Skocz do zawartości

Nierówna walka z M42 w mieście


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem:

 

1). gdyby pogoda była przychylniejsza - usmażyłbym więcej materiału,

2). gdyby chciało mi się zrobić oryginalnego flata (a nie sztucznego), nie byłoby winietowania

3). i gdybym był lepszym obrabiaczem grafiki, fota byłaby zacniejsza...

 

ad. 1. :-(((

ad. 2. następnym razem postaram się o większą mobilizację!

ad. 3. na to chyba trzeba będzie jeszcze trochę poczekać :-)

 

M42_180ED_12x300sHa.jpg

 

Teraz konkrety.

Zapanowała moda na szerokie pola, więc zapiąłem na mojego poczciwego EQ6 obiektyw foto NIKKOR 180ED+ST-2kXM i poprosiłem zestaw o wykonanie 36x300s. Ze względu na krótką ogniskową i oczywiście nie ten kąt kamery, który pozwalałby złapać gwiazdkę do guidowania, sesja odbyła się bez guidingu.

Niestety po godzinie pogoda całkowicie odmówiła współpracy i wodorowe szaleństwo w okolicach M42 skończyło się po 12x300s przez filtr Ha. Nikkor otwarty na całą szerokość, czyli F/2,8.

 

Uwagi i zażalenia proszę kierować do Michała (patrz Tiamat) – to on mnie namówił na publikację tej fotki...

 

pozdrawiam serdecznie Tom-cio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa!!!

 

a to Ciebie trzeba namawiać??

i to jeszcze taaakiej fotki?

to ja bardzo Cię proszę Tiamacie namawiaj Tom-cia zawsze

...i nigdy nie rezygnuj :)

przepiękna!

pozdrowienia

 

Poziom fotek na forum ostatnio poszedł tak do góry, że nie jestem pewien, czy warto pokazywać umiejętności sprzed kilku lat...

Potem np. Q... wynajduje rzeczy, które zniechęcają do publikowania wypocin nieco słabszej jakości :(

 

Fajnie Tomcio. Proszę podaj gdzieś surowego Tiffa. Pliss :)

 

Zobaczę, co da się zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem np. Q... wynajduje rzeczy, które zniechęcają do publikowania wypocin nieco słabszej jakości :(

 

Nie rozśmieszaj mnie. Jeśli takie rzeczy Cię zniechęcają to życzę powodzenia. Nie zauważyłeś, że od dawna nie komentuje tutaj fotek? Zresztą zniechecenie kogoś to ostatnia rzecz jaką chciałbym robić.

 

Co do fotki: bardzo ładnie oby tak dalej. Pasuje?

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozśmieszaj mnie. Jeśli takie rzeczy Cię zniechęcają to życzę powodzenia. Nie zauważyłeś, że od dawna nie komentuje tutaj fotek? Zresztą zniechecenie kogoś to ostatnia rzecz jaką chciałbym robić.

 

Co do fotki: bardzo ładnie oby tak dalej. Pasuje?

 

... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.