Skocz do zawartości

Zakrycie Wenus - 1.XII.2008


Lejcyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

U mnie też niestety chmury.... Udało sie tylko strzelić fotkę o 16:40 i to też w chmurach, więc sporo przed samym zakryciem. Jakości nie ma, ale czytając Wasze wypowiedzi jestem i tak szczęśliwy że chociaż tak udało sie sfotografować :)

 

1640-ZakrycieWenus.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ladne zakrycie, Księzyc schowal sie za blok :Salut: dodaje jeszcze Wam 2 linki ;P Slaba jakosc bo bateria byla na wyczerpaniu.

 

http://img241.imageshack.us/my.php?image=pc010046ec2.jpg

 

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pc010047ln5.jpg

post-3347-1228149293_thumb.jpg

post-3347-1228149361_thumb.jpg

Edytowane przez chuck_norris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie widziałem! :) to znaczy w przerwach między chmurami minute przed i minutę po, a samego zakrywania niestety nie. inna sprawa że nawet przy minimalnym powiększeniu wenus występowała w postaci rozmazanej plamy więc i tak najładniejszym elementem tego zjawiska była widoczna gołym okiem flaga turcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ladne zakrycie, Księzyc schowal sie za blok :Salut: dodaje jeszcze Wam 2 linki ;P Slaba jakosc bo bateria byla na wyczerpaniu.

 

http://img241.imageshack.us/my.php?image=pc010046ec2.jpg

 

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pc010047ln5.jpg

 

Chuck mogłes z półobrotu ten blok przesunąć... :szczerbaty: . daję plusa za fotografię ekstremalną ;)

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzony w lornetkę, stoper, żonę i 21 miesięczną córeczkę wyruszyłem na łowy. Księżyc pojawiał się i znikał pomiędzy pasemkami chmur. I kontakt udało mi się złapac ( 16:24:21 UT) w trakcie zakrycia nadeszła chmura, która zjadła i słabnąca Wenus i Księżyc. Po około 2 munutach w nastepnym przeswicie ukazał się Księżyc juz tylko w towarzystwie Jowisza. W sumie zjawisko piękne, chmury podświetlane światłem "Łysola" dodawały mu uroku ale jakiś niedosyt pozostał.

Edytowane przez Vatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na piekną pogodę w ciągu całego dnia mój optymizm odnośnie zakrycia miał solidną pożywkę. :glodny: I tak rósł sobie do godz. 15 kiedy to nad zachodnim horyzontem pokazało się niegroźne pasemko sinych chmurek. Początkowo zbliżało się powoli ale nieubłaganie.

No i nastapiło zakrycie - szybkie i całkowite, nawet wcześniej niż podawano ale niestety nie te którego oczekiwalem. :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Krosna, niestety chmury zakryły Wenus wcześniej niż Księżyc. Na ok. 1 godz. przed zakryciem południowe niebo jeszcze bezchmurne, a potem bardzo szybko od południa ławica chmur. 45 min przed zjawiskiem Księżyc już w chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Krosna, niestety chmury zakryły Wenus wcześniej niż Księżyc. Na ok. 1 godz. przed zakryciem południowe niebo jeszcze bezchmurne, a potem bardzo szybko od południa ławica chmur. 45 min przed zjawiskiem Księżyc już w chmurach.

a do Jasła rzut beretem ;) jakbyśmy się zdzwonili to mozna by było uderzyc trochę bardziej na zachód bo wygląda na to, że w stronę Gorlic było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.