Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie wyszły Ci te spajki Adamie, skoro były tworzone bez użycia "lens flare" :). Jak na ręczną robotę to bardzo przyjemna pracka.

Mam już pewien pomysł na zrobienie takich/podobnych (spajków), wypróbuję ale najpierw muszę skończyć mój zaczęty już "projekt" :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę wrzucić jedną z niedawnych moich prac na okładkę czasopisma (sorry za kryptoreklamę, ale nie chce mi się usuwać loga). Pokazuje, bo ma w sumie sporo wspólnego ze "space art". Ot taka ciekawostka, jak wygląda workflow w zawodowej części grafiki i desingu. Szkic koncepcyjny > zdjęcia > grafika. 100% pracy powstało na kartce papieru + photoshop. Zero 3D. Dym malowany ręcznie techniką matte paintingu (elementy dymu zdjęciowe miksowane z ręcznymi, aby uzyskać wspólny efekt dla obydwu challengerów).

 

Sorry za wrzucanie "komercyjnych" gniotów, ale jakoś tak mi się skojarzyło z tematem, więc... Niestety, nie często udaje się w pracy komercyjnej przemycić tematykę i stylistykę astro-kosmiczną.

cover_art.jpg

IMG_7655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszły Ci te spajki Adamie, skoro były tworzone bez użycia "lens flare" :). Jak na ręczną robotę to bardzo przyjemna pracka.

Mam już pewien pomysł na zrobienie takich/podobnych (spajków), wypróbuję ale najpierw muszę skończyć mój zaczęty już "projekt" :)

Pozdrawiam

 

Wbrew pozorom to bardzo, wręcz banalnie proste. Co jest ważne w odtwarzaniu takich rzeczy, to próba znalezienia elementu wizualnego, który nadaje realności sztucznej grafice. W wypadku spików wg mnie jest to ich kolorystyka. Światło ugina się na pająku i rozczepia wiązkę, powodując powstawanie "tęczy". To bardzo ważne, ale jakoś nie widziałem tego do tej pory na syntetycznych spikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem z dedykacją dla naszych astofotografów:

 

...Wszystkim, którzy robią coś z niczego... Bardzo Wam dziękuję za wasze prace... :Beer:

 

cos_z_niczego.jpg

 

 

ciemnego nieba

 

ps. Daleko mi do Was, więc musicie mi wybaczyć moje braki warsztatowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie chcę się czepiać "wizji artystycznej gromady kulistej gwiazd" Wimmera, otwierającej ten wątek . Raz - bo jest artystyczna, dwa - w odpowiednim dziale. Wzja artystyczna nie musi być realistyczna, poza tym - fajny malunek.

 

Ale wcześniej zawiązała się jakby dyskusja nt. realizmu tej wizji, która mnie zastanowiła. A skoro już ten temat wypłynął, to wtrącę swoje 3gr: moim zdaniem powyższa wizja NIE jest realistyczna. Z żadnego miejsca fizycznego gromada kulista nie będzie widoczna gołym, nieuzbrojonym okiem w ten sposób. Jesli będziemy się do niej przybliżać...

hmm, w b. szybkim tempie (np. w tempie propagacji stanu splątania kwantowego) żeby nam życia starczyło :)

... gromada zacznie rzednąć. A b. blisko, od środka, gromada już w ogóle nie będzie wyglądać jak "gromada".

Tak mi podpowiada moja intuicja.

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze uwaga: dziwi mnie skromny udział w tym wątku wizjii generowanych w Terragenie. Pamiętam niezwykłe wrażenie jakie zrobiły na mnie obrazki Terragenowe, gdy je zobaczyłem po raz pierwszy. A było to jakieś 7 lat temu (o ile dobrze pamiętam) !!!

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze uwaga: dziwi mnie skromny udział w tym wątku wizjii generowanych w Terragenie. Pamiętam niezwykłe wrażenie jakie zrobiły na mnie obrazki Terragenowe, gdy je zobaczyłem po raz pierwszy. A było to jakieś 7 lat temu (o ile dobrze pamiętam) !!!

 

Mówisz, i masz! :)

 

Teren wygenerowany w Terragenie.

Czerwone światło i gwiazda wygenerowane w GIMPie

Moja wizja Betelgezy pt. "Betelgeza znaczy śmierć"

 

betelgeza.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duża gwiazda musi miec olbrzymie plamy... Warto sprawdzić co się dzieje na powierzchni tej planety. Pewna firma skorzystała ze sprawdzonych XX wiecznych projektów i wysłała tam swoje sondy... ;)

 

betelgezaexplorator.jpg

 

...dobrej zabawy...

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duża gwiazda musi miec olbrzymie plamy... Warto sprawdzić co się dzieje na powierzchni tej planety. Pewna firma skorzystała ze sprawdzonych XX wiecznych projektów i wysłała tam swoje sondy... ;)

 

betelgezaexplorator.jpg

 

...dobrej zabawy...

 

Rozwaliło mnie to na kawałki po prostu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w bazie. Chyba jednak to nie są te sondy od czarnych dziur. Nasze nie mają dopalaczy neutronowych, żeby móc wyrwać się z sideł grawitacji! Ale nasze całkiem nieźle dają rade w locie koszącym przez gęste zarośla... :D Mają wzmocnioną obudowę silników! :D

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Źródło" Aronofskiego albo "Katedra" Bagińskiego :rolleyes:

Bagiński :)

 

 

Właściwie to kołatał mi się jeszcze jeden tytuł np Pierwszy pielgrzym, ale koniec końców zostało jak jest.

Tym pierwszym pielgrzymem, który dał podwaliny Katedry jestem oczywiście ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagiński :)

 

 

Właściwie to kołatał mi się jeszcze jeden tytuł np Pierwszy pielgrzym, ale koniec końców zostało jak jest.

Tym pierwszym pielgrzymem, który dał podwaliny Katedry jestem oczywiście ja ;)

 

Najwięcej wyrazu ma samotne drzewo na skraju przepaści (czy raczej u końca drogi).

Jeżeli, to będzie cykl, to jestem ciekaw przyszłych losów samotnej Katedry u skraju Wszechświata.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu po troszku domalowuję co nieco do postaci, która z założenia miała być astronautą z przyszłości ale chyba coraz bardziej przypomina postać z gry "Halo" :D ale załóżmy, że to jednak ten astronauta. Jest jeszcze nie skończona, mimo to podzielę się z Wami dotychczasowym malunkiem, bo nie wiem kiedy skończę całość, ciągle brak wolnego czasu... Zawsze miałem problemy z proporcjami ciała także wybaczcie mi to :) Do postaci dodam jeszcze trochę detali. Macie może jakieś pomysły na otoczenie w jakim mogłaby się znajdować ta postać? Zrobiłem ją mało dynamiczną a raczej w ogóle brak tu dynamizmu, toteż nie mam pomysłu na "tło", pomóżcie ;)

th_Untitled-2.jpg

całość malowana w Photoshopie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna postać. Lubiłem zawsze rysować i oglądać postaci.

Dysproporcje, o których mówiłeś... Zawsze wychodzą jakieś dysproporcje, ale nie trzeba się chyba nimi przejmować w amatorskiej twórczości. Zawsze pod taką można wymyślić scenariusz. Np. ma jakby krótsze i grubsze nogi, bo nie urodził się na Ziemi ale na skolonizowanej planecie o większym ciążeniu ;)

 

Co do otoczenia, to tylko mogę podpowiedzieć Ci na podstawie mojej krzywizny psychiki :) Ja ją widzę wśród gruzów, na zgliszczach upadłego, brzydkiego, a niegdyś pięknego miasta. Po nuklearnej zagładzie. Wiesz, "wszędzie ruchawka, zniszczenie i pożoga" :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten gimp nie jest taki straszny jak sie początkowo wydawał. No i udało mi się dzisiaj narysować swoją pierwszą grafikę. Chyba ze 2-3 godziny nad tym siedziałem, ale zabawa fajna.

Świat przedstawia obraz pewnego księżyca (podobnego do Tytana), krążącego wokół planety gazowej wielkości Urana czy Neptuna. Planeta ta krąży wokół układu podwójnego gwiazd złożonego z czerwonego olbrzyma i żółtej gwiazdy ciagu głównego (powiedzmy podobnej do Słońca). Po mglistym, górzystym terenie przechadza się nieznana forma życia...

 

 

wiatza5.png

w420.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.