Skocz do zawartości

Walka z Light Pollution


ryszardo

Rekomendowane odpowiedzi

Na osiedlu mojego szwagra też ktoś walczył z LP. A lampy uliczne ma wyjątkowo paskudne. Oprawy są w kształcie kuli. W nocy nieznany sprawca staranował samochodem jedną lampę, ale akurat tę, w której była automatyka. Już od tygodnia cała ulica tonie w mroku... . :D

 

zazdroszczę :D

może to jest właśnie to rozwiązanie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolejna głupia incjatywa:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6784381,Giewont_jak_oswietlony_drogowskaz_wiary.html

 

szkoda gadać, niektórzy mają nienormalne pomysły. Dobrze, że przynajmniej TPN nie pozwala na to, ale jak kosciół się uweźmie to nigdy niewaiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest jeszcze jedna szansa. W jednym z niemieckich miast po prostu postanowiano, że atutem miasta będzie brak swiecenia w górę - powymieniano wszystkie złe lampy i wprowadzono inne lokalne przepisy - zasady - pod wodzą władz które za tym były. Nie udawano że chodzi o oszczedności tylko o ciemne niebo nad miastem! (nieprawda że większośc ludzi bemyślnie chce full światła - ciemne niebo można reklamowąć jako coś wartościowego nawet dla dzieci - żeby KUCHNIA z balkonu można było pokazać DROGE MLECZNĄ itp) Wiem to od 100% pewnego człowieka z niemiec - kumpla bez zgrywy.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli któryś z Wrocławian widział remont ulicy Strzegomskiej, zwłaszcza w rejonie osiedla Nowy Dwór, to wie, że dzięki wycięciu drzew z działek, z odległości 2-3km widać pięknie jarzący się napis "CASTORAMA" i inne należące do "Futura Park" :rolleyes:

 

Zastanawiam się, jak po remoncie drogi rozwiążą problem jej oświetlenia. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku byłem na wczasach w polsce w miejscowości Kasina Wielka.Jest to mała miejscowość jakieś 60 kilometrów za krakowem.

Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy to o trzeciej nad ranem wyszedłem na dwór(był to dzień powrotu) i nad moją głową świeciło tysiące gwiazd,nigdy w życiu nie widziałem takiej ilości gwiazd.Nie potrafiłem w tym bajzlu rozpoznać nawet głównych konstelacji!

Wiecie dlaczego tak było?

Otóż w godzinach nocnych światło tam było wyłączane całkowicie!!!

Myślę,że jest to wymarzone miejsce na wypad pod nocne,rozgwieżdżone niebo,pustkowie w koło i totalna ciemność.

Pozdrawiam,Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj o 19:10 na Planete będzie emisja filmu dokumentalengo z 2011 roku pt. "Ciemne miasto" (The City Dark). To chyba pierwszy film w całości poświęcony tematyce zanieczyszczenia światłem. Moja dziewczyna oglądała tydzień temu i mówi, że zdecydowanie warto. Powtórka będzie 28 grudnia o 22:35.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.