Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kolejna moja praca.

Zaczynam dochodzić do miłego porozumienia z pędzlem, paletami i efektami specjalnymi :)

Kontakt

-dedykowane Gregohrowi

kontakt.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka mała wprawka... Żeby nie było, że nie lubię koloru. W grafikach BARDZO...

warrior4mareksmudgeJesion1.jpg

A dedykowane? Hmm, :huh: jak napisze komu, to wyjdzie, że jestem lizusem...

marzeń wspanialszych od Wszechświata życzę wszystkim :D

ps. proszę, o nie plusowanie tego postu... Praca powyżej, to NIE MOJA zasługa... Ja tylko potrafię, się dobrze (albo i nie) posługiwac narzędziami. Zresztą, plus tutaj nie może się równać plusowi w innych działach!

Edytowane przez mpp
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A dedykowane? Hmm, :huh: jak napisze komu, to wyjdzie, że jestem lizusem...

Ekhem... <_<

No to koniec z dedykacjami ;) Nie wiedziałem, że dedykację można odebrać jako "lizusostwo". :)

P.S: Świetny obraz

Edytowane przez wimmer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ekhem... <_<

No to koniec z dedykacjami ;) Nie wiedziałem, że dedykację można odebrać jako "lizusostwo". :)

P.S: Świetny obraz

Wimmer ty lizusie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kto powiedział, że szkice nie mogą być kolorowe...

szkic_menmnon.jpg

Z braku słońca, księżyca, nieba, gwiazd i nadzieji, człowiek robi różne dziwne rzeczy... :blink:

ps. proszę bez plusów, jeśli zasłużyłem na jakiś... :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

o kurcze :D , ale świetne te grafiki, nie ukrywam, że trzy powyższe są re we la cyj ne :D Be eR A Wu O brawo brawo brawo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten wątek tak bardzo mnie zainteresował, że postanowiłem spróbować swoich sił. Odkurzyłem więc instalację Gimp-a, usiadłem przed komputerem i... wcale nie trwało to godzinę lub dwie. A nawet nie jeden wieczór... ;)

Po pewnym czasie udało mi się "stworzyć" kawałek innego świata który, z duszą na ramieniu, zdecydowałem pokazać na forum. Oto i on:

nowy_dom_3.jpg

A ponieważ byłem na fali, to zachciało mi się jeszcze popróbować połączenia Gimpa z Terragenem, w wyniku czego powstał drugi obrazek:

inny_glob_3.jpg

W sumie zabawa jest całkiem wciągająca i czuję w kościach, że chyba jeszcze kiedyś do Gimpa zajrzę. ;)

P.S. Czy nie przydałby się nowy wątek w rodzaju "Mój pierwszy raz" dla takich amatorów, jak ja?

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po pewnym czasie udało mi się "stworzyć" kawałek innego świata który, z duszą na ramieniu, zdecydowałem pokazać na forum.

Jak dla to bomba! Wygląda to świetnie. W porównaniu do moich "obrazków", Twoje wyglądają, jak prawie rzeczywiste krajobrazy.

Interesuje mnie technika, którą wykonałeś te grafiki, zwłaszcza tą drugą. Czy jest to połączenie kilku obrazów? Czy te góry i zieleń jest wygenerowana w jakiś sposób, czy zrobiona od podstaw?

Gdybyś mógł pokrótce opisać sposób, w jaki to wykonałeś. Gdybym na podobnej podstawie wykonał mój obraz np. "wschód czerwonego olbrzyma" wyglądałby zdecydowanie bardziej realnie.

Pozdrawiam i gratuluję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt! Druga praca jest swietna...

To ja dołożę moją... Myślę, że wam się spodoba!

kon_nocy.jpg

Wiem, co chodzi wam teraz po głowie... ;) Może spróbuję przyszłym razem i coś z tego wyjdzie. Albo ktoś inny podchwyci koński łeb...

miłych marzeń

ps. bez plusów, proszę

pss. proszę kornie o uwagi...

psss. zdjęcie Adama jest po prostu boskie, zmusza do marzeń!

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
(...) Gdybyś mógł pokrótce opisać sposób, w jaki to wykonałeś. (...)

Przede wszystkim dzięki za pozytywną reakcję - się zaczerwieniłem. ;)

Podstawę drugiego obrazka wygenerował TERRAGEN, który wcześniej podlinkował noxili; w ten sposób powstał obraz "ziemi". Już w GIMP-ie dodałem warstwę z "niebem"; skorzystałem z gradientu z dwoma odcieniami błękitu. Na koniec doszły dwie warstwy z "księżycami" w różnych wielkościach (obie pozbawiłem kolorów i podregulowałem jasność oraz kontrast, żeby dobrze wtapiały się w "niebo").

"Księżyce" powstały wcześniej - dokładniej, jest to ta mała planeta na pierwszym obrazku. ;)

Podstawą był deseń (w tym wypadku skorzystałem ze zdjęcia... kamienia ;) ), który za pomocą filtru "Soczewka" zaczął przypominać sferę a nie płaski obrazek. Do tego dodałem cienie i "atmosferę" - tu konieczna dla mnie była instalacja Script-Fu "Layer Effects" ( Inner Shadow oraz Outer i Inner Glow).

Może więcej od mojego ględzenia powiedzą dwa zrzuty ekranu z Gimpem w roli głównej:

gimp_1.jpg gimp_2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swietne wimmer! Zabawa na całego!

Mnie jakiś motyl wleciał na ekran. Nie wiem jak i gdzie się uchował do tej pory. A może to tylko w mojej głowie. Napiszcie mi koniecznie, czy też widzicie motyla. Sam już nie wiem co o tym myśleć...

m42_200811_V0f2featmpp.jpg

A wszysto to przez Marcina... :D

ps. proszę bez plusów

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś zacząłem bawić się w realistyczny astro-art, ale z braku czasu, nie dokończyłem projektu. Mogę pokazać zaledwie tło - czyli star field całkowicie stworzony w Photoshopie (nie ze zdjęcia). Użyte ręczne malowanie + noisy. Spiki także ręcznie odtworzone.

Jakby ktoś miał wątpliwości, to służę plikiem .PSD.

starfield.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Początek całkiem niezły :lol:

Spajki niczym z RC.

Czekamy na resztę w chwili wolnej - tylko jak ją znaleźć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie wyszły Ci te spajki Adamie, skoro były tworzone bez użycia "lens flare" :). Jak na ręczną robotę to bardzo przyjemna pracka.

Mam już pewien pomysł na zrobienie takich/podobnych (spajków), wypróbuję ale najpierw muszę skończyć mój zaczęty już "projekt" :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie mogę wrzucić jedną z niedawnych moich prac na okładkę czasopisma (sorry za kryptoreklamę, ale nie chce mi się usuwać loga). Pokazuje, bo ma w sumie sporo wspólnego ze "space art". Ot taka ciekawostka, jak wygląda workflow w zawodowej części grafiki i desingu. Szkic koncepcyjny > zdjęcia > grafika. 100% pracy powstało na kartce papieru + photoshop. Zero 3D. Dym malowany ręcznie techniką matte paintingu (elementy dymu zdjęciowe miksowane z ręcznymi, aby uzyskać wspólny efekt dla obydwu challengerów).

Sorry za wrzucanie "komercyjnych" gniotów, ale jakoś tak mi się skojarzyło z tematem, więc... Niestety, nie często udaje się w pracy komercyjnej przemycić tematykę i stylistykę astro-kosmiczną.

cover_art.jpg

IMG_7655.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Świetnie wyszły Ci te spajki Adamie, skoro były tworzone bez użycia "lens flare" :). Jak na ręczną robotę to bardzo przyjemna pracka.

Mam już pewien pomysł na zrobienie takich/podobnych (spajków), wypróbuję ale najpierw muszę skończyć mój zaczęty już "projekt" :)

Pozdrawiam

Wbrew pozorom to bardzo, wręcz banalnie proste. Co jest ważne w odtwarzaniu takich rzeczy, to próba znalezienia elementu wizualnego, który nadaje realności sztucznej grafice. W wypadku spików wg mnie jest to ich kolorystyka. Światło ugina się na pająku i rozczepia wiązkę, powodując powstawanie "tęczy". To bardzo ważne, ale jakoś nie widziałem tego do tej pory na syntetycznych spikach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tym razem z dedykacją dla naszych astofotografów:

...Wszystkim, którzy robią coś z niczego... Bardzo Wam dziękuję za wasze prace... :Beer:

cos_z_niczego.jpg

ciemnego nieba

ps. Daleko mi do Was, więc musicie mi wybaczyć moje braki warsztatowe...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta