlasnie czytacie w necie) dostalo egzemplarze testowe, ktore nie byly tymi, ktore ostatecznie trafily do sprzedazy. Wiem, ze zmieniony zostal soft, ktory odpowiada za szczytywanie wartosci z CMOSa oraz dalsza obrobke - Digic procesor. Wystarczy polazic po nowych stronach, a tych powstaje kilka dziennie i zobaczyc, ze w praktyce nie ma zadnej roznicy. Steve napisal prawde, ze jest to inna matryca, ale nie napisal na czym polega jej odmiennosc, a wlasnie polega na tym, ze jest produkowana w innych fabrykach. Moze tez miec inna obudowe itp. itd. Grunt, ze zachowuje sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem te recenzje do ktorej dales linka. W sumie to potwierdza to co tu piszemy. Jest kilka bledow - np. ten z noise-reduction :) Canon nie ma nic takiego. To akurat jest w Nikonach i chyba sie facetowi pomieszalo.

 

Fajna galeria:

http://www.pbase.com/dhaas/canon_digital_rebel_images

 

I fajna kaczka :)

http://www.steves-digicams.com/2003_review...es/IMG_0334.JPG

 

Poza tym dzieki za linka, bo tam sie dowiedzilem, ze jest nowy firmware, wiec od razu sobie zupdateowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canon naprawdę dał nieźle w kość konkurencji.  

 

Wczoraj wieczorem ok. 21 widziałem na National Geofraphic Chanel reklamę Canona 300D jest to chyba pierwsza reklama aparatu foto jaką widziałem w telewizji to o czymś świadczy. Chyba się Canonowi nieźle ten model sprzedaje i chcą jeszcze bardziej zdystansowac konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajmy spokojnie na spadki cen. Wczoram widziałem 10D już za 6250 a 300Dza 4300 to już zaczyna być naprawdę ciekawe.

NA RAZIE zamówiłem redukcję canon/m42-od czegoś trzeba zacząć :lol::lol::lol:.

Trochę zdołowała mnie opinia Papatkiego o sonnarze 180 nie wiem czy 200-ka też wali taką aberracją przy dużym świetle-byłoby smutne bo własnie tego CZJ chciałbym dokręcić do canona.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tej 200 bedzie 320 mm zywej mocy ;). Czym to poprowadzisz?

 

Dzisiaj bylem w Empiku i co nie wezme do reki magazyn foto (PL, zagraniczne) wszedzie EOS300D. Tak jak ktos po pierwszych testach napisal, ze aparat bedzie nr 1 sprzedazy w tej klasie, ale teraz widac, ze on cala technologie cyfrowa pchnie "pod strzechy" - szczegolnie dla tych, ktorzy wczesniej sie wzbraniali przed cyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet taki dinozaur klisza jak zatwardziały "Astropozdrówko" przymierza się już do jego pełnoformatowego następcy, jak model 300D za rok wysyci rynek, konkurencja dogoni firmę swoimi wyrobami i przyjdzie czas na nowy, obecnie jeszcze nie oficjalny model Canon XXX 8)

Oupssss... chyba za dużo coś chlapnąłem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i prosze - nawet Iris doczekal sie full supportu dla EOSow Digital:

 

"* Specific functions of process images taken with digital camera like EOS 10D / 300D (preprocessing, alignment, stacking, ...). Support Canon RAW." - czyli mamy processing na poziomie 16 bitow :)

 

Ja chce montaz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes Janusz tak tajemniczy i dobrze poinformowany, że zaczynam podejrzewać, że zasiadasz w zarządzie Canona  :D   :D   :D

 

Zarząd ani rada nadzorcza jeszcze nie wiedzą o tych nie zatwierdzonych projektach i planach marketingowych bo nie zostały im jeszcze przedstawione przez inerdyscyplinarny zespół doradczy, radę świata :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.