Skocz do zawartości

Piękne spotkanie Księżyca z Wenus


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

U nas tez ogolnie pogoda nie rozpieszczala nas (malopolskie - okolice Biecza), ale na tyle byla laskawa, ze moglismy spokojnie uzjec ten przepiekny spektakl. Jakosc zdjec jest niestety taka jaka jest (sam zawalilem) po prostu wszystko bylo troche na "na wariackich papierach" i czlowiek nie dopatrzyl kilku bledow ;/

 

Pare fotek.

 

IMG_5468.jpg

IMG_5470.jpg

IMG_5495.jpg

IMG_5523.jpg

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez ADFOTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przypadło w udziale opisać ciąg dalszy tego zjawiska,

Czyli odkrycie :D

Zastanawiałem się nawet nad nowym wątkiem ale w końcu obydwa zjawiska stanowią całość .

 

Obecnie mieszkam w Dublinie gdzie było widoczne i zakrycie i odkrycie.

Niestety zakrycia nie zdążyłem zaobserwować ze względu na prace,

Postanowiłem jednak załapać się na odkrycie którego sam moment obserwowałem w "kolejce miejskiej " po kilku minutach udało mi się jednak dotrzeć do domu i w ekspresowym tempie rozłożyć statyw i aparat

CRW_6316_RJ.jpg

To jedno z pierwszych zdjęć jakie zrobiłem tego wieczoru

 

CRW_6327_RJ.jpg

niestety dość mocno wiało i dużo fotek nie wyszło,

Te które prezentuje sa tez lekko ruszone

 

Później wybrałem się na górę z której rozciąga się widok na całe miasto, a z kąt wcześniej planowałem zaobserwować całe zjawisko

 

CRW_6357_RJ.jpg

Z Dublinem w tle w tym wypadku koniunkcja wygląda tak B)

 

Bardzo dużo zdjęć nie wyszło mi przez silny wiatr ale i tak miałem szczęście że nie było chmur bo o ile w Polsce można narzekać na pogodę astronomiczną to tutaj pod tym względem jest o wiele gorzej.

 

Pozdrawiam wszystkich Wlad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa-Ursynów, balkon, kilkaset latarń, chmury, człowiek zmęczony po pracy wpada do domu. Aż tu nad sąsiednim blokiem coś błyska niędzy chmurami - przyćmiony sierp a obok Wenus. Lecz chmury są bezlitosne, za chwilę nic nie widać. Łaps za lornetkę i cud: Wenus jednak prześwituje, choć Księżyca ani widu. Patrzę, patrzę, w pewnum momencie znika. Jest 17.15 (na moim zegarze). Więc chyba jednak widziałem.

Chwytajmy krople szczęścia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co prawda jutrzejsze zbliżenie to nie to co zakrycie, ale do spotkania Księżyca z Wenus dojdzie. I na pewno będzie to niecodzienny widok.

 

Już dzisiaj można obserwować efektowną "kompozycję". Nie mogłem się oprzeć i wyszedłem na balkon z moim Canonem A720 (kompakt). Na szerszym ujęciu widoczny jest także Jowisz.

 

post-2346-1230656218_thumb.jpg ---post-2346-1230656251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.