Skocz do zawartości

galaktyka w Andromedzie


pitrek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz sytuacja w polityce nie jest normalna . Dopuszczenie do władzy ludzi typu Lepper spowodowało by jeszcze większy syf . Aktualne notowania zdają się świadczyć że nowy rząd będzie prawicowy z silną opozycją lewicy albo lewicowy z potężną opozycją prawicową . Zarówno jeden jak i drugi układ jest dobry . Trzeba im patrzeć na ręce . Ważne żeby nie dopuścić do skrajnych rozwiązań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby bliska i piękna M51 8)

Takich słabszych układów w trakcie kolizji na niebie jest setki tysięcy i to tylko znikomy procent wszystkich znanych nam obecnie miliardów galaktyk :lol::lol:

W średku M31 widać na fotach Hubblowskich do tej pory mniejsze jądro wchłonietej, "skonsumowanej niedawno" mniejszej galaktyki 8)

 

ps Takie animacje mnie krecą, nie ma gdzieś więcej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M51 dopiero miała pierwszy kontakt z towarzyszką i teraz zawraca mniejszą galaktykę ku sobie w śmiertelnym uścisku grawitacji 8)

M31 to już etap końcowy po akcie Galaktycznego Kanibalizmu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zderzeń jest bardzo ciekawy, to przecież jedno z największych widowisk świata, świadomość ich potęgi i sił działających w takich zdarzeniach nie mogą pozostawiać obserwatora obojętnym :-)

 

Czy ma ktoś linki do dobrych zdjęć M51 lub podobnych objektów ?

 

Tak poza konkursem: ta nasza fascynacja kojarzy mi się z filmem "Crash", przynajmniej tak ją kojarzy mój pokręcony rozumek :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zderzeń jest bardzo ciekawy, to przecież jedno z największych widowisk świata, świadomość ich potęgi i sił działających w takich zdarzeniach nie mogą pozostawiać obserwatora obojętnym :-)

 

Czy ma ktoś linki do dobrych zdjęć M51 lub podobnych objektów ?

 

Tak poza konkursem: ta nasza fascynacja kojarzy mi się z filmem "Crash", przynajmniej tak ją kojarzy mój pokręcony rozumek :-D

 

Poszukaj w Necie galerii Roberta Gendlera a nie będziesz żałował 8)

Gotowca masz tutaj a co mi tam znam już chyba ten adres na pamięć :

 

http://www.robgendlerastropics.com/Einstein.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programiki można ściagnąć lub samemu napisać w ostatecznośic ale czy masz dostęp na kikaset godzin do 300 procesorowego komputera wielkiej mocy obliczeniowej aby to całkować z dostatecznie małym krokiem dla zachowania wierności parametrów grawitacyjnych :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.