Jump to content

Kanarkusie Maximusie


Guest cygnus
 Share

Recommended Posts

Bądź pozdrowiony!

 

Rozumiałem, że Twój awatar jest wyrazem swoistego poczucia humoru i autoironii. Ale jeśli w poście piszesz, że nie wiemy pewnie, co przedstawia, to już kpina.

Dla mnie NIC NIE PRZEDSTAWIA oprócz Ciebie, jako że w tej rozdzielczości widzę coś w rodzaju ...helikoptera z tyłu a cała reszta, jak choćby identyfikator - wymaga Registaxa i jeszcze paru takich awatarów.

 

No, ale gratuluję, że ubawiłeś się naszą niewiedzą! :Beer:

Link to comment
Share on other sites

...ale o co chodzi? :blink: Nic nie rozumiem...

I nic nie zobaczysz, dopóki....

Ale chyba zgadzasz się, że trudno dostrzec coś ASTRONOMICZNEGO na tym awatarze?

A to jest, jak się dowiadujemy, bardzo kosmiczne zdjęcie, wszyscy powinniśmy rozpoznać, w którym z programów Kanarkus bierze udział.

Jest to w innym wątku, dotyczącym misji wokółksiężycowej. Nie dam linka, nie ma letko! ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba znalazłam wątek, do którego nawiązuje Cygnus... post nr6.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry313837

to teraz chłopaki sobie wyjasnijcie co i jak... a może lepiej na PW następnym razem, tak mi sie wydaje będzie lepiej...

 

Ori

 

Ori, ale dlaczego na PW? Niech Cygnus nam wszystkim udowodni, że coś jest nie teges choćby z tym identyfikatorem... :) Jestem oszustem przecież - niechaj zatem to zostanie publicznie udowodnione!

 

Cygnusie, czy można? Oskarżony czeka! :)

Link to comment
Share on other sites

Z chęcią się dowiem, jakim to oszukańcem jestem

Sam spróbuj przeczytaj na Twoim awatarze, w jakim to identyfikatorze się SFOTOGRAFOWAŁEŚ, bo przecież AstroForumowicze nie są w stanie odczytać tej rozdzielczości i tej JAKOŚCI zdjęcia.

Załączyłeś więc przekaz podprogowy, ale znacznie poniżej mojego progu postrzegania.

W każdym razie - domyślam się, że ten jasny prostokąt jest identyfikatorem, ale mogę się mylić.

 

Nie obrażaj się, rozumiem, że każdy ma prawo do dyskrecji. Nie namawiam do objaśnień, nie dziw się jednak niewiedzy Forumowiczów.

 

Do siebie, na stronie: Który to już raz wmawiają mi coś, czego nie napisałem, o czym nie pomyślałem i czego nie sugerowałem? A staram się, przynajmniej usiłuję, pisać posty w prostym, żołnierskim języku.

Link to comment
Share on other sites

wygląda mi na to, że cygnus wyraził tylko swoją zniecierpliwienie że pochwaliłeś się tajemniczym skrótem i niby dałeś wskazówki ale za mało. taki prztyczek żeby cię skłonić do mówienia.

 

ale twoja odpowiedź:

Z chęcią się dowiem, jakim to oszukańcem jestem - i włożyłem na siebie wspomniany identyfikator programem graficznym!
sugeruje że jednak masz coś na sumieniu. wiesz, na złodzieju czapka gore ;) więc mów śmiało jakim programem graficznym sfałszowałeś ten identyfikator i awatara :D
Link to comment
Share on other sites

Ooo...Co za niespodzianka! Zupełnie nie na temat wizytówka!

A ja ze swoim steranym wzrokiem łudziłem się, że ten identyfikator identyfikuje ESTEC.

Tymczasem to charakterystyczny element - rosyjski śmigłowiec - miał nam łatwo pomóc w identyfikacji European Space Research and Technology Centre (ESTEC) w Holandii.

 

Czepiam się, a raczej żartuję, przecież napisik GDZIE zrobiono to zdjęcie wystarczył, by sugerować niewiedzę Forumowiczów.

Z drugiej strony - naprawdę podoba mi się ten charakterystyczny dla badań kosmicznych widoczek.

 

Całe życie człowiek się uczy, nawet ganiony za nieuctwo przez otaczających nauczycieli.

Link to comment
Share on other sites

twoja odpowiedź sugeruje że jednak masz coś na sumieniu. wiesz, na złodzieju czapka gore ;) więc mów śmiało jakim programem graficznym sfałszowałeś ten identyfikator i awatara :D

Hi hi, to mój wątek więc mogę sobie swobodnie pokomentować :)

Podoba mi się ten styl!

Tylko że ja nie sugerowałem żadnej edycji zdjęcia, tylko mówiłem, że nie dostrzegam absolutnie żadnych astronomicznych czy kosmicznych elementów w awatarze.

A co do decydującego w tej mierze identyfikatora - teraz już wszyscy widzą, że myliłem się w domysłach, wszak tam nic nie ma o ESTEC.

 

Co zaś do zniecierpliwienia - ech, to tylko reakcja na mentorski ton: PEWNIE NIE WIECIE. Ja NA PEWNO nie wiedziałem, gdzie zrobiono to zdjęcie, a gdy z tekstu się dowiedziałem - to mogę sobie poszukać informacji nie tylko w Wikipedii, jeśli akurat będzie to mnie interesowało.

 

Ale tak w ogóle - każda informacja zamieszczona choćby w dziale "Nauka i Technika" mogłaby być opatrzona "pewnie nie wiecie", tylko po co? Jeśli ktoś ją zamieszcza, to po to, żeby szerzyć wiedzę a nie wytykać niewiedzę.

Link to comment
Share on other sites

Nagle stąd ni zowąd widać jakieś dziwne puszki dookoła! A to ci skandal! ;D

Puszków nie widzę (ech, ten mój wzrok), za to ten pan z lewej przypomina mi Prezydenta - Elekta (pominąwszy szczegóły kolorystyczne).

Tutaj przynajmniej coś bardziej orbitalngo niż helikopter :) Dziękuję!

Aha, na awatarze też widać kapsułę. Że też nie potrafiłem rozpoznać i czepiałem się! Moja kulpa!

Wybacz! Pokój temu domowi!

Edited by cygnus
Link to comment
Share on other sites

Ale tak w ogóle - każda informacja zamieszczona choćby w dziale "Nauka i Technika" mogłaby być opatrzona "pewnie nie wiecie", tylko po co? Jeśli ktoś ją zamieszcza, to po to, żeby szerzyć wiedzę a nie wytykać niewiedzę.

 

Skoro mówimy o takich wypowiedziach, to weźmy pod widelec wypowiedzi Cygnusa, np pierwszą z brzegu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=309426

 

...hmm... jeśli to moje 'pewnie nie wiecie' było aż tak żenujące i zasługujące na publiczne napiętnowanie, to czym było to Twoje :ha: ? Moim zdaniem jest to przykład wypowiedzi rodzaju 'pewnie nie wiecie' w wersji hardcore.

 

Obawiam się Cygnusie, że ostatnio się nieco 'zagalopowałeś'. Ten wątek, podany przeze mnie link, wypowiedź we wspomnianym wątku o orbiterze księżycowym czy też inne antyterrorystyczne astronomiczne wydarzenia to znak, że może czas nieco odpocząć od forum i nawracania innych z drogi występku??

 

Początkowo rozmowa mnie bawiła, ale teraz zaczyna to już być męczące. Dobranoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.