Skocz do zawartości

Binoculars 25x100


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Już od pewnego czasu czytam przeróżne wątki pojawiające się na tym Forum i w końcu postanowiłem sam zadać pytanie.

W sieci wyszperałem dwie oferty lornetek, jedna:

http://www.binoculars.com/detail.asp?PID=14957

a druga, nieco tańsza:

http://knightcontrol.freeservers.com/BO_Bino_25100.htm

 

Czy ma Ktoś jakąś wiedzę i potrafiłby coś na temat tych lornetek napisać, albo chociaż hipotetycznie określić ich przydatność w oglądaniu nieba.

Przyglądając się zdjęciom obu lornetek można zauważyc, iż są to prawie takie same konstrukcje i być może pochodzą od tego samego producenta, który robi je dla obu firm. Zastanawiam się także nad ceną, stosunkowo niską i w zwiazku z tym czy jakość lornetki nie będzie kiepska.

Dodam jeszcze, że od wielu lat używam telskop Tał-1, a ostatnio mocno zużytą lornetkę BCP 20x60 (bez statywu jak na razie). Oglądanie za pomocą lornetki bardzo mi się spodobało, zacząłem szperać w sieci i znalazłem w/w oferty.

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji, jeżeli uważacie, że kupno takiego sprzętu nie jest dobrym pomysłem, to wybijcie mi to z głowy.

 

Pozdrawiam

Michał Waszczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie lornetki zapewne pochodzą z tej samej wytwórni co można ocenić po kształcie i gabarytach i przy ich podejżanie niskiej cenie mam spore obawy o ich jakość, niestety co pozornie tanie okazuje sie zwykle relatywnie drogie, juz to kilka razy przerabiałem   :o:(

Miałem do czynienia z Oberwerkiem 20x80 i mam o niej raczej złe opinie a podejżewam ze i te lornety mają chiński rodowód sądząc po bardzo niskiej cenie :-/

W UHTC w tej cenie też zdecydowanie śmiem wątpić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktoś w Polsce taką lornetę 25x100 ? Nie ukrywam że dawno poluję na tak dużego bina . Te z linków podanych przez Michała są nie do kupienia , już próbowałem . Nie chcą wysyłać do Polski . Jeszcze spróbuję żeby wysłali do Londynu i z tamtąd do mnie już bez problemu dotrze . 300 $ to nie jest wielkie ryzyko aby sprawdzić czy ten sprzęt jest godny zakupu . Gdyby coś było nie tak zawsze można dać do przeróbki w Astrokraku i gdyby trzeba było dopłacić 300-400 zł to i tak warto moim zdaniem . Już jeden wynalazek typu 20-100 x zoom x 70 Janusz przerobił mi na bardzo dobrą lornetkę 18x70 . Co do lornety 25x100 to ja próbuję i niech może inni próbują też zdobyć . Przydała by się taka lorneta wśród astrobraci naszego Forum .Pozdrawiam Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wygląda na to, że chyba jednak zaryzykuję. Niestety sprzęt z wyższej półki nie wchodzi w grę, nie ma szans na pozytywne załatwienie problemu w ministerstwie wojny a i tak negocjacji w sprawie tych lornetek o których piszę jeszcze nie rozpocząłem. Krótko albo kupię coś takiego albo nic i problem sprowadza się do tego czy można się nacieszyć taką lornetką czy raczej rozczarować???????

Dostałem odpowiedź na moje zapytanie z Burgess Optical. Moze kogoś zainteresuje to wklejam.

"Our 25x100 binoculars and the 25x100 binoculars offered by Celestron are made

by the same supplier.....

We have had this binocular for a year. We make several

modifications to the binoculars after receiving them from the supplier."

I jeszcze dwa wątki z amerykańskiej grupy astro na które przed chwilą trafiłem

http://www.astromart.com/messages.asp?mess...id=60967&page=2

 

http://www.astromart.com/messages.asp?mess...id=60964&page=2

 

Na koniec jeszcze jedno pytanko. Co to jest "eye relief"? Czy to jest maksymalna odległość oka od okularu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to optymalna odległość ostatniej soczewki okularu  od oka przy której źrenica wyjściowa teleskopu pada na twoją źrenicę oka czyli...przy której obejmujesz wzrokiem zwykle całą diafragmę... i obraz nie ma tendencji do uciekania z pola widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem do BurgessOptical w sprawie wysyłki lornetki do Polski- odpowiedź była jak najbardziej pozytywna.

Ciekawy jestem czy wysłali by ją jako prywatną paczkę- prezent - dla ominięcia cła i Vat'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam (myślę, że nie tylko ja) na konkrety w sprawie importu i wrażenia z pierwszych obserwacji.

A potem "kupą mości panowie, kupą..." ;) ))

Dzięki też wszystkim za odpowiedzi. Teraz już wiem dlaczego określenia "eye relief" nie mogłem znaleźć w słowniku, za długa definicja i się nie zmieściła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem bardzo "na nie" do dużych lornetek za "parę groszy". Jednak w Jachrance popatrzylem przez lornetkę Piotra Zasłony (80mm) i ku mojemu zdziwieniu-kolor o wiele mniejszy niż w Steiner 80-ce!

Tak więc w tańszym sprzęcie mozna też pewnie trafić w dobra sztukę. Lornetki firm takich jak Steiner czy Zeiss przy odpowiednich egzemplarzach z gornej półki zapewniają stałość i powtarzalność, a w tych tanich raczej różnie być może. Nee życzę fartu w zakupie-aby nie zapeszyć.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu stosujesz mało sensowne uogólnienia. Dla przykładu: Steinerowski Night Hunter za 500-600 USD na całym świecie, fantazja w każdej recenzji, nie mówię tylko o rodzimych ocenach.  Po prostu ta 80-ka Steinera jest nieudana i już.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje koszty przesyłki lornetki z USA.

 

"Shipping to poland

 

2 - 3 Days $180.00

3 - 5 Days $47.35

4 - 10 Days $37.25

4 - 6 Weeks $23.75

 

Those are approximations, and without insurance."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju plastik to plastik i nie ma tu co uogólniać, wiem wiem są lepsze i gorsze plastiki, a to lornetka delikatna i nietrwała, miałem z nimi do czynienia w serwisie i wiem coś o tym, moim zdaniem absolutnie nie warta swojej ceny ale ze względu na dobrze i dumnie brzmiacą nazwę ma swoich amatorów jak każdy taki wyrób :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna tą firmę : Apogee Inc ? Na ich stronie :http://www.apogeeinc.com/binos.html#top nie ma w ofercie tej lornety 25x100 . Natomiast w każdym wydaniu S&T stoi jak byk że jest . W kwietniowym wydaniu na str. 69 . Na maila odpisali że narazie nie mają . Dziwne , to po co płacą za reklamę ?Czyżby to tylko trick reklamowy ?

 

Kiedyś w stanie wojennym satyryk Drozda mówił : Poszedłem do sklepu z napisem Koszule Męskie i w środku ekspediętka odpowiedziała że koszul męskich brak i dalej pilnowała pustych półek .

Pozdrawiam Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie za bardzo nie podniecał bo co tanie to drogie i oprzerabiałem to już wielokrotnie i to aż do bólu   ;)

Ale obym był w tym przypadku złym prorokiem, życzę wam tego jak i sobie bo bino 25x100 ale kątowe od dawna za mną chodzi :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.