Skocz do zawartości

Problemos z Kamerkos


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Przy mocno świecących ekspozycjach robią mi się odblaski jak w załączniku, ale dziwne że przy 30fps zanikają a przy 5fps i RAWie są największe.

 

Zawsze są pionowe ! Nigdy mi się nie udalo tego powtórzyc przy świetle sztucznym w pokoju.

 

Oczywiście czyściłem CCD i obiektywik - przynajmniej tak mi się zdawało :wink:

 

Efekt jest niezależny od czasu naśwetlania ale od jasności światła wpadającego.

 

Przez Rubinara, efekt jest prawie nie zauważalny ale na jasnych obiektach jest.

 

O co chodzi??????

Picture 16.jpg

 

Picture 15.jpg

 

Picture 17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś wyłączył softwarowo funkcje AntyBlooming lub uszkodziła się fizycznie w kamerce, czy coś z nią majstrowałeś albo może zamokła przy czyszczniu zbyt obficie zalana jakimś specyfikiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak na samiuśkim początku jak ją dostałem to robiła takie czerwone paski ale tylko z zdjęciach przez szybe i tylko w RAW

 

niczym jej nie zalałem!

 

Podkreślam, że to jest tylko przy ostrym słońcu

 

Jak wylezie to na Saturnie to sie zastrzele :Boink:

 

Moje nieśmiałe podejrzenie czy przypadkiem jej nie zaszkodziły expozycje przy długich czasach na duzym świetle... :roll:

 

przy ruszaniu kamerką i robieniu zdjęcia wyszły mi te odblaski falujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na spokojnie kamerkę dokręcić ale z wyczuciem . Nie za mocno . potem zrób sesję i sprawdź co się dzieje . Jeżeli to Vesta to w K3CCD sprawdź ustawienia . Gain w mało swiatłosiłym obiektywie podnieś obserwując obraz . Jest tam opcja "na żywo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy chodzi ci, że obiektyw jest pod kątem do osi CCD?????? :shock:

 

To jest ToUcam który ma tylko jedną imbusową śrubkę której nigdy nie odkręcałem.

 

Problem jeszcze w tym, że ja w domu nie jestem w stanie zrobić takiego efektu

 

TO działa tylko w ostrym oświetleniu słońcem a kiedyś tak nie było

 

EFEKT zmniejsza się razem ze wzrostem fps!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skanerze owszem też miałem takie ślady,ale od kiedy rozkręciłem go i przemyłem wacikiem diodę a płynem szkło to przeszło.

Może to pozostałość tłuszczu lub innego świństwa.

Nie wiecie ile sadzy po latach zbiera się w zakamarkach skanerów i innych sprzetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, u mnie takie cos sie robi wlasnie przy duzym naslonecznieniu. Wiec nie boj sie ze w trakcie robienia astrofotek cos takiego wyjdzie bo u mnie tego nie ma, a trochę juz napstrykałem :)

potwierdzam , tez tak mam. (oczywiscie to pierwsze - z "napstykaniem slabo :wink: )

 

Andy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej padła sugestia, że kamerze CCD zaszkodziła duża ilość światła i długa ekspozycja. Prawdopodobieństwo, że to jest przyczyną powstałego efektu jest znikome. Element CCD można oczywiście uszkodzić ogniskująć na nim wiązkę słoneczną - czyli po prostu go spalić ale przeciętne 'przesterowanie' powoduje wyłącznie nasycenie elementu CCD co objawia się całkowicie białym ekranem.

Proponuję abyś wykonał test naświetlenia w warunkach zbliżonych do tych przy obserwacji nieba. Jeśli ten efekt się powtórzy to prawdopodobnie jest uszkodzony system sterowania CCD. W takim wypadku można próbować niwelować ten efekt przez stosowanie operacji odejmowania 'dark frame'. Jeśli to się uda to kamera będzie działać dobrze choć z mniejszą niż normalnie dynamiką.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.