Skocz do zawartości

Słynny Astrobuffet 30mm SWA 2 cale


Viaderny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Mam na zbyciu kultowy okular sprowadzony z amerykańskiego Astrobuffetu, produkt raczej znany w naszym środowisku :)

Zobaczcie na : http://www.astrobuffet.com/ab/ab_products.html

 

2" barrel; 30mm focal length; 80° AFOV = 1.40 radians = a true ultrawide

 

Fully MultiCoated Ultrawide Eyepiece!!!!

 

48mm filter threads, blackened lens edges, plastic bolt case

 

Używałem go w refraktorze 128/1000, kawał nieba pokazywał.

 

Stan idealny - wyceniam go na 300 zł

 

 

abuffet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies informacje jak sie to to sprawuje w jasnych Newtonach?

 

Ja go używałem w refraktorze więc nie bardzo mogę coś na ten temat powiedzieć. Ale na zlotach widziałem ten okular u kolegów więc może ktoś będzie miał jakieś doświadczenia z jasnymi newtonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kukalem przez taki okular ( pozyczonym od Mirka zdaje sie ) soligorem mt 800 i przy tej swiatlosile ( f4 ) niestety kupa - koma praktycznie w calym polu widzenia . Przy ciemniejszym sprzecie slyszalem , ze to dobry okular - nie sprawdzalem osobiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu kukalem przez taki okular ( pozyczonym od Mirka zdaje sie ) soligorem mt 800 i przy tej swiatlosile ( f4 ) niestety kupa - koma praktycznie w calym polu widzenia . Przy ciemniejszym sprzecie slyszalem , ze to dobry okular - nie sprawdzalem osobiscie

 

Natomiast refraktorze f 7.8 komy nie widziałem tylko piękny kinowy obraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.