Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na nowy dział B) zamieszczam moją pracę w GIMPie.

Dedykuję ją wszystkim osobom, które zechciały oddać głos w ankiecie i podjęły dyskusję na temat szkiców i prac GIMPowych.

 

Oto moja wizja artystyczna gromady kulistej gwiazd, oświetlającej martwą planetę, jej góry i jezioro rtęci, czy innej ciekłej i błyszczącej substancji :)

 

Grafika od podstaw zrobiona w GIMPie. Czas działania - około 1 godzina.

 

1.jpg

 

--

Edit techn. Hans

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że jest to wizja artystyczna ale bez przesady:P

jeżeli gromada kulista byłaby takiej wielkości przy zerowym powiększeniu byłoby tam naprawdę gorąco:P

takie to fantastycznie że aż dziwne... ale to oczywiście tylko moja opinia. Co do samego wykonania to wygląda całkiem całkiem B)

 

pozdrawiam

 

PS. może mi się tylko wydaje, ale to jeziorko wygląda jakby było przechylone na jedną stronę...(znaczy nie jest poziomo --> / (strzałka to obserwator a ukośnik to tafla jeziora)

 

edit. raczej to rtęć nie może być bo za zimno(a ma być ciekła). prędzej jakiś azot albo metan. :Boink:

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli gromada kulista byłaby takiej wielkości przy zerowym powiększeniu byłoby tam naprawdę gorąco:P

...

edit. raczej to rtęć nie może być bo za zimno(a ma być ciekła). prędzej jakiś azot albo metan. :Boink:

 

To się zdecyduj :P

A, że przekrzywione? Bo tam inne prawa grawitacji są przecież.

 

...to jest tylko wizja... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdecyduj :P

A, że przekrzywione? Bo tam inne prawa grawitacji są przecież.

 

...to jest tylko wizja... :D

 

no dobra pokręciłem troche :Boink:

ale i tak wiadomo o co chodzi nie??

inne prawa grawitacji?? prawa grawitacji są wszędzie jednakowe chyba że to też jest wizja artystyczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna wizja :).

 

Dlaczego przesadzone? Może wizja Wimmera jest oparta o wszechświat równoległy, gdzie panują inne prawa fizyki i np. gromady kuliste nie są gorące aż tak bardzo, że mogą pozwolić sobie na "przebywania" blisko planet? I, że tam ciecze zachowują się inaczej? :D Ale z drugiej strony nie wiadomo, czy te inne prawa fizyki mogłyby wykluczać istnienie takich obiektów blisko siebie, czy reakcje inaczej by zachodziły i takie tam... Zamotane. Jednak nie można tego poddać dyskusji, bo nie wiadomo, jakie są te inne prawa fizyki. Chociaż są pewne wyobrażenia na ten temat. Np. że można bez problemu osiągnąć prędkość światła bez nieskończenie wielkiej siły grawitacji.

 

Pozdro!

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem zabawę w GIMPie. Z tego miejsca obiecuję, że posłuży mi tylko do wykonywania obrazów, jak ten :)

 

Voyager u kresu podróży...

Obraz dedykowany Kanarkusmaximusowi - dzięki za równoległe myślenie i poglądy oraz za bratnią-astro-duszę.

 

kres.jpg

 

 

ciąg dalszy nastąpi... podoba mi się tworzenie takich grafik w obliczu wolnego czasu, a i jest kilka osób, którym chciałbym dedykować kolejne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager u kresu podróży??? Czyżby miał w coś trafić? Czy zatrzymać się? Czy powrócić?

Jakoś sobie nie wyobrażam kresu podróży Voyagera, czy to I czy II. Podpisałeś to jak artysta-plastyk, nie jak astroforumowicz.

Szkoda że "nie mogę wyświetlić obrazka, ponieważ zawiera błędy"...

 

Pozdro i dalszych wizji życzę!

Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Voyagera I.

Dlaczego u kresu podróży? Nie ważne że gdzieś dotarł, czy też się rozbił - ważne, że zaniósł wiadomość, że jesteśmy. Proszę zwrócić uwagę na wrak Voyagera - widać tam "golden record". Najważniejszy, według moich przekonań, element sondy ;)

pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa

 

wkrótce będzie następny obraz... mam nadzieję, że lepszy

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to:

 

:dobrze:

 

A teraz wchodze w tryb niedopchnietego zgreda ;)

 

Widok czerwonej i niebieskiej gwiazdy tego świata sugeruje gestą, nagrzaną atmosfere. Ledwo zarysowany krater też sugeruje że nie jest to ziemskie pitu pitu tylko cos co konkretnie wyhamowało naszego złoma... a widze drobne "antenkowate" elementy we wraku ;) Nie popaliło ich :) No i taki drobiazg jak gwiazdy widoczne gdy na niebie swieca 3 slońca .

 

Gratulacje Wimmer, horyzont jest klimatyczny, do tego stopnia że zagapiłem sie i wszedłem w tą wizje bez wiekszych problemów na ładnych kilka minut.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Rozumiem, rzeczywiście popełniłem kilka błędów logicznych. Ale gdybym chciał całkowicie podporządkować się tej logice, to z Voyagera przy wejściu w atmosferę nie zostałoby nic, a ja chciałem, żeby miał kształt Voyagera ;)

 

Umówmy się, że będę rysował rzeczy nieco surrealistyczne ;)

 

@Gregohr:

V-ger o tak!!!! To był jeden z moich ulubionych motywów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś zabawne opowiadanko S-F. Opisana scena polowania jakiegoś pierwotnego tubylca, uzbrojonego w maczugę, który zaczajał się nocą na jakiegoś tamtejszego tygrysa szablozębego. Właśnie miał go zdzielić pałą po łbie, kiedy nagle jakiś obiekt ze świstem runął z niebiesiech, opadł na grunt tuż obok nocnego myśliwego. Mało, że narobił hałasu i zamieszania, tygrysa ani śladu, to jeszcze coś w nim zaburczało, zabrzęczało i wysunęły się jakieś antenki. Wściekły z powodu nieudanego polowania hunter tylko wziął większy zamach i.... wyrżnął swoją potężną maczugę w to brzęczące i burczące "coś", aż rozpadło się na kawałki.

A na Ziemi - naukowcy wzięli odczyty z próbnika za dowód, że życie na planecie jest niemożliwe, z powodu okropnego ciśnienia atmosferycznego, przekraczającego 100 atmosfer!

 

Żadnych plakietek z przesłaniem czy emblematów CCCP nocny myśliwy nie zauważył.

 

Mógłbyś tę scenę zilustrować, Wimmer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomyślałem, że warto zrobić taki temat gdzie moglibyśmy umieszczać nasze rysunki dotyczące astronomii (nie szkice :)). Chodzi mi tu o takie, które stworzymy pod wpływem naszej wyobraźni i które nie muszą zgadzać się z rzeczywistością. Jest to ciekawe i odprężające zajęcie, do którego zachęcam wszystkich. Nie wstydźcie się pokazać własnych prac, tu nie chodzi o talent :).

Przyznam się, że zainspirowała mnie ostatnia praca wimmera ;), więc mając dziś chwilkę stworzyłem taką oto wizję wymyślonego pejzażu na Marsie. Całość w PS.

 

kolory mogą się różnić w zależności od monitorów

th_mars.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze "astro-wizje" :)

Edytowane przez devart87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna grafika.

W sumie też ostatnio przychodziło mi takie cos do głowy, po tym co Krzysiek81 robi w w Gimpie i po tych nowo odkrytych planetach. Tylko na razie muszę zainstalować i nauczyć się tego gimpa czy innego programu ;). I wtedy też coś kiedyś wrzucę, jak mi się uda narysować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko!

Miałem na myśli założenie wkrótce podobnego wątku. Ale jak kolega Devart już założył, to świetnie. Właśnie zaczynam tworzyć kolejną grafikę w dziwnym klimacie, więc wrzucę ją tutaj na dniach :)

 

Tym samym, gdybym mógł prosić osoby moderujące o podpięcie tych moich grafik:

 

http://astro-forum.org/Forum/Gromada-kulis...rem-t23865.html

 

http://astro-forum.org/Forum/Voyager-u-kre...ozy-t23890.html

 

właśnie do obecnego wątku. Będzie porządek

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.