Skocz do zawartości

Prosiaczek Nebula


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Fotka jest sprzed dwóch dni, tym razem już z sesji wyjazdowej. Było całkiem chłodno co pozwoliło zejść kamerą do -30st C.

Obiekt to oczywiście Dusza czyli IC 1848, choć moja Kobieta twierdzi, że to Prosiaczek więc niech tak zostanie :)

Standartowe kłopoty z mocowaniem kamery dały rezultat pojechanych gwiazdek w pionie o 1-2 pix (tak było nawet na kilku sek ekspozycji więc to ewidetnie wina mocowania). Mam nadzieję, że to jedna z ostatnich sesji tym zestawem.

 

Sprzęt: SBIG ST2000XM, Tair 4,5/300 @f/4,5, HEQ5 SynTrek

Dane: Ha 8x1800sek + 1x690sek :)

 

soul_s.jpg

Po kliknięciu pełna rozdzielczość

 

 

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zawsze ta mgławica kojarzyła się z noworodkiem ułożonym w brzuchu :D

W jodłowie udało mi się schłodzić kamere do -35 stopniu, co najdziwniejsze było +6 stopni, czyli zszedłem o 41 stopni!!!! a kamerka pracowała na 90%

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakis czas temu zrodziła się u mnie idea wykorzystania materiału Qby do mojego koloru. Sam kolor przy Duszy to mało jak nie trudno się domyślić a samo Ha to... samo Ha; fajne ale bez dalszego ciągu ;)

Chwile siedziałem nad samą orientacją zdjęć ( align). Rożne rozdzielczości, kąty itp. Uff nie było tak "easy". Przyjąłem ze moje to referencyjne.

 

Prosiaczek nabrał rumieńców. Pewnie długo przebywał na mrozie B) Hrum, hrum, hrummmmmm..... qłiiiii

 

 

ic1848_200809_5r1200.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem zdjecie mgławicy (publikowałem na AF) która w małym kadrze kamerki jaką wówczas miałem wyglądała jak duch . Było tam wiele czarnej materii więc umownie nazwałem ją Belfegor . Potem wygoglowałem i okazało się że zrobiłem fragment mgławicy zwanej Trąbą słonia :)) . Ja miałem w na monitorze tylko kawałek :))) Nazwa "prosiaczek" mi się podoba . Pozdrowienia dla dziewczyny Piotr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem zdjecie mgławicy (publikowałem na AF) która w małym kadrze kamerki jaką wówczas miałem wyglądała jak duch . Było tam wiele czarnej materii więc umownie nazwałem ją Belfegor . Potem wygoglowałem i okazało się że zrobiłem fragment mgławicy zwanej Trąbą słonia :)) . Ja miałem w na monitorze tylko kawałek :))) Nazwa "prosiaczek" mi się podoba . Pozdrowienia dla dziewczyny Piotr .

Piotr - pamiętem Twojego belfegora. Ale ku ścisłości, nie ma on nic wspólnego z prosiakiem. :)

 

Tu możesz zobaczyć, jak wygląda współczesny Belfegor:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=306953

 

A to Twój stary wątek:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=5258

 

Niestety - tak to bywa, jak się nie wrzuca zdjęć na serwer AF, tylko dodaje z jakiegoś zewnętrznego. Nie ma historii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.