Skocz do zawartości

przyjmę jakikolwiek teleskop lub lornetkę


Mikołaj Kamiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nazywam się mikołaj mam 16 lat i pochodzę ze Szczecina

Na tym forum zarejestrowałem się niedawno jednak przeglądam je od ponad 3 miesięcy

astronomią interesuje się od dłuższego czasu (ok. 2 lata) gdy tylko jest taka okazja wychodzę przed dom i godzinami wpatruję się w gwiazdy

 

Moje hobby przerodziło się w manie od kiedy natrafiłem na te forum. Zacząłem coraz częściej chodzić na wzniesienia widokowe w mojej okolicy i korzystać z automatów do obserwacji krajobrazu.

 

Po wakacjach postanowiłem zacząć zbierać pieniądze na teleskop jednak ze względu na mój młody wiek i brak pracy z trudem udało mi się uzbierać 85 zł. Rodzicie niestety nie dołożą mi do mojego marzenia bo oni sami mają kłopoty finansowe i jedyny luksus na jaki ich było stać to internet :(

 

Mógłbym za uzbieraną kwotę kupić "allegrowy" dziecięcy teleskop jednak Nie chce sie zniechęcić do tej pasji dlatego zwracam się z ogromną prośbą do użytkowników astro-forum.org o przekazaniu mi swojego starego "nie używanego" teleskopu bądź lornetki za moją symboliczną sumę 85 zł

 

Nie chodzi mi już nawet o jakieś porządne 8' teleskopy ale coś takiego co choć trochę zaspokoi moje nieograniczone pożądanie poznania wszechświata

jeżeli ktoś ma jakakolwiek sprzęt optyczny (luneta, teleskop) i nie jest mu potrzebny - bardzo proszę o kontakt

 

wystarczy mi nawet 60/700 lub zwykła lornetka do obserwacji księżyca aby móc dalej się rozwijać i pogłębiać wiedzę astronomiczną

 

 

Licze się z odmową pomocy ze względu na mój młody wiek czy brak wystarczającej

ilości postów dlatego rozważam kupno czegoś z allegro w ostateczności bo nie wytrzymam dalej wpatrywania się nieuzbrojonym okiem w coś tak fascynującego jak kosmos

Edytowane przez Mikołaj Kamiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.