Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

A JEDNAK BYŁ! To sorry.

Szukałem i nie dałem rady znaleźć i pomyślałem, że gdzieś indziej w necie to dałem (było takie forum "astronomia.pl").

Niemniej ten dzisiejszy obrazek jest o niebo lepszy (sic!) - kupę pracy włożyłem żeby nie były w szeregu. Obracałem i zmieniałem rozmiary niektórym bio-statkom.

Nawet pomyślałem sobie, że taki space-art to dużo roboty jest i szacun się należy wszystkim poprzednikom w tym wątku.

Pozdrawiam

p.s.

Na obrazeczku pokazuję, że jednak musiałem się napracować, to mi z deczko szkoda, że nikt już nie popatrzy na to jakby nic nie wiedział ;)

kulisy.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Woda, 35 litrów. Węgiel, 20 kilogramów. Amoniak, 4 litry. Wapno, 1.5 kilograma. Fosfor, 800 gramów. Sól, 250 gramów. Saletra, 100 gramów. Siarka, 80 gramów. Fluor, 7.5 grama. Żelazo 5 gramów. Krzem, 3 gramy. I 15 innych pierwiastków."

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Niebo ma w sobie uroku tyle, że każe człowiekowi mimowolnie nieraz tam wzrok kierować. By się zbratał z chmurami – pątniczkami odwiecznymi, gdy widno, albo o zmierzchu z tak marzycielsko usposabiającymi gwiazdami. A gdy zachwyt cokolwiek minie, mamy okazję stwierdzić, na ile bezmierny jest kosmos i na ile Ziemia – planeta ludzi (jakby powiedział Antoine de Saint-Exupéry) jest w nim zapodziana, co szczególnie zdradza noc, zapalająca na firmamencie setki tysięcy mniejszych i większych ogników."

starry_night_by_alexruizart-d3khue9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetne! Ale nie zawracałby głowy postem co li tylko potwierdza lajka (choć szkoda że nie można dać double-like) gdyby nie to, że widzę tam na dole po lewej jakieś jakby literki w niezrozumiałym dla mnie języku.

O o chodzi? Co to symbolizuje? To Twój czy znaleziony w necie obraz?

 

Pozdrawiam

EDIT:

(po zobaczeniu odpowiedzi)

piękne znalezisko

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A view of the harmony in cosmic, familiar and microscopic levels of reality. The objects shown, from foreground to background, are: atoms, molecules, phage virus, diatom cell, wasps, grasses, ocean, sun, stars, Milky Way, and distant clusters of galaxies. Humans delight in the beauty of all these objects and weave them together through science and art. "

 

 

tumblr_nj4w8kFNIM1qztcdbo1_1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetłumaczeniu (mniej więcej tak to "widzę") z jeszcze większą chęcią mogłem dać lajka - bo wszystko stało się jasne :)

 

Obraz harmonii w kosmosie, od najmniejszych znanych obiektów. Na przedzie atomy, cząsteczki, wirusy , komórki okrzemek, osy, trawy, ocean; dalej słońce, gwiazdy, Droga Mleczna i odległe gromady galaktyk.
Ludzie zachwycają się pięknem wszystkich tych obiektów i potrafią ukazać je łącząc wiedzę i możliwości sztuk plastycznych.


Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bo tu było jakieś zamieszanie i teraz nie wiem tak na 100% kiedy dajesz swoje a kiedy "cytujesz"

Czy powyższe to Twoje?

Ja mam zasadę, że jak jeden z kilku elementów postu (obrazek, dowcip) mi się podoba to daję lajka. Ten trzeci na dole z trzema kulami w dali i oceanem pod spodem super jest. Mocny lajk!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.