Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to Art, ale jak to mówią - lepszy rydz niż nic! :)

Wczoraj mialem czas pobawić się okiem które zamodelowałem, a dzisiaj ogarnąłem Księżyc i Ziemię a dokładniej ich tekstury. Ziemia posiada atmosfere i warstwę chmur a Księżyc oprócz szczegółowej powierzchni posiada mapę chropowatości w rozdzielczości 70Mpix :) Kozacko wygląda z bliska, mogę go dowolnie obracać i dowolnie oświetlać kratery.

 

Zachowana skala, gorzej z odległością

2ly4jdj.png

 

hvqotf.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan, mogę zapytać w jakim sofcie zrobiłeś ten efekt?

 

Adobe after effects, robiłem według tego tutorialu

Tylko ze ja robię statyczne obrazy, bo pc mi nie wyrobi z renderem animacji ;)

Na środku dodałem tylko flarę, a w pierwszym o ostatnim wykorzystałem plugin ,,Saber'' od video copilot.

 

Z ciekawości zrobiłem jeszcze wersję czarną na białym tle, i powiem szczerze że nie wygląda to już tak fajnie jak poprzednie. Z czarnym kolorem trochę inaczej się pracuje, a i białe tło się do tego nie nadaje, i mimo rozmycia obrazek jest płaski. A wystarczy nałożyć inwersje kolorów i jest znacznie lepiej ;)

Comp 1_00713.png

Comp 1_00713_00000w.png

Edytowane przez Kajetan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem Canona 1200D pod naukę filmowania. ;) poniżej fotki z nowej miniatury i krótki film. Ogólnie przymierzam się do nakręcenia długiego materiału mam już zrobionych dość dużo modeli planet. Kilka dioram, ale potrzebuję tego dużo więcej więc projekt zajmie mi masę czasu. Ale jest to moje marzenie i chce je zrealizować.


IMG_0174.jpgIMG_0175.jpgIMG_0176.jpgIMG_0179.jpgIMG_0180.jpgIMG_0181.jpgIMG_0182.jpgIMG_0183.jpgIMG_0184.jpgIMG_0185.jpgIMG_0186.jpgIMG_0187.jpgIMG_0188.jpgIMG_0190.jpg



Potrzebne mi są prowadnice do aparatu. Poniżej efekt z jednej którą zrobiłem sam z kulkowej prowadniczy szufladowej. Koszt poniższego efektu na filmie demo to niewiele ponad 10zł






  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jeszcze 3 grafiki, i bonus, a właściwie to, co to było od początku czyli krótki minutowy filmik ;)


Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego ze w kosmosie dźwięk się nie rozchodzi, ale bez dźwięku byłby nudny, a nie miałem pomysłu jaką muzykę tu dopasować :)
Żeby nie było bo już mnie ludzie jedzą, te problemy z ostrością to celowy zabieg :P

Comp 1_002382.png

Comp 1_006973.png

Comp 1_012034.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słońce dla mnie bez zarzutu, na planetę można jeszcze poświęcić czas tak uważam. Dla mnie bomba podglądałem kilka razy z dźwiękiem , aż dostałem opr. od żony. :)

 

Wrzucam loopa.

najlepiej działa na chrome po naciśnięciu F11 czyli full screen.

 

http://hadzi3.esy.es/loops/earth/index.html

 

 

 

 

Edytowane przez hadzi3
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

W 1964 roku jeden z ministrów afrykańskiego kraju Zambia ujawnił w jakimś piśmie plan pokonania przez jego kraj USA i Rosji w w rywalizacji o to kto pierwszy umieści żywego człowieka na Księżycu.
Było to niepoważne ale ... porównując wydatki na jedną zaledwie elektrownię atomową z kosztem misji JWST okazuje się, że bardzo wiele państw stać by było na ciekawą misję kosmiczną gdyby odpuściło sobie staranne rozwiązywanie bieżących problemów gospodarczych.

Wspomniany incydent zaowocował długo potem twórczością plastyczną Cristiny De Middel na ten temat.

Link do zdjęcia jednego z jej dzieł:

1454541798399.jpg

 

Inspiracja

http://wyborcza.pl/7,75400,22381878,historia-nie-z-tej-ziemi-jak-afronauci-z-zambii-chcieli-wyprzedzic.html


Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.cosmographica.com/spaceart/index.html

Rewelacyjny portal jednego autora. Już pierwszy obraz (tła) po wejściu wiedzie do opadu szczęki (nie umiem wyłuskać jego adresu wiec daję jako załącznik kopie ekranu).

Jest tam tego wiele - link do przykładowego:

179-Red-Dwarf-Rising.jpg

 

Pozdrawiam

super.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.