Skocz do zawartości

coś takiego mnie interesi


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Januszu, poza astrofoto to troszkę obserwuje i do tego lubie być mobilny a to urządzenie jest małe i na wyprawy górskie idealne.

super sprawa do DS a ja jestem zwolennikiem dobsonopodobnych rozwiązań, czyli stawiam i obserwuję.

Nie myslałem akurat o tym urządzeniu tylko o takim rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na medycynie nie znam, ale na mój gust to mu urwało jaja
:wink: :wink: :wink:

 

A tak poważnie to

ciekawe rozwiązanie, napewno bardzo mobilne i łatwe do szybkiego rozpoczęcia obserwacji

zamiast montażu miseczka i jakieś podkładki ślizgowe

pytanie jak dobrze jest wyważony i czy stabilny przy kątach poniżej 45st do poziomu

a jak założymy mu pożądny ciężki okular czy przypadkiem nie rąbnie tym naglerem o glebę :wink:

Trzeba by posłuchać użytkowników ( nie wiem czy tacy są w Polsce )

aby mieć jakąś opinię.

Ale pomysł biorąc pod uwagę mobilność przedni 8)

 

Adam pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie ten statyw wygląda ;)  ja wolę tradycyjne rozwiazania.

Chłopcze mało jeszcze wiesz :idea:

 

Zayzik,

Jest to dosyć wygodna sprawa i jest obliczona na średnie ciężary okularów i napewno naglery będą ciążyły :roll:

ale ktoś jak to projektował to myślał przedewszystkim o mobilności

a poza tym zawsze można sobie to wyważyć do własnych potrzeb.

 

Zayzik pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, popatrz więc na to...

http://www.geocities.com/CapeCanaveral/Campus/4788/

Tylko trzeba składać takie cacko w polu i pewnie kolimować...

Albo zobacz sekcję ATM na

http://www.astronomy.daily.com

...jest tam o teleskopie imieniem Alice "Scope like Alice", też składak. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno. Wg. mnie lepszy do DS od tej 114-tki Newtona na kuli byłby po prostu ten Celestronowski achromat f/5 102mm na azymucie. Zasięg miałby ten sam albo lepszy, bo mniej luster i obstrukcji nie ma, no i ze studzeniem mnieszy problem. Tylko cena ostatnio zaporowa...

pzdr.

-Jarosław

P.S. Adamie, wyślij mi jakiś telefoniczny namiar na siebie [komórka?] wz. z wyjazdem na zaćmienie Księżyca z so./niedz. Nie wiem, czy będę w Lublinie, czy pojadę w góry. Ale jeśli zostane w mieście [będę wiedział jutro], to na bank jade na zaćmienie z Wami, wezmę lornetki i może teleskop [bez tego ostatniego moge pare osób zabrać do auta] Mój e-mail: jarwpaw@tytan.umcs.lublin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.