Skocz do zawartości

Jak w lornetce Kronos 20x60 zrobić wejście na statyw?


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek przepraszam, że zakładam następny wątek o lornetce, ale nie chcę, by całe forum wiedziało o tym, czego ja nie wiedziałem w poprzednim wątku :oops:

Mój ojciec przyniósł z pracy swój statyw fotograficzny, na którym chcę umieścić lornetę, jednak nie wiem jak przykręcić mocowanie statywowe, (które dostałem w zestawie) do niej. Kiedyś widziałem w którymś z wątków, jak ktoś odkręcał jakiś metalowy krążek na końcu rury pomiędzy tubusami, ale nie mogę go znaleźć.

Moja lorneta strasznie się kurzy, nie wiem dlaczego, zawsze ma założone przykrywki. Tydzień po kupieniu ma zakurzone obiektywy i okulary - czym to usunąć, by jej nie porysować? Próbowałem ściereczki, chusteczek higienicznych, ale pozostawiaja po sobie włoski i sprawa zatacza pełen obrót - wychodzi na to samo.

PS: W dodatku po dokładniejszym zapoznaniu sie z nią odkryłem włosek wewnątrz lornety, cholera jak ja go mogłem nie zauważyć przy kupnie? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, wloski rosyjskich robotnikow w lornetkach to nie zadkosc ;-( Ale mozna to usunac, bo rosyjskie lornetki maja to do siebie, ze latwo sie rozkrecaja. Ale NIE polecam tego robic samemu!

Jesli chodzi o mocowanie to musisz napisac cos wiecej. Obecnie czesto dodawane sa do tchduzych "BPC" (20x60, 26x70) stopki statywowe, ktore zaklada sie na ta rurke pomiedzy obiektywami. Jelsi tego nie posiada, to musisz dokladnie sie przyjzec czy nie ma tam jakiegos, ukrytego lub nie, wejscia na srubke.

Czyszczenie odloz na pozniej, bo jak ktos bardzo trafnie zaowazyl na poprzdnim watku ad. czyszczenia wlasnie, ze nalezy to robic JAK NAJRZADZIEJ, bo niszczy sie optyka i warstwy antyodblaskowe. Jesli juz musisz to rob to delkiatnie, a przeglad wszelakich sposobow masz pare watkow wczesniej.

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przy kupnie stopkę statywową ale nie wiem za bardzo co z nią zrobić. Z tego co udało mi się wywnioskować, to można w niej odkręcić śrubkę, dzięki czemu rozdwoi się na 2 połowy. Dalej rurę pomiędzy tubusami włożę w takie zaokrąglenie w stopce, zamknę i przykręcę stopkę z powrotem i powinno wyjść, to o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ale uważaj bo stopka jest delikatna i czasam się rozlatuje przy kostce z gwintem statywowym podczas manewrowania lornetką, to niestety lekki ale kruchy stop magnezowy a szkoda strcić w ten sposób lornetkę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj kupilem sobie statyw do kronosa 20x60

tez w pierwszej chwili myslalem ze bede musial ja zamontowac "na plecach" ale uchwyt daje sie montowac od spodu , trzeba tylko rochylic tubusy lornetki :D

 

jesli jestes jeszcze przed kupnem statywu to nie zaluj na solidne rozwiazania, ta lornetka jest w sumie calkiem ciezka

 

pozdrawiam

 

Zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.