Skocz do zawartości

Wschodzący Orion


krzysiek81

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to na kolejny szkic z cyklu "wizja własna"

Przecież te gwiazdy są w kompletnie innej konfiguracji niż być powinny!

 

Pozycje gwiazd można olać w przypadku szkicowania gromady kulistej ale nie w przypadku tak znanego i pięknego gwiazdozbioru jakim jest Orion!

Ba! Pozycja gwiazd w gwiazdozbiorze to przecież podstawa.

 

Moim zdaniem co najmniej kiepskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na kolejny szkic z cyklu "wizja własna"

Przecież te gwiazdy są w kompletnie innej konfiguracji niż być powinny!

 

Pozycje gwiazd można olać w przypadku szkicowania gromady kulistej ale nie w przypadku tak znanego i pięknego gwiazdozbioru jakim jest Orion!

Ba! Pozycja gwiazd w gwiazdozbiorze to przecież podstawa.

 

Moim zdaniem co najmniej kiepskie...

Chłopcze ściągnij Gimpa,wykonaj grafike,pokaż mi jak się to robi,chętnie się czegoś naucze.A narazie powstrzymaj się od swoich złośliwych komentarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, tematem mojej krytyki nie jest twoja umiejętność posługiwania się Gimpem.

 

Spójrz na tą grafikę i porównaj z mapą nieba którą zamieściłeś post później. Widzisz pewną różnice?

 

Krytyka nie jest złośliwa. Nie mam powodu by być złośliwym.

Nie każdy szkic musi być super tylko dlatego że Ty go narysowałeś. I nie każdemu się musi podobać. Mi się nie podoba...

Edytowane przez Karol Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic jest niepoprawny i tyle, nie powinieneś się obruszać tylko przyznać się do błędu, bo jest on ewidentny. Orion tak nie wygląda! Chyba że na prawdę tak widziałeś to polecam wizytę u okulisty.

 

krzysiek81, znasz pojęcie "konstruktywna krytyka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.

Przecież napisał, że jest to jego PIERWSZY!!! szkic. I co, tylko dlatego, że nie za bardzo odpowiada rzeczywistości chcecie człowieka powiesić? Być może właśnie takimi odpowiedziami zabiliście jego chęć do dalszego szkicowania. Inni "szkicownicy" też nie rodzili się z ołówkiem w ręku, a teraz dzieki nim (wimmer) ja na przykład wiem czego szukać na niebie. Krzysiek, miej gdzieś te wypowiedzi i próbuj dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie.

Przecież napisał, że jest to jego PIERWSZY!!! szkic.

 

Czy Ty się z choinki urwałeś?

http://astro-forum.org/Forum/Szkice-obserwacyjne-f87.html

 

Krzysiek jest najczęściej szkicującą osobą na tym forum. Ma doświadczenie.

Stać go po prostu na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Po ponad 2 letnim uśpieniu mojej osoby na tym forum postanowiłem sie odezwać.

 

Tych którzy krytykują ten szkic:

Jeśli potrafisz lepiej szkicować to zamieść w tym wątku swój szkic i zaczniemy polemizować.

 

Ja pamiętam jak 22 lata temu wykonałem swój pierwszy astronomiczny szkic - szkic komety Halleya - był kompletnie do bani ale każdego następnego dnia robiłem postępy i prawdopodobnie 5-6-sty szkic był w miarę rzeczywistym odwzorowaniem.

Nie ukrywam - nie było wtedy, czerwonych latarek....człowiek nie miał w ogole latarki nie mówiąc o ołówku który był za twardy i robił dziury w "czystym" zeszycie czyli bez żadnych linii.

 

Nie rozumiem kolegi Karola z jego Krytyka przez duże K.... czujesz jakiś sens swojej beznadziejnej krytyki?

 

Pozdrawiam autora wątku i życzę w wytrwałości w szkicowaniu :)

 

Andrzej ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych którzy krytykują ten szkic:

Jeśli potrafisz lepiej szkicować to zamieść w tym wątku swój szkic i zaczniemy polemizować.

ja się wcale nie dziwię tej krytyce, bo akurat ta symetryczna część oriona po prostu wali po oczach gdy jest niesymetryczna... szkic ŁADNY ale niedokŁADNY :) ale przecież to obrazek w gimpie, można naprostować gwiazdki w 10 sekund i po problemie.

i chyba po to sie umieszcza swoje prace żeby się dowiedzieć co o nich sądza oglądający a nie tylko przyjmować standardowe komplementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie roztrząsajmy już tej sprawy i niewywołujmy niepotrzebnych emocji.Szkic był troszke niedokładny,mogłem się bardziej przyłożyc.Niestety niektórzy krytykują w sposób chamski,a wystarczyło normalnie zwrócić uwage.Prosze o admistratora o pozostawienie poprawionego szkicu wraz z wcześniejszym opisem,a reszte uwag wywalić do kosza.Dziękuje. P.S poprawiony szkic zamieszczam poniżej

orion.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! Ludzie!

Zejdźmy trochę z tonu i uspokójmy nerwy, bo ukwasiliśmy atmosferę jak kapustę albo ogórki. Spokojnie i powoli. Zwracajmy uwagę na ton naszej wypowiedzi. Bo chyba tutaj z lekka przesadziliśmy.

Jeżeli coś Ci się nie podoba, to zwróć uwagę, wyraź swoje zdanie, ale pilnuj tego, żeby Twoje słowa nie były ostre jak brzytwa.

 

Myślę, że tutaj dała znać o sobie nasza ludzka i dziwna, szkoda że pospolicie występująca, zdolność do zauważania i uwydatniania potknięcia się innej osoby. Może ciut zazdrości, może ciut zawiści, może lekka upierdliwość i złośliwość drzemiąca w nas dała znów o sobie znać. To dziwne, ale normalne, że łatwiej jest nam krzyczeć z niezadowolenia niż z zachwytu. Taka ludzka natura.

Z drugiej zaś strony, to do Ciebie Krzyśku, wydaje mi się, że nie chcący padłeś ofiarą własnych osiągnięć. Za wysoko zawiesiłeś sobie poprzeczkę. Wszystkie Twoje grafiki są świetne, wyglądają bardzo dobrze, dlatego tak publiczność zareagowała na mały błąd w rozmieszczeniu gwiazd. Ale przecież nic się nie stało! To nie powód, żeby kolegę słownie poniżać (bo tak to zabrzmiało).

 

Trochę luzu. Ludzie!

 

-Ej kolego. Szkic jest nieudany. Chyba trochę przekrzywiłeś niechcący oriona"

-Co Ty gadasz, dobrze jest!

-No patrz, masz tu mapkę! Jest krzywo.

-No rzeczywiście, pomyliłem się. Mój błąd. Poprawię to.

-Spoko. Poza tym mankamentem szkic jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Krzysiek powinien się był zastanowić, zanim wrzucił swój szkic na Forum. Popatrzeć na szkic, popatrzeć na mapkę i powiedzieć sobie: "Ej, trochę ten Orion pokrzywiony, chyba nie ma sensu go pokazywać ludziom. A nuż znajdzie się jakiś z niewyparzoną gębą i pojedzie po mnie..." Zabrakło SAMOkrytyki, więc "nasłuchał" się krytyki innych.

 

Krzysiek, jeżeli obraziłem Cię "dupą" i "wódką", przepraszam. Chciałem, by mój post zabrzmiał żartobliwie, po śmiertelnie poważnym tonie Karola Wójcickiego. Ja po wódce jeszcze gorzej bym pewnie narysował... :lol:

 

Wszystkiego dobrego!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należe do osób która smiertelnie się obraża,czasem się wkurze ale zaraz przechodzi.Do nikogo nie czuje żalu i urazy,myśle że do mnie też nikt.Przyznaje że niektóre gwiazdy zle rozmieściłem na szkicu,niepotrafie wytłumaczyć jak mogłem popełnić tak szkolny błąd,cóż musi być w końcu ten pierwszy raz :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.