Skocz do zawartości

Mgła i promienie lampy


kuba_mar

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że koniec października i listopad to okres, kiedy wczesną nocą występują mgły chciałbym Was zachęcić do upolowania jakiś fajnych zdjęć związanych z mgłami. Dlatego też pokażę Wam przykładowe fotki jak można wykorzystać to zjawisko.

Fotki nie są co prawda z ostatnich dni, ale z lipca br. i wykonane były przy okazji obserwacji NLC z terenów blisko łąk. Obserwując NLC zauważyłem przesuwającą się przyziemną warstwę mgły. Niedaleko ode mnie były lampy uliczne, które świecąc przez drzewo dały przepiękny efekt świetlny. Ponadto wokół lamp były widoczne wieńce dyfrakcyjne. Niestety mgła się szybko przesuwała, ale zdążyłem cyknąć parę fotek:

 

Pierwsza:

 

Druga (to wersja astro, bo widać większy kawałek nocnego nieba :D):

 

No i na koniec jak mgła już uciekła:

 

 

W ogóle super klimacik mi wyszedła na tych zdjęciach. Ta mgła jeszcze tak fajnie podświetlona i tak samo zieleń roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 12 lat później...

Odświeżę staruśki temat, bo fajnie brzmiący tytuł, a ja chcę Wam pokazać niezwykle gęstą mgłę z tego roku (koniec lutego), jakiej nie widziałem już dawno na moim osiedlu, a którą udało mi się tym razem utrwalić na foto:

 

zimowa-mgla.jpg.cae3d8f06b7d1c6d6b62d0c35f344146.jpg

 

Całe osiedle zniknęło w mlecznym tumanie, a sąsiedni budynek, odległy o 40 m, wyglądał jak duch z innego świata!

 

Pozdrawiam: Jurek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

     Poranna mgła w Lublinie, 22-03-2023. Zanikała szybko, więc nie było już czasu, żeby pojechać w ciekawszy plener (fotki tylko z balkonu). :(

 

Widok w kierunku południowym.

 

lublin_mgla_22-03-2023a.thumb.jpg.ab2c2d4e18f183c2f9262c031c80ada6.jpg

 

 

 

     Moja przedbalkonowa brzoza wprost pod niewidoczne przez mgłę Słońce, naga jeszcze, ale ...

 

lublin_mgla_22-03-2023b.thumb.jpg.50cd52eda19fcc35f5c2c087254af31f.jpg

 

 

 

... zamiast liści widoczne były w promieniach coraz wyżej wspinającego się Słońce, połyskujące jak klejnoty krople rosy.

 

lublin_mgla_22-03-2023c.thumb.jpg.f9972056ce6bb6f4041b2b52b4a53317.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.