Skocz do zawartości

optisan star 80060


Gutek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem swoj pierwszy teleskop,wlasnie optisan star 80060.I jak zwykle madry Polak po szkodzie.Mowiac krotko,SZAJS!!!! Najpierw to osobiscie stwierdzilem,potem poczytalem o tym w internecie.No ,ale nic.Chodzi o to ,ze,byc moze,statyw i tuba do czegos sie jeszcze nadaja.No i teraz szukam ,moze ktos wie:jak i gdzie mozna skombinowac OPTYKE do tej tuby,zeby to wszystko jakos dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co rąk załamywać, jeśli z obrazami jest coś nie tak to może być wiele przyczyn takiego stanu. Kolomator obowiązkowo trzeba uruchomić. Może trzeba skorygować ustawienie zwierciadła lub pająka lub coś z wyciągiem poprawić. Lub wszystkie trzy sprawy naraz. Po kupnie i transporcie każdego sprzetu należy sprawdzić jego kolimację.

Mówię to z pełnym przekonaniem opierając sie o doświadczenia moje i kolegów (patrz wyciągi w syncie czy choćby przypadek Rysiowego TMB w którym też po zakupie Janusz musiał wykonać regulacje nie mówiąc o moim celestronie w którym po zakupie odrazu musiałem zmienić złączkę kontową.

Z teleskopem jest jak z robieniem astrofoto - też myślałem że to jest w miarę proste , kupię Smienę i walne kilka zdjęć, ale po tym co czytam w dziale o astrofotografi to jest całkiem inny świat.

Reasumując napisz dokładnie co znaczy "optyka to szajs", napisz co i jak widzisz przez ten teleskop a koledzy na pewno dadzą jakąś odpowiedź.

 

Jest jeszcze jedna możliwość , jeśli to twój pierwszy teleskop to może za dużo od niego wymagasz , może spodziewałeś się przez niego zobaczyć takie obrazy jak ostatnio pojawiają się w naszej galerii? Jeśli tak to nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle razy już pisałem, aby uważać przy zakupie. Niestety nie spodziewajmy się, za 200-300 zł kupimu teleskop astronomiczny. Modele 600/60 i 800/60 to są tylko i wyłącznie zabawki dla małych dzieci. Na księżycach Jowisza kończą się możliwości obserwacyjne.

 

Dziwi mnie Twoja postawa. Gdzie czytałes o tym modelu skoro nawet ja nie piszę i nie proponuje go na stronie Optisan'a ?

 

Nie lepiej było kupić lornetkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż Marku ja tak właśnie zrobiłem - niedługo po zakupie Optisana 114/900 - kupiłem lornetkę Bresser 20x60. Z tego co ostatnio o niej wyczytałem w testach, ma sporo wad ale i tak udało mi się dojrzeć gwiazdy 10.5 mag. Zaś wspomniany Optisan nadaje się jedynie do obserwacji Księżyca, no i jeszcze udało mi się dojrzeć troszkę szczegółów na Jowiszu. Niestety obrazy planet są rozmazane, we wszystkich kolorach tęczy. Mocowanie i ustawienie szukacza nastręcza mi sporo kłopotów. Głowica ciężko się rusza, a statyw - żeby przykręcać śruby - muszę używać nie tylko zainstalowanych motylków ale i śrubokręta (no ale to najmniejszy problem). Reasumując nie spodziewałem się za 1000 zł cudu techniki ale ten egzemplarz ma za dużo wad. Po wszystkim co ostatnio wyczytałem na forum wiem, że nie warto inwestować w kolejny średni teleskop ale jak już się zdecyduję kiedyś to udam się do któregoś z panów J (ale nie Jacka :) ). Tymczasem jeszcze może spróbuję się pobawić w rozkręcenie i ponowne złożenie Optisana, zwłaszcza po znalezieniu szczegółów w sieci jak to robić. Ciekawe tylko czy jeszcze potem coś przez niego ujrzę :?: :?

Jeszcze o zaletach Optisana - to jedyny teleskop, jaki można dostać w Słupsku, a po przygodach ze sprowadzaniem innego sprzętu miałem dosyć sprzedaży wysyłkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że kupowany sprzęt w FotoJokerach czy innych AGFAch czy MediaMark nie zadawala klientów. Sklepy takie na ogół mają po 1 egzemplarzu, który na ogół jest już tak wykończony, zniszczony i rozkalibrowany, że woła to o pomstę do nieba.

Doświadczyłem tego na pokazach. Kolimacja idzie w łeb po przejściu kilkuset osób, którzy ręce wsadzą w każde miejsce.

 

Tyle razy pisałem, aby nie kupowac tam teleskopów jeżeli mają nadawac się astro, a o modelach za 600/80 i 800/80 już nawet nie wspominam bo ile razy mogę sam to pisac, że to nie nadaje się do niczego.

Kupujecie a potem się dziwicie. Nie lepiej się zapytać. (astrocd@eranet.pl)

 

Ja mam umowę z moim dystrybutorem prostą. Każdy model który przejdzie przez moje ręce jest gruntownie testowany. Jak coś nie gra mogę go oddać. W ten sposób przesiewam to co jest złe i nie znalazł się jeszcze ani jednen nie zadowolony klient. Wszystko jest u mnie cacy i cieszę się, że moi klienci nie mają takich problemów jak Gutek czy Henryk

 

Henryku sprecyzuj dokłanie model posiadany przez siebie. Kiedy i gdzie go kupiłeś i czy to jest już model II czy jeszcze I. Łatwo to rozpoznac po statywie. I ma drewniane nogi, II już tylko aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało pisać na forum.

 

Niechciałbym aby potencjalni nabywcy tego modelu zrazili się.

 

Teraz już wiem, że masz wcześniejszym model, do którego można mieć tylko same zarzuty. Nowe modele oznaczone jako OptisanStar 900/114 II, to całkiem inny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.