Skocz do zawartości

Meteoryt Pułtusk


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 7 lat później...
4.jpg2.jpg3.jpg5.jpg6.jpg1.jpgJesienno - zimowe poszukiwania .


Śnieg po kostki .




Testowaliśmy też Rutusa Alter 71 , wnioski - działa na kamienne , zasięg ok 20 cm , trzeba jeszcze posprawdzać różne opcje , Dzięki Artur (saper) za przedstawienie sprzętu) , były dwie cewki , mam nadzieję że jeszcze się spotkamy i wyciśniemy z niego dużo więcej , na to trzeba czasu , ale może się okazać że to wykrywacz na wszystko.


Byliśmy 2 dni , nocowaliśmy w fajnym hotelu i ogólnie pogoda dopisała choć było chłodno i krótki dzień.


W sumie było kilka osób , ale meteorytu nie znaleźliśmy .


Ja ubrałem się pierwszy raz na poszukiwaniach w kurtkę i to był błąd , było mi za ciepło , za ciężko , szybko straciłem kondycję .

Następnym razem trzeba się będzie ubrać w cebulkę , przewiewnie i lekko .


Oczywiście najważniejszym momentem w poszukiwaniach jest posiłek ;) dzięki kuchence gazowej mogliśmy zjeść na łące coś na ciepło .




Była fasolka po Bretońsku . pulpety , gołąbki ...




Gorący posiłek w takich warunkach smakuje niesamowicie , a na takie warunki jest niezbędny - polecam.




Dobrze się sprawdziły nowe osłony do DFX-a .




Jak nie dowali śniegu za 2 tygodnie wracam na łączki :)

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem trafiliśmy na świetną pogodę jak na tę porę roku , ok 4* , malutki wiaterek .

 

Meteorytu nie znaleźliśmy ale i tak było fajnie , spotkaliśmy też Św. Mikołaja ;)

 

 

1.jpg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli wiesz czyje to pole to możesz się go spytać czy ci pozwoli szukać i kopać.

 

Tu na dalekiej północy za Pułtuskiem ludzie są przyzwyczajeni że szukają i kopią , to są łąki , ale nie lubią takich co nie zakopują dołów po sobie , wyciągają żelastwa i je porzucają gdzie popadnie , sam się temu nie dziwię , też tępię takich pseudo poszukiwaczy , ile ja już dołków po kimś zakopałem :g:

 

Temat poszukiwań i terenu to dłuższa dyskusja .

 

Pokażę wam przykład , na elipsie ile mniej więcej wykonuję pracy w czasie jednego miesiąca (jeśli jestem 4 razy , bo bywam czasami raz albo w ogóle ) pod sznurki , i jestem nieźle zmęczony , to ta biała kropka na środy elipsy .

 

To jest na prawdę duuuuuuuuuuża elipsa :)

 

 

 

Elipsa.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj odbyła się uroczystość 150 lecia spadku meteorytu pułtuskiego , na którą zostałem zaproszony.

150meteoryt.png

Dla mnie to ogromne wyróżnienie , przyjęto mnie z ogromną życzliwością , otrzymałem dyplom za promocję meteorytu pułtuskiego w internecie , oraz medal okolicznościowy za znalezienie największego pułtuska.

Link do relacji z muzeum  : http://muzeum.pultusk.pl/inauguracja-jubileuszu-150-rocznicy-spadku-najwiekszego-na-swiecie-deszczu-meteorytow-kamiennych/

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.