Skocz do zawartości

SKY-WATCHER 1145 PM EQ1


Borys_HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna posiadam SKY-WATCHER 1145 PM EQ1

wraz z nim otrzymalem:

barlow 2x

oraz super 10 - long eye reief

super 25 wide angle - long eye relief

 

nie mam instrukcji, w necie po ANG znalazlem cos...

 

ki;ka pytan mam:

 

1. Jak "centruje" sie lustro ? poki co zrobilem na oko ... :rolleyes:

 

2. z autopsji wyszlo mi ze najlepiej widac przez barlow + 10 long eye ... ksiezyc ledwie sie miesci w okularze...prawda ?

 

3. co, gdzie i czy warto dokupic by wiecej zobaczyc ?

 

4. poza ksiezycem da sie tym cos wiecej przyzwoicie zobaczyc ? - moja malzowinka marzy o czyms wiecej niz malutkie punkciki i jedynie ksiezyc... :rolleyes: - ksiezyc najladniejszy u nas poki co po poranku...

 

pozdrowienai z Norwegii

Michal i Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

po prawie 1,5 godz krecenia srubkami (najgorzej z tym ustawieniem lustra katowego... bo po poluzowaniu wszystko lata gdzie popadnie) chyba jest OK

 

co sadzicie o cenie tych 2 ponizej ???

 

Pierwszy

 

Drugi

 

roznica w cenie niewielka ale tak nas wkrecilo ogladanie ze chyba sie zakredytujemy :) musze na trzezwo z malzowinka przedyskutowac... :)

 

edit: acha - 1 NOK to ok 0,4 PLN

Edytowane przez Borys_HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. :rolleyes:

Mam mały problem. Od nie dawna posiadam teleskop Sky Watcher 1145. Jak narazie to dużo nim nie zaobserwowałam... mam 3 okulary 25mm, 12,5mm i SR4mm. Przez teleskop widać tylko księżyc i to bardzo ładnie, ale kiedy chciałam obejrzeć Saturna nic nie widziałam po za małą gwiazdą. Co mogę zrobić aby widzieć większy obraz? Czy muszę coś dokupić? Czy robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A napewno byl to Saturn? nie sadze, bo teraz jest on tak nisko, ze prawie go nie widac. Mysle ze wycelowales w cos innego. Zobacz na Jowisza. jest dosc wysoko. Patrz na wschod- polodniowy wschod. najjasniejsza "Gwiazda" na niebie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A napewno byl to Saturn? nie sadze, bo teraz jest on tak nisko, ze prawie go nie widac. Mysle ze wycelowales w cos innego. Zobacz na Jowisza. jest dosc wysoko. Patrz na wschod- polodniowy wschod. najjasniejsza "Gwiazda" na niebie.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Posiadam różne mapki astronomiczne itp. i wydawało mi się że celuję dobrze.. ale dziękuje za podpowiedź bo jak narazie to ja się muszę jeszcze podszkolić :):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

po prawie 1,5 godz krecenia srubkami (najgorzej z tym ustawieniem lustra katowego... bo po poluzowaniu wszystko lata gdzie popadnie) chyba jest OK

 

co sadzicie o cenie tych 2 ponizej ???

 

Pierwszy

 

Drugi

 

roznica w cenie niewielka ale tak nas wkrecilo ogladanie ze chyba sie zakredytujemy :) musze na trzezwo z malzowinka przedyskutowac... :)

 

edit: acha - 1 NOK to ok 0,4 PLN

 

Witaj. Ja jestem na kupnie Meade lx 200 ACF 8'' , co prawda celowałem w 10'' ale po tym jak go zobaczylem na żywca (jest za ciezki - nie moglem tubu z montazem ze stolu podniesc :-) wybralem 8'' Zastanow sie nad 10'' to naprawde betoniarka no chyba ze masz ogrodek :-)

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeden kolega z Dąbrowy G. "wymiękł" przy 10" , zmienia na mniejszy

Widziałem to na oczy , masywna betoniarka , przy nim tarmoszenie się

z LB 16" to pestka. No i śmiesznie wygląda na montażu z rodziny CG5

trochę to delikatne. Minimum HEQ5 a lepiej 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już jeden kolega z Dąbrowy G. "wymiękł" przy 10" , zmienia na mniejszy.

 

Kolega z Dąbrowy Górniczej wymiękł nie przy 10" a przy 11". No i faktem jest że nie jest to teleskop przenośny a raczej stacjonarny i rzeczywiście zmieniłem na ten sam rodzaj teleskopu, tylko 8" , do którego CG5 wystarczy jeśli chodzi o wizual.

 

pozdro.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.